Reklama na Facebooku - 5 sposobów, które będą popularne w 2017 roku

Reklama na Facebooku – 5 nowych sposobów, które będą popularne w 2017 roku

Facebook ciągle się rozwija i wprowadza coraz nowsze i ciekawsze rozwiązania, o których jeszcze 10 lat temu mogliśmy tylko marzyć, oglądając filmy fantasy. Liczba użytkowników na Facebooku przekroczyła 1.7 mld osób i nieustannie rośnie z dnia na dzień. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądać Facebook za 5 lat, ale jedno wiem na pewno: Jeżeli dzisiaj Twoja firma nie pojawi się na Facebook, to jutro Twoi klienci pójdą do konkurencji. Dlatego przedstawiam Ci 5 nowych sposobów na reklamę na Facebooku, które będą popularne w 2017 roku!

 

1.Reklamy otwierające konwersacje w Messengerze

Kilka tygodni temu Facebook przedstawił opcję reklam w aktualnościach z możliwością otwierania rozmów w Messengerze. To znaczy, że teraz możesz z łatwością utworzyć reklamę, po kliknięciu której zostanie otwarta konwersacja w Messengerze między odbiorcą a Twoją stroną. Jak wykorzystasz ten rodzaj reklamy zależy tylko od Twojej wyobraźni! My korzystamy z tego regularnie odkąd ta funkcja została uruchomiona. Prowadząc wiele kampanii dla naszych klientów wiemy, że to działa. Oto przykład reklamy otwierającej konwersacje w Messengerze jednego z naszych klientów z Wrocławia:
wojciech-jusiel

Oto główne zalety:

  • łatwe nawiązywanie nowych kontaktów z klientami.
  • prowadzenie rozmowy na bieżąco i z każdego urządzenia.
  • zyskasz więcej informacji o odbiorcach, badając ich profile prywatne.
  • poprawisz jakość obsługi klienta

 

2. Umiejscowienie reklam w Messengerze

Tego rodzaju reklam można używać tylko do komunikacji z osobami, które wcześniej wysłały wiadomość do Twojej strony. To oznacza, że nie wykorzystasz tego typu reklam do pozyskiwania nowych klientów. Natomiast z łatwością zwiększysz sprzedaż spośród starych, oferując na przykład zniżkę lub informując o wyprzedaży sezonowej. Zobacz jak to zrobiłem ja:

reklama w audience network

W wiadomości Messenger możesz również umieszczać pojedyncze obrazy lub Kanwę. Wyobraź sobie, nie musisz teraz pisać skomplikowanych mailów i zastanawiać się czy odbiorca po drugiej stronie otworzył Twoją wiadomość.

 

 3. Zdjęcia z ofertą produktów ze sklepu

Sprzedajesz towar, który ładnie się prezentuje na zdjęciach? Stwórz post z profesjonalnie zrobionym zdjęciem, a następnie dodaj do niego ofertę. Zobacz jak zrobiliśmy to my w naszym nowym projekcie So-Fluffy:

reklama na facebook - jak zacząć?

Teraz możesz zacząć promocje tego postu, aby dotrzeć do potencjalnych klientów na Facebooku. Pamiętaj, aby utworzyć tego rodzaju ofertę, musisz wcześniej dodać produkty do sekcji sklep na swoim Fanpage.

ile kosztuje reklama na facebooku?

 

4. Reklama w Audience Network

Audience Network pozwala na rozszerzenie zasięgu kampanii reklamowej poza Facebook, aby dotrzeć do odbiorców w aplikacjach i witrynach na urządzeniach mobilnych.

Jak możesz to wykorzystać?

Przypuśćmy że organizujesz wydarzenie muzyczne i sprzedajesz bilety. Dzięki temu sposobowi możesz wyświetlić informację o wydarzeniu wtedy, gdy potencjalny klient właśnie korzysta z aplikacji muzycznej słuchając muzyki lub szukając ulubionych wykonawców. Jest to najtańszy sposób na dotarcie do Twoich odbiorców za pomocą reklam na Facebooku. Przetestuj!

A taką reklamę znalazłem, słuchając muzyki w aplikacji Deezer.

reklama na facebooku cennik

 

 5.Reklama wideo

Trendy w Internecie wskazują na to, że ludzie lubią oglądać wideo i w 2017 roku liczba dodanych filmów zwiększy się kilkakrotnie! Facebook bardzo dobrze o tym wie i wprowadza coraz nowsze rozwiązania. Czy wiesz, że algorytmy Facebooka preferują treści wideo i wyświetlają je w pierwszej kolejności! A do tego automatyczne odtwarzane wideo w aktualnościach, możliwość transmisji na żywo – Facebook Live itd…

Takie wideo promujemy my aby dotrzeć do większej liczby zainteresowanych osób:

Co daje promowanie takich filmów na Facebooku?
Post dotarł do ponad 250 000 odbiorców, z czego 50 000 to zasięg organiczny (!), uzyskał 1500 reakcji, 80 komentarzy, ponad 200 udostępnień, a co najlepsze – w czasie promowania wideo liczba fanów na moim FanPage zwiększyła się o 15%! Lepiej zobacz statystyki i przekonaj się sam:

reklama na facebooku krok po kroku
Promowanie filmów jest stosunkowo nowym rodzajem reklam na Facebooku i… bardzo tanim. Za dotarcie do 1000 osób zapłacisz średnio 4-5 zł, a za wyświetlenie filmu jednej osobie TYLKO 1 GROSZ!!! Nie wierzysz? Oto dowody:

sprawny marketing

Jest to wspaniały sposób na zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki.
Ale uważaj: aby Twoje reklamy przyniosły oczekiwane wyniki należy przemyśleć całą strategie reklamową, dobrać odpowiednie grupy docelowe oraz przygotować wirusową treść, która zainteresuje Twoich odbiorców i będzie chętnie udostępniana.

Zobacz również:
Artykuł: Jak znaleźć idealnych klientów w Internecie?
Wideo: Jak znaleźć dobrze płacących klientów w serwisie Facebook?

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swoim Facebook i wyślij znajomym. Kliknij też „Lubie to” i napisz w komentarzu co o nim sądzisz.

Zasługujesz na więcej,
Dawid Bagiński

Jeżeli potrzebujesz pomocy lub konsultacji w sprawie reklam na FB napisz na: kontakt@dawidbaginski.com, wspieramy w tym zakresie firmy i marki osobiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.