Media społecznościowe w Polsce w 2017 roku: Szansa dla przedsiębiorcy!

Media społecznościowe w Polsce w 2017 roku: Szansa dla przedsiębiorcy

media społecznościowe w polsce

Media społecznościowe w Polsce, takie jak Facebook, YouTube, czy Instagram, rozwijają się w niewiarygodnym tempie i dają szansę przedsiębiorcom, żeby wyróżnić się na tle konkurencji, zacząć pozyskiwać klientów i zarabiać pieniądze.

Mimo tego wielu przedsiębiorców często pyta się mnie: “Dawid, brakuje mi pieniędzy na reklamy. Co ja mam zrobić?“. Inni zalewają mnie pytaniami w stylu: “skąd konkurencja pozyskuje tylu klientów?” albo “co zrobić, żeby stać się popularnym i pozyskać klientów do biznesu?

Jeśli to, o czym napisałem dotyczy również Ciebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Media społecznościowe w Polsce to bardzo gorący temat. Dlatego dzisiaj nauczę Cię:

 • Jak pozbyć się problemu braku klientów i zacząć pozyskiwać tych najbardziej wartościowych;
 • Skutecznie wykorzystać media społecznościowe w Polsce, stać się popularnym w sieci i zbudować grono fanów którzy staną się Twoimi klientami;
 • Zarabiać w mediach społecznościowych tworząc tanie i skuteczne reklamy swoich produktów i usług.

Zanim jednak napiszę, jaki jest sekret pozyskiwania klientów w dzisiejszych czasach, opowiem Ci historię firmy Kodak… ku przestrodze. To ważna lekcja dla każdego przedsiębiorcy!


Dlaczego Kodak walczy o przetrwanie?

Pamiętasz Kodaka? To czołowa firma związana z fotografią, która bankrutuje. Zamknęli już większość swoich odziałów w Polsce.

Wiesz dlaczego? Kodak to firma, która wymyśliła aparaty cyfrowe. Jednak uznała je za swoją dodatkową dziedzinę i odpuścili ten temat. Co się stało później?

Okazało się, że ludzie skupili się na nowej technologii i firmy takie jak Canon, czy Nikon wybiły się, bo postawiły na cyfrowe aparaty. Oni po prostu dali ludziom to, czego chcieli. Poszli z duchem czasu, a Kodak został daleko w tyle. Teraz walczy o przetrwanie, chociaż istnieje już 129 lat…

media społecznościowe w Polsce

To, że przedsiębiorcy nie idą z duchem czasu to duży problem, który jest często bagatelizowany. Przecież łatwiej jest robić to, co znane i bezpieczne. Czy na pewno?

Media społecznościowe to pójście z duchem czasu. Sam się przekonaj.


Czym są media społecznościowe, takie jak Facebook, Youtube i Instagram?

Media społecznościowe w Polsce (ang. Social Media) to wirtualne miejsca, gdzie ludzie mogą dodawać (wpisy, wideo, obrazy), a inni to oglądają komentują i odpowiadają. To jak rynek miejski, na którym ludzie się spotykają, tylko przeniesiony do Internetu. Albo jak oglądanie rodzinnych albumów, ale w Internecie. Ludzie robią to codziennie.

Ważne jest jednak to, że Facebook to nie tylko miejsce dla użytkowników. Facebook to również miejsce idealne dla przedsiębiorców, którzy chcą promować swoje usługi i produkty!

Zaraz napiszę Ci, jakie możliwości daje Facebook, ale najpierw…

Musisz zrozumieć, że teraz ludzie kupują inaczej

Kiedy interesuje ich Twój produkt, wejdą na Facebooka i sprawdzą Twój Fanpage, a jeśli Twoja firma nie ma Fanpage, wiesz co zrobią? Po prostu nie kupią i pójdą do kogoś innego.

Ja ostatnio wprowadziłem na swój Fanpage opcję “opinie”. Dzięki temu ludzie, którzy chcą kupić moje szkolenia mogą, przeczytać opinie innych osób, które już skorzystały z moich usług. To buduje wiarygodność. 

dawid bagiński opinie

Twoje rekomendacje są bardzo ważne!

2016 rok pokazał, że ludzie kupują w Internecie coraz chętniej. Według Euromonitor International branża sprzedaży internetowej jest najszybciej rozwijającą się gałęzią polskiego handlu! To wzrost sprzedaży o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

81% z tych osób szuka opinii, rekomendacji i referencji na temat produktów, które chcą kupić, a aż 35% robi to przed każdym zakupem. Pomyśl, że masz Fanpage, na którym pojawiają się pozytywne opinie. To świetna reklama.


Zacznij korzystać z Facebooka, bo ludzie go uwielbiają

Ludzie do tego stopnia przywiązali się do tej technologii, że w jednym badaniu okazało się, że co piąty internauta wolałby zrezygnować z seksu, niż z dostępu do Internetu. Młodzi ludzie mówią: “Jeżeli nie ma Ciebie na Facebooku, to nie istniejesz“. A kiedy poznają nową osobę, to zamiast wymieniać się numerami telefonu, piszą do siebie na Messengerze.

Czasem spotykam się z opinią, że Facebook to zabawka dla dzieci. Ale popatrz na wynik poniżej. Jeśli zabawki pozwalają zarabiać 51 578 zł w kilka dni, to Ja chcę się bawić! A Ty?

media społecznościowe 2017

Ta kampania wygenerowała 3034 zakupów. Produkt, który sprzedawałem dla mojego klienta kosztował 17 zł. Matematykę zostawiam Tobie.

Sam widzisz. Facebook to idealne miejsca do zarabiania, ale nie tylko. Jeśli Ty chcesz stać się znaną i popularną marką w Internecie, zainteresuj się prowadzeniem Fanpage.

Tego, jak prowadzić Fanpage, aby przyciągać klientów, którzy kupią uczę na szkoleniu Jak zaistnieć i zarabiać na Facebooku. Opinie o tym szkoleniu możesz przeczytać na moim Fanpage. 🙂


Statystyki mediów społecznościowych w Polsce mówią za siebie

W Polsce z Facebooka korzysta 16 milionów osób, a 72% z nich jest codziennie aktywna na tym portalu (11 000 000 Polaków!). W ciągu ostatniego roku w Polsce przybyło o 9% więcej internautów w stosunku do roku poprzedniego. To potężne liczby, które pokazują, że na Facebooku są Twoi klienci.

Z 90% pewnością zakładam, że masz Facebooka. Jeśli tak, to zastanów się, ile razy dziennie sprawdzasz swoją tablicę i zdjęcia, które dodają Twoi znajomi. Wielu ludzi robi to wiele razy.

A może masz też tak, że oglądasz na YouTube konkretne osoby, bo lubisz je słuchać (zobacz mój kanał na YouTube)? Czy wchodzisz czasem na Instagram i oglądasz zdjęcia sportowców i osób, które dbają o siebie, robią fajne rzeczy i publikują ciekawe treści? Być może.

Nawet jeśli Ty tego nie robisz, to uwierz mi, że ludzie robią to każdego dnia! Według statystyk przeciętny użytkownik Facebooka spędza tu 2 godziny i 19 minut dziennie. Statystyczny Polak jest tu średnio 1 godzinę i 45 minut!


Wiesz dlaczego radzę sobie tak świetnie w biznesie?

Jedną z moich “tajemnic” jest to, że wykorzystuje media społecznościowe do budowania długotrwałych relacji. Tak naprawdę to żadna tajemnica. Problem w tym, że wielu ludzi robi to w sposób nieprawidłowy, a potem dziwi się, że nie mają efektu.

Ja się tego nauczyłem. Czy Ty też możesz? Jasne. Ja – tak, jak Ty mam jedną głowę, dwie ręce i nogi. Różni nas tylko to, że ja korzystam z narzędzi, które mają ogromną bazę informacji o zachowaniach klientów. A to daje mi przewagę! Jaką?

Wyobraź sobie, że, że kiedy ktoś odświeża swoje aktualności na Facebooku, czy Instagramie, widzi Twój produkt, bądź usługę w momencie, w momencie kiedy jej potrzebuje. Kiedy Ty będziesz potrzebował pomocy z zakresu marketingu, wtedy pojawię się Ja. Tak działa reklama na Facebooku. Ale Ty możesz zrobić to samo.

Ja wiem, w jaki sposób to ustawić, aby to działało dla Twojego biznesu.


W mediach społecznościowych są Twoi idealni klienci

Badania pokazują, że w Internecie najchętniej kupują osoby do 34 roku życia. Ale są też młodzi ludzie, którzy dopiero zostaną Twoimi klientami (albo i nie). Słyszałeś o Milenialsach?

Tak nazywa się osoby urodzone po 1980 roku w połowie lat ’90. To osoby w wieku 20-30 lat. Zdecydowana większość ma konta społecznościowe w Internecie.

social media w polsce 2017

Ci ludzie dorastają i jest ich coraz więcej. Oni kupują inaczej, niż w tradycyjny sposób. Dlatego musisz nauczyć się sprostać ich wymaganiom. Zobacz, że pokolenie urodzone po 2000 roku często wcześniej trzymało telefon w ręku, niż nauczyło się mówić. Ale starsze osoby też szybko uzależniły się od technologii, która zresztą bardzo ułatwia życie. Nie ma co do tego wątpliwości.

Popatrz na swoich rodziców, albo na rodziców Twoich znajomych. Oni też zaczynają korzystać z Facebooka, YouTube’a, a może nawet z Instagrama!

W Polsce masz 11 milionów aktywnych użytkowników w 2017 roku. Wyobraź sobie teraz, że to są Ci ludzie, którzy idą ulicą, nie zwracają uwagi na bilboardy, ale patrzą się w swój telefon. A na nim mają włączoną aplikację Facebooka.

Każdy sprytny przedsiębiorca nie odpuści tego tematu. Jak to wykorzystać? Na Facebooku rozwiązania masz dwa.


Prowadzenie Fanpage – na Facebooku zbudujesz sieć fanów, którzy kupią Twoje produkty i usługi

Czy widziałeś mój Fanpage? Na dzień dzisiejszy, czyli na 26 lipca na Facebooku lubi mnie 36 382 fanów! To tyle, co liczba mieszkańców średniego miasta w Polsce. Wiesz co jest najlepsze? Tysiące osób, które śledzą mnie na Fanpage i oglądają moje filmy na YouTube, zostało moimi stałymi klientami.

Na samym początku Dawid Bagiński, pierwszych 2000 fanów na Facebooku przybyło po 5 miesiącach! Teraz 2000 fanów przybywa w 2 tygodnie.

Tego, jak to zrobić uczę na 10-godzinnym warsztacie Jak zaistnieć i zarabiać na Facebook.

media społecznościowe w polsce


Prowadzenie Fanpage pozwala Ci budować relację z fanami

Darmowe możliwości Facebooka pozwalają Ci prowadzić Fanpage i budować relację ze swoimi fanami. Dzięki temu, że Ja publikuje wartościowe treści, staję się wiarygodnym ekspertem dla ludzi, którzy mnie śledzą. Kiedy któryś z moich fanów będzie szukał kogoś, kto zna się na marketingu, odezwie się do mnie.

Czy warto działać na Facebooku? Ja uważam, że warto. Zobacz, że tylko te dwa wpisy zobaczyło ponad 100 000 osób!

dawid Bagiński

Tak samo może to być w Twoim przypadku. Jeśli prowadzisz swój Fanpage i dzielisz się z ludźmi wartościowymi treściami, oni zaczną postrzegać Cię jako autorytet.

Jeśli założyłeś już swój Fanpage, ale nie miałeś efektów albo chcesz zacząć, to zapisz się na warsztat jak zaistnieć i zarabiać na Facebook. Tam uczę, jak to robić w sposób, który gwarantuje pozyskiwania klientów i zwiększa sprzedaż.


Zobacz 2 przykłady sukcesów na Facebooku!


EWA CHODAKOWSKA

Ewa Chodakowska znana jest milionom Polaków, a sławę i markę zbudowała właśnie w mediach społecznościowych w Polsce!

Wiesz jak zaczął się trend ćwiczących Polek? Ewa Chodakowska z początku mieszkała w Atenach i rozsyłała plany treningowe do Polek mailowo. Dzięki temu ją pokochały! Później Ewa przyjechała do Polski, żeby nakręcić wideo z ćwiczeniami. I tak zaczęła rozkręcać się jej kariera. Założyła Fanpage i zebrała społeczność ludzi zainteresowanych ruchem i zdrowym stylem życia.

Teraz komunikuje się z nimi głównie przez Facebooka. Fanki piszą jej swoje opinie i podsuwają pomysły.

Każdy jej post cieszy się ogromną popularnością. Zobacz, jak chętnie te posty są komentowane. Potem te samy osoby kupują jej plany treningowe i treningi wideo.

Ewa Chodakowska na Facebooku


PASIBUS Z WROCŁAWIA ZNA CAŁA POLSKA!

Jeśli prowadzisz firmę w branży gastronomicznej, sprawdź restaurację Pasibus we Wrocławiu. Jeszcze niedawno zaczynali od jednego Food Trucka przy galerii Arkady Capitol. A teraz? Prowadzą świetnie prosperujący biznes we Wrocławiu. Nie ma chwili, kiedy w Pasibusie nie ma klientów!

Na ich Fanpage jest już 99 454 fanów, a ich Burgery są znane nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce. To duża zasługa Fanpage. Pasibus na Fanpage informują swoich fanów o nowych promocjach, ale buduje też relacje ze swoimi fanami i robi to świetnie.

(Edit: 03.07.2017 na tę chwilę jest już pełne 100 000! Kliknij w obrazek i zobacz, jak Pasibus buduje relacje ze wszystkimi “pasibrzuchami“. Szykują się spore kolejki…).

Możesz pomyśleć, że to zwykły burger, ale oni robią z tego sztukę. To widać na każdym zdjęciu, które publikują.

Zwróć uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt – Pasibus buduje nieformalne relacje ze swoimi klientami na Fanpage. Nieformalne, czyli tak na chłopski rozum – na luzie!

Czasem nawet “uczłowieczają” Burgera, dodając zdjęcia typu: “Pasiburger na spacerze“. To jest śmieszne i przyciąga klientów! A wiesz co jeszcze?

Według Harvard Business Review 2015: Klienci, którzy doświadczyli pozytywnej interakcji z marką w siec 3-krotnie częściej polecają ją wśród znajomych.

Ci ludzie wchodzą na Fanpage, i kiedy to, co widzą im się podoba, stają się ambasadorami Twojej marki. Czy za taką reklamę musisz płacić? Nie. Czy jest ona skuteczna? Tak. Najskuteczniejsza.

Dalej nie jesteś przekonany do Mediów Społecznościowych? No co Ty! To może przekonają Cię $$$$?

Według McKinsey & CO Report 2016, koszt rozwiązania problemu pojedynczego klienta za pośrednictwem Social Media jest 6x niższy niż poprzez Call Center!

Media społecznościowe w Polsce


Zacznij nagrywać filmy na YouTube

Ludzie coraz mniej korzystają z TV. Nie mamy wpływu na to, co oglądamy (program jest narzucony z góry). Nasz ulubiony serial może lecieć w niepasujących nam godzinach, albo nie pojawi się wcale. I tu z ratunkiem przychodzi Internet.

Dzisiaj film stworzyć i wrzucić do siebie może absolutnie każdy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak nagrać swój pierwszy film,kliknij w ten link. Tak samo, każdy może stworzyć swój własny scenariusz, wybrać tematykę, a później pokazać go ludziom. Do tego służy YouTube – najpopularniejszy serwis wideo na świecie.

Na YouTube możesz założyć swój kanał, tak jak kiedyś zrobili to Masny, Czarek i Pasut z Abstrachuje. Oni zaczęli nagrywać prześmiewcze filmy (zupełnie amatorsko). Robią to w tak świetny sposób, że jeżeli sparodiują Twoje zachowanie, będziesz chciał, aby zrobili to jeszcze raz.

abstrachuje filmy

Abstrachuje to jeden z najbardziej popularnych kanałów rozrywkowych w Polsce

Oni zarabiają na YouTube, ale to nie jest ich jedyne źródło dochodów. Abstrachuje zrzeszyli fanów, założyli Fanpage na Facebooku. Fani to młodzi ludzie, którzy lubią być utożsamiani z tym, co jest fajne, więc Masny, Czarek i Pasut to wykorzystali.

Stworzyli sklep internetowy z gadżetami, który odniósł sukces. Abstrachuje stali się hitem Internetu, zrobili furorę w Internecie, a teraz ludzie na ulicach noszą ich koszulki.

Aktualnie zajmują się również tworzeniem serialu na Youtube, który ma milion wyświetleń, a także tworzą nowe kanały, które przynoszą sukces i zbierają nowych fanów.


Instagram też warto wykorzystać do promocji

Instagram jest świetnym rozwiązaniem dla blogerek modowych i firm, których usługi i produkty można pokazać na pięknych zdjęciach. Funkcją Instagrama są obrazki – tekst jest dodatkiem. Dlatego możesz na Instagramie występować czysto wizerunkowo – przedstawiać promocje, zdjęcia swojej restauracji i produktów w użyciu.

Tak robi firma Westwing, która na Instagram wrzuca piękne dekoracje wnętrz; Bema Cafe, która wrzuca fantastyczne zdjęcia ciast i kawy, a nawet… doradca wizerunkowy Łukasz Duszna.

Ludzie, którzy piją kawę w Bema, często robią tam sobie zdjęcia. Kiedy dodają te zdjęcia na Instagram, piszą tagi takie jak: “bemacafe”, a przez to robią kawiarni darmową promocję.

Szkolenie Facebook Elite


Trzeba pamięć, że może nie każda firma sprawdzi się na Instagram, ale każda firma może tworzyć content (np. zdjęcia), którym warto się pochwalić. Pora to wykorzystać.

Reklama Facebook potrafi to, czego nie potrafią inne reklamy

Już wiesz, że media społecznościowe w Polsce to bardzo gorący temat. Z Facebooka, Instagrama i YouTube’a korzystają młodsi i starsi. Ale jak wykorzystać Facebooka do zarabiania pieniędzy?

Jeśli prowadzisz biznes z branży kosmetycznej, na Facebooku możesz skierować swoją reklamę do kobiet, które interesują się urodą w wieku np. 40 lat. Dlaczego? Być może podejrzewasz, że takim kobietom bardziej, niż innym, będzie zależało na tym, żeby trochę się odmłodzić.

Jeśli masz restaurację, wynajmujesz sale na okazje, sprzedajesz suknie ślubne, pieczesz torty weselne, to reklama na Facebooku daje możliwości, które pozwalają skierować reklamę do osób planujących ślub.

Reklama na Facebook działa w ponad 90% biznesów! Reklama na Facebooku daje możliwość superprecyzyjnego targetowania (namierzania idealnych klientów) reklam. Przez to Twoja reklama trafia pokazuje się tylko osobom zainteresowanym, a Ty oszczędzasz pieniądze, czas i nerwy na nieskuteczne działania.


Nie czekaj zbyt długo. Zacznij już teraz!

Już niedługo temat stanie się na tyle popularny, że zacznie korzystać z niego Twoja konkurencja. Teraz możesz być pierwszy. Dlaczego warto?

Dzięki reklamie Ja nie muszę zatrudniać ludzi, którzy dzwonią sprzedają moje produkty. Facebook sam ich do mnie przyprowadza. Moja skrzynka każdego dnia jest pełna wiadomości od klientów. Czasem nie mogę skupić się na pracy, bo ciągle dzwonią telefony (dopóki nie zatrzymam reklamy). Jeżeli chciałbyś nie martwić się o klientów, to zapisz się na szkolenie Facebook Elite.

Jeśli chcesz nauczyć się reklamowania na Facebooku, koniecznie zobacz szkolenie Facebook Elite, na którym uczę, jak robić reklamę tanio i skutecznie.


Podsumowanie

Przekazałem Ci dzisiaj sporo cennej wiedzy. Teraz przyszła pora, żebyś poszedł i zrobił z niej pożytek. Prawda stara, jak świat, ale pamiętaj, że nikt nic za Ciebie nie zrobi.

Ja Ci pokazuje możliwości, ale to, co Ty z tym zrobisz zależy od Ciebie. Możesz czekać i zastanawiać się jakby to było wykorzystać te możliwości albo to zrobisz.

Jeśli chcesz się nauczyć Facebooka, to moja rada dla Ciebie brzmi – ucz się od najlepszych.

Z pełnym przekonaniem mówię, że nie ma w Polsce osoby z większym doświadczeniem, niż Ja. Zajmuje się reklamami i Facebookiem od 2009 roku (ile to już lat?), a dowodem tego, że warto mi zaufać są tysiące zadowolonych kursantów.

Prowadzenie fanpage na facebooku

Cały czas pokazuję Ci konkretne dowody na to, że to, co mówię to nie ściema. To fakty. I Ty też tak możesz, jeżeli tylko zaczniesz.

A jeśli wiesz, że to dobre dla Ciebie, a jeszcze nie podjąłeś decyzji, żeby się tego nauczyć, to coś tu jest nie tak. Z takim podejściem nie daje Ci szans na sukces.

Przemyśl to sobie. Do niczego nie będę Cię nakłaniał. Pamiętaj tylko, że media społecznościowe w Polsce będą się rozwijały cały czas rozwijały… niezależnie od tego, czy wykorzystasz ich rosnący potencjał dla swojego biznesu, czy nie.

Jeśli interesuje Cię tworzenie taniej i skutecznej reklamy w mediach społecznościowych, to Facebook Elite to następny krok w kierunku fajnie działające biznesu. Jestem  co do tego przekonany!

Dzięki za przeczytanie tego artykułu. Widzimy się na sali?! Daj znać w komentarzu, czy będziesz. Pora się trochę zaangażować i zacząć zarabiać!

2 Comments

 1. Maciej pisze:

  Jestem w szoku. Co prawda zdaję sobie sprawę, że FB to ogromna sieć, kopalnia kontaktów itd. Jednak nie sądziłem, że można osiągać takie wyniki. Też tak chcę! 🙂 Dzięi Dawidzie za świetny tekst i tyle cennych informacji 🙂

  • Dawid pisze:

   Nie ma sprawy! Pewnie, że można!
   Jeśli chcesz, to do dzieła 😀

   Jakbyś miał jakieś pytania to pisz śmiało 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *