Własny Biznes: Błędy Których Bym Już Nie Popełnił, Gdybym Zaczął Teraz

Własny Biznes: Błędy, Których Bym Już Nie Popełnił, Gdybym Zaczął Teraz

Własny biznes - Błędy których bym już nie popełnił, gdybym zaczął teraz

Jeśli masz własny biznes błędy są nieuniknione, ale wiele z nich można uniknąć. Gdybym wiedział to, co wiem teraz, to w przeszłości podjąłbym inne działania i nie straciłbym tylu pieniędzy na “próby”. Ważne jest to, że człowiek może zbankrutować przez błędy, albo nauczyć się, kiedy je popełni i nigdy więcej do nich nie dopuścić. Jednak żeby tak się stało najpierw musisz być świadomy tych błędów. Najgorzej jest, kiedy popełniasz błędy, tracisz pieniądze, ale nie wiesz dlaczego… Zobacz, jak tego uniknąć.

To, co teraz napiszę to przestroga to ważna lekcja dla każdego obecnego lub przyszłego przedsiębiorcy. Uznałem, że jest to tak ważne, że nie patyczkowałem się i wszystko zawarłem na 7-miu stronach A4 napisanych Arialem 11-tką. To materiał dla wytrwałych. Czy przeczytasz wszystko?  To już Twoja decyzja. Jeśli zależy Ci na biznesie, to zrobisz to.

Dlaczego napisałem taki długi artykuł? Bo bez zrozumienia tego, o czym piszę, KAŻDY biznes jest skazany na porażkę. To artykuł dla każdego, kto chce być biznesowym wyjadaczem i chcą uniknąć popełniać dziecinnych błędów. Kiedy poznasz historię Pana Marka – człowieka, który zgłosił się do mnie po pomoc – zrozumiesz o co chodzi. Być może pomyślisz: “Kurde, mam tak samo!“.

Czy to dotyczy Ciebie? Jasne, że tak.

Jeśli zlecasz zadania swojej firmy na zewnątrz, próbowałeś już różnych metod w biznesie i żadna nie przyniosła efektów, których się spodziewałeś, to przeczytaj ten tekst do końca.

Ja wiem, że jesteś zapracowanym człowiekiem. Ale Ja naprawdę zamierzam uchylić przed Tobą rąbka swojej tajemnicy… i ustrzec Cię przed błędnymi decyzjami jak superbohater!

Tego, o czym napiszę Ci w tym artykule, nie powiedzą Ci eksperci z agencji marketingowych. Chyba, że przyznaliby się, że ich metody często przynoszą więcej szkody, niż pożytku. Nie wierzysz?

Uznałem, że historia Pana Marka – człowieka, który do mnie zadzwonił z prośbą o pomoc, jest tak istotna z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy, że musisz ją przeczytać! Gotowy?


Historia Pana Marka to Przestroga Dla Każdego Przedsiębiorcy

Kilka dni temu zadzwonił do mnie Pan Marek (imię zmienione ze względów oczywistych).

Pan Marek prowadzi biznes pomagający ludziom dbać o czystość w domu i w biurach. Włożył w ten biznes naprawdę dużo pieniędzy.

Pan Marek zlecał reklamy Adwords, ale bez żadnego efektu. W rozmowie przez telefon powiedział mi: “Wszyscy fachowcy ciągną mnie w dół! Panie Dawidzie, nawet Pan nie wie, ile straciłem przez to pieniędzy, to głowa mała!”.

Potem dodał: “W mojej rodzinnej firmie pracuje 11 osób. Aby go otworzyć, długo przekonywałem swoją żonę. Biznes wiązał się z zapożyczeniem kredytowym. To, co robię to coś, czego z pewnością brakuje w Krakowie. Ale nie mogę się z tym przebić”.

Pan Marek zleca ulotki, dystrybuuje gazety, robi ogłoszenia i organizuje konkursy.

Powiedział mi: “Wie Pan co mnie boli? Uważam, że w dalszym ciągu jestem nierozpoznawalny i ludzie nie wiedzą, że w Krakowie jest taki biznes, jak mój”.

Czyli to sytuacja, w której masz produkt, uważasz że każdy tego potrzebuje, ale w rzeczywistości nikt tego nie kupuje. To problem wielu przedsiębiorców w Polsce. Jest na to lekarstwo? Tak. Napiszę o tym.

No to ja się pytam: “Czy robi Pan remarketing w googlowskich reklamach?”.

Słyszę: “Nie, nie robię”.


Dlaczego Jeszcze Nie Korzystasz z Remarketingu?!

Najwięcej sprzedaży robi się na zasobach remarketingowych, a nie na pierwszej wizycie na stronie, więc mówię:

Nie wiem, czy Pan wie, ale aby klient zapamiętał markę, w dzisiejszych czasach trzeba się mu wyświetlić minimum 18 razy!!! Bo on kiedy wchodzi na stronę i wychodzi z niej, to nawet nie zapamięta adresu strony internetowej”.


Dziś, żeby klient kupił, musisz wyświetlić mu się minimum 18 razy.


DLATEGO, nie możemy zostawić klienta, licząc na to, że on do nas wróci. Bo często nie wraca! Za każdym razem musimy uruchamiać zasoby remarketingowe, żeby ułatwić klientowi łatwy powrót.

To w naszym interesie, jest dopilnować, żeby on na tę stronę wrócił. I w naszym interesie jest mu to ułatwić. Dlaczego o tym mówię?


Dlatego, że Teraz Ludzie Kupują Inaczej, niż Kiedyś

Zobacz, że kiedyś ludzie kupowali to, co było. A dziś? Dziś mają ogromny wybór. Co to oznacza?

Człowiek, który wchodzi do sklepu odzieżowego takiego jak Zara, czy H&M może poprzeglądać ubrania na wieszakach, a potem po prostu wyjść i pójść do innego sklepu.

Tak samo jest, kiedy klient wchodzi na Twoją stronę raz i nie wraca… albo jeśli na 100 wejść na stronę jest 1 sprzedaż. Może się zdziwisz to oznacza, że wtedy wszystko działa prawidłowo. Tylko, że nie zawsze jest to efekt, którego oczekujemy i który nam się opłaca. Co wtedy?

Można to usprawnić i najskuteczniejszą metodą, żeby to zrobić jest obecnie remarketing. Jest tak skuteczny…

Bo pozwala docierać do klientów, którzy weszli, ale opuścili Twoją stronę. Do tych, którzy byli już blisko zakupu (załóżmy, że 99 na 100 osób), ale nie kupili. Przemyśl to sobie!!! 99 na 100… niech to będzie 90 na 100…. to cały czas potężna grupa osób, które PRAWIE kupiły. Stać Cię na to, żeby do nich nie docierać?

Pan Marek mówi:Dawidzie, ja szukałem sposobów, które są popularne i… nie wiem kompletnie za co się zabrać. Brakuje mi czegoś takiego, że klient wchodzi na stronę, a potem mogę do niego wrócić. Pokazać mu reklamę.

Powiedzieć: czekaj, mam dla Ciebie coś ekstra! Chciałbym zainstalować takie śledzenie. To jest chyba to, czego szukam” – racja, to jest to, czego szukasz!


Zlecasz Reklamę Swojej Firmy na Zewnątrz Albo Planujesz Zlecić? Uważaj!

W Polsce jest Niewielu Specjalistów z Prawdziwego Zdarzenia

Kontynuujemy rozmowę, a Pan Marek mówi:

Ja bym chciał robić remarketing, o którym Pan wspomniał. Nie mam jednak partnera, z taką wiedzą, który by to pociągnął. Zrobił to skutecznie, a nie odszedł z workiem pieniędzy zostawiając mnie bez efektów”.

Żeby było jasne – Pan Marek przejechał się na tak zwanych „fachowcach” i stracił przez to sporo pieniędzy. Właśnie dlatego po chwili dopowiedział:

Ja muszę teraz zacząć działać, bo inaczej to się dla mnie ŹLE skończy. Nie chcę się zarżnąć i robić działań, które nie przynoszą mi skuteczności.

Albo będzie tak, że zmarnuję siłę i pieniądze, a efekty będą zerowe. Albo podejmę współpracę z Panem – osobą, która poprowadzi mnie tą drogą” (długa cisza)

(…) A jeśli nie, to myślę, że równią pochyłą będę szedł w dół. Chyba, że stanie się jakiś cud. Nie chcę ryzykować. Chcę się związać z kimś, kto po prostu nie jest średni, nie jest może dobry, ale jest najlepszy. Który ma pomysł i ma wiedzę. I jeśli mam zapłacić, to chcę zapłacić za najlepszego, który po prostu pomoże mi”.

Jaki z tego wniosek? Uważaj, bo różni ludzie obiecują Ci dużo, wezmą dużo pieniędzy, a efekt będzie mizerny. Co zrobić?


Dlatego Bądź Dla Biznesu Sterem, Żeglarzem, Okrętem – Czyli Poznaj i Zrozum Strategię!

Zanim napiszę o strategii i dlaczego jest ważna, chcę poruszyć bardzo ważną kwestię, która blokuje wielu przedsiębiorców przed podjęciem działania.

Jeśli nie wiesz, jak działa Facebook, jak działa remarketing, jesteś początkujący i to Cię zniechęca, to popełniasz ogromny błąd. Już tłumaczę dlaczego!

Nawet jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz w stanie tego robić, to reklama remarketingowa na Facebooku jest dla Twojego biznesu niezbędna, jeśli szukasz najtańszej i najskuteczniejszej metody reklamy. I co więcej – nie chodzi o to, żeby umieć obsługiwać konta!

Chodzi o to, żeby rozumieć, jakie możliwości daje reklama Facebook, a po drugie – jakie Facebook daje możliwości strategiczne. Po trzecie – trzeba umieć, jak ZWERYFIKOWAĆ u zewnętrznych firm, którym zlecasz obsługę kont. Tego uczę na szkoleniu Facebook Elite.

Większość “specjalistów”, którym można zlecać pracę, stosuje strategie, które są skazane na porażkę w dzisiejszym świecie. To co większość „marketingowców” robi, kiedyś mogło działać dobrze, ale to co działało kiedyś, nie działa teraz.


Dlatego Zapamiętaj Raz Na Zawsze:

Jeśli Chcesz Coś Komuś Zlecać, To Pamiętaj, Że…

Żadna agencja reklamowa nie wymyśli za Ciebie strategii, gdy jest odpowiedzialna jedynie za reklamę!!!

Gdy ktoś do takiej agencji zatrudnia studenta, to on po pół roku umie klikać na koncie reklamowym, ale nie zna się na strategiach biznesowych.

A z drugiej strony czemu miałby się znać?

Kiedyś Ja sam zlecałem reklamę różnym agencjom reklamowym, ale każdy dawał ciała, bo pytał mnie:

 • Kto jest moim klientem?
 • Jak do tego klienta ma dotrzeć?
 • Jakie słowa ma zastosować?

I dopiero jak Ja to powiem, to on wtedy puści reklamę. Paradoks!!!

Myślałem sobie: „Przecież Ja, jako klient się na tym nie znam”. Wielu przedsiębiorców ma tak samo, bo takie są realia.

Skąd Ty masz niby wiedzieć, jakie jest najlepsze rozwiązanie reklamowe, skoro nie znasz narzędzi?Niech ktoś się tym zajmie” – tak myśli większość przedsiębiorców. I tak powstaje błędne koło – Ty chcesz, żeby oni się tym zajęli, a oni zadają Ci pytania, na które nie znasz odpowiedzi.

Ja nie potrafię zweryfikować ich pracy  – to kolejny problem, z którym większość osób się boryka.

Stąd tylu przedsiębiorców, którzy zlecają działania agencjom marketingowym nie ma efektów. Ci “specjaliści” nie znają strategii!!! „Specjalistów” to za bardzo nie interesuje.

Ja bardzo mocno stawiam strategię, która tworzę dla klienta!

Wiem, jak ustawić biznes tak, żeby inwestycje w kampanie na Facebook osiągały wzrost na poziomie 900%, a nawet 1500% . Tutaj znajdziesz potwierdzenie moich słów.


Jeśli Chcesz Zarabiać Na Facebooku, Musisz Skupić Się Na Kliencie

Mówię Panu Markowi: “Jest jeszcze jeden aspekt, o którym trzeba pamiętać: ludzie z reklamy trafiają na Pana stronę. I właściciel biznesu musi rozumieć, że ta strona jest dla klienta. Patrzę i widzę, że Pana strona nie skupia się na kliencie. Bardziej na: “Zobacz, MY sprzątamy. My to, My tamto”.

A w dzisiejszym świecie ludzie chcą czegoś więcej. Tak naprawdę to skupienie na kliencie i umożliwienie mu drogi powrotnej (remarketing) dają sukces.

Takie możliwości daje Facebook i Adwordsy. Natomiast Facebook jest o tyle lepszy, że tam idziemy do klienta i mówimy:Hej, zobacz. To jest nasz produkt. On jest dla Ciebie. Chodź wyjaśnię Ci dlaczego”.

A jeżeli główkujesz, ludzie nie kupują, a Ty nie wiesz dlaczego, to może przyczyna tkwi w tym, że to, co piszesz ma wartość dla Ciebie, ale nie dla osób, które to czytają.


Wcale Może Nie Chodzić o Twój Produkt

Marek mówi: “Panie Dawidzie, w Polsce jeszcze ludzie są niewyedukowani. I ja staję na głowie, żeby wytłumaczyć klientowi, że u Nas to nie jest tak, że przychodzi jakiś tam Pan z jakimś odkurzaczem i zostawi wszystko śmierdzące i brudne. To są potężne maszyny, system kontroli. No idealne”.

Odpowiadam: “Pana strona tego nie mówi”.

Pan Marek na to:“No to potrzebujemy nowych treści. Tutaj też dostaje wiele propozycji od różnych ludzi. A Ci z wyspecjalizowanych agencji mówią mi: ‘Tak, tak – my chętnie napiszemy treści!’”. “No to ja mówię do tych ludzi z agencji: ‘proszę mi wysłać jakiś przykład Waszej pracy – taki przykładowy artykuł’.

Potem czytam go i proszę mi wierzyć, Panie Dawidzie. Nie jestem fachowcem, ale nie przemawia to do mnie po prostu”.

Znasz to?? Zlecasz pracę komuś, a w zamian dostajesz kaszanę! I wiesz co? Ja kiedyś też zlecałem treści, ale po tym, co robią Ci ludzie, przestałem.

Pan Marek mówi: “To, co jest na stronie to moja własna praca wykonana. Ale to widocznie jest za mało. I potrzebowałbym, żeby ktoś mi pomógł. Zapisał to, co chce przekazać. To, co jest wartościowe”.

Bo mnie – jako właścicielowi firmy może się wydawać, że to, co robię do tej pory to dobrze zrobiona robota, ale Ja chcę, żeby Pan powiedział: ‘Marek, to nie o to chodzi!’ I powiedział mi, czego mam się nauczyć”.

Mówi Pan – szkolenie 2-dniowe Facebook Elite. Jeśli w tę stronę mnie Pan ukierunkuje, to ja pójdę. Bo chcę zaufać permanentnie i dopóki się nie wywrócę na plecy, to się oprę na Pana decyzji”.

Czy Ty też masz taką determinację?


Myślisz, Że Produkt Jest Najważniejszy? To Nieprawda

Produkt jest drugorzędny. Ty musisz nauczyć się tego, co chce klient. To potrzebę klienta należy stawiać na pierwszym miejscu. Od tego trzeba zacząć.

Następnie musisz nauczyć się, że marketing to marketing, a sprzedaż to sprzedaż. Reklama, ulotki, Adwordsy, Facebook, to nic innego jak marketing. Marketing w biznesie NIE ODPOWIADA ZA SPRZEDAŻ. Może ją wspierać, ale za nią nie odpowiada.

Odpowiedzialność za sprzedaż biorą elementy sprzedażowe biznesu, takie jak oferta. A w wielkich firmach, są to całe działy sprzedażowe.


Wiele osób dzwoni do mnie i mówi: „Panie ekspert, zrób mi reklamę, aby sprzedawała i na siebie zarobiła

Ale gdy patrzę na sposób w jaki sprzedają produkt i widzę jedną wielką fuszerkę, to okazuje się że ktoś ewidentnie nie rozumie tego jak działa biznes.

Biznes buduje się krok po kroku. Aż ten biznes w końcu zaskakuje. A jeżeli tego nie potrafisz, to zapraszam na szkolenie. Najgorzej jest robić nieświadomie źle, a potem liczyć straty. I nie wiedzieć dlaczego.


Powiem Tak: Z biznesem Jest Tak, Jak z Silnikiem w Samochodzie.

Żeby to funkcjonowało – nie trzeba wszystkich części. Ale potrzeba uzyskać pewną minimalną ilość części, żeby to działało. A później dokładać kolejne części. Wtedy to działa coraz wydajniej.

Kolejna sprawa. Nam się może wydawać, że czyszczenie w supernowoczesnej maszynie jest najważniejsze (tak, jak Panu Markowi).

Ale to, że nam się wydaje, to nie musi być prawda. Z reguły nie jest.

Musimy sprawdzić, czy argumenty, które mamy są wartościowe dla klienta. Bo może się okazać, że do klienta bardziej przemówi to, że jak ma kota, który sra na dywan, to może to spowodować alergie u jego dziecka. I dlatego tak ważne jest czyszczenie.


Jeśli Nie Wymyślisz i Nie Zastosujesz Strategii Biznesowej, to Przegrasz

Z Panem Markiem widzimy się niedługo osobiście – żeby przegadać cały model biznesowy.

Przejrzymy czego brakuje i co jest istotne po stronie klienta. Przemyślimy, czy warto korzystać z Adwords. Czy warto robić reklamy na Youtube. Oraz do kogo docierać, a do kogo nie.

Ale widzimy się też na szkoleniu Facebook Elite! Wiesz dlaczego Pan Marek zdecydował się przyjechać na szkolenie?

Bo jest rozsądnym i odpowiedzialnym za swój biznes przedsiębiorcą. Za to go szanuję.

Bo mimo, że NIE POTRAFI WYSŁAĆ WIADOMOŚCI NA FACEBOOKU, to wie, że szkolenie z Facebooka to jedno. Ale na szkoleniu pozna też strategie, które przekładają się na Adwordsy, na YouTube i na reklamy banerowe, które ścigają nas po Internecie. To się będzie przekładało na Instagram, który buduje bardzo fajną sieć reklamową.

Jeśli TY się tego nie nauczysz, to nigdy nie będziesz miał efektów. Dlaczego? Bo jeśli Ja powierzam zrobienie reklamy dla Pawła, który działa w mojej ekipie i on nie zrobi roboty, to są moje pieniądze. To jest moja strata.

Dlatego w moim interesie jest wiedzieć, co zrobić, żeby ktoś nie schrzanił roboty dla mnie. Ty tak samo musisz to wiedzieć – jeśli Ty się tego nie nauczysz, to nie będziesz miał efektów, bo nie będziesz potrafił zweryfikować pracę innych.


Co Powiedział Mi Pan Marek Na Koniec Naszej Rozmowy?

Jestem bardzo wdzięczny za takie słowa. To znaczy, że to, co robię działa.

Pan Marek powiedział: “Ja wykonując ten telefon podjąłem już decyzję, że chcę z Panem pracować. Ponieważ Ja czytam to, co Pan napisał i w jakiś sposób zdecydowałem się na telefon. Ja chciałbym, żeby moi klienci dokładnie tak samo to odczuli. Czuli potrzebę podjęcia kontaktu. Do tego właśnie chcę dążyć. Dziękuję jeszcze raz”.


A Jeśli Szkoda Ci Pieniędzy Na Szkolenia, To Musisz Wiedzieć, Że…

Im dłużej lat trwa zaniedbywanie się, tym dłuższy jest powrót do zdrowia. Tak! To kosztuje, bo nikt Ci tego nie zrobi za darmo.

Ale kto popsuł Ci zdrowie? Jeśli Ty sam, to nie ma po co narzekać, że leczenie po tylu latach zaniedbywania jest drogie.

Tak samo w biznesie. Im większe tarapaty, tym więcej aspektów biznesu jest zaniedbanych i trzeba je poprawić. Im więcej nie działa, tym więcej czasu i pieniędzy zajmie wykaraskanie się z gówna, do którego doprowadziły przedsiębiorcę jego decyzje.


Działanie Po Kosztach Da Ci Więcej Szkody, Niż Pożytku

Najgorsze jest jednak to, że przedsiębiorcy chcieliby zrobić to jak najszybciej, jak najlepiej i po kosztach. Ale tak długo jak będziesz wierzył w tę bajeczkę, tak długo będziesz tylko oglądał swoje problemy. Bo tak, jak każdy człowiek jest odpowiedzialny za stan swojego zdrowia, tak przedsiębiorca jest odpowiedzialny za stan swojego biznesu.

Jeżeli stosujesz złe metody, żeby wyzdrowieć, to nie wyzdrowiejesz.

A jeżeli zatrudniasz złych specjalistów, bo byli najtańsi i nie wiedzą, co robią, to naturalne jest to, że nie uzyskasz zamierzonego efektu. I dopóki będziesz wierzył, że biznes to fundacja i wszyscy wszystko mają zrobić Ci za darmo, żeby rozwiązać Twoje problemy, tak długo będziesz miał te problemy.

Bo napsuć jest łatwo. Łatwo się potem mówi: “Może i napsułem, ale niech ktoś inny weźmie za to odpowiedzialność”. Ale jeśli naprawdę chcesz swojego sukcesu, to tym bardziej musisz wziąć odpowiedzialność za swój biznes. I to Ty musisz wziąć odpowiedzialność finansową za to, żeby ten biznes postawić na nogi.

A jeśli jesteś na skraju bankructwa, to nie licz na to, że w jeden, czy dwa dni i po kosztach uda Ci się z tego wykaraskać. Jeżeli w to wierzysz, to pogadajmy za rok.


Jeżeli To Zrozumiesz, Będziesz Wiedział, Jak Wygrać!

Sekretem mojego sukcesu jest to, że kiedy SAM byłem w tym miejscu, o którym teraz piszę, to NIKT mi nie pomógł. I to było wspaniałe! Bo końcu przestałem wołać o tę pomoc. Przestałem wmawiać sobie, jaki to jestem biedny.

I mówić, że skoro ja mam jakieś problemy, to ktoś pomoże mi za darmo. To była jedna z najważniejszych lekcji w życiu. Wiesz dlaczego?

Bo zauważyłem, że ludzie mają swoje problemy i skupiają się na sobie, a nie na mnie, ani na Tobie. Dlatego pogódź się z tym, że jesteś sam i pogódź się z tym, że to Ty masz rozwiązać te problemy. To ty masz nauczyć się biznesu. I to Ty masz zapłacić za wszystkie swoje błędy.

Jeżeli będziesz skłonny zrozumieć, że tak działa świat i tak działa biznes – wtedy wygrasz. A jeżeli nie, to Twój wybór. Dla mnie to jest okej. Wiesz dlaczego?

Ponieważ to Ty tworzysz swoje życie i swój sukces. Każda Twoja decyzja jest dla mnie okej.

Możesz nie zgadzać się z tym, że istnieje grawitacja, ale jak wyskoczysz z 1-go, 2-go, czy 10-go piętra, to grzmotniesz o ziemię niezależnie w co wierzysz. Pomyśl sobie, że możesz tego uniknąć, jeżeli zrozumiesz, że za błędy się płaci.

Możesz już przestać płacić za błędy i zacząć płacić za naukę i za lekcje. Bo lepiej płacić za naukę i za rozwój, niż za nieświadomie popełniane błędy i problemy. Przynajmniej Ja tak wolę.

Dlatego idę do przodu, jak burza. I jeżeli Ty też tak chcesz, to zrób tak, żebyś zebrał pieniądze potrzebne do tego, żebyśmy pracowali razem. Tak jak Ja, z Panem Markiem. On to wszystko zrozumiał.

A jeżeli Ty też chcesz, to zachęcam Cię do kontaktu.

Twój ulubiony,
Dawid Bagiński

11 Comments

 1. Poznanreklamy pisze:

  A co powiecie na temat reklamy outdoor’owe, głównie mi chodzi o szyldy reklamowe czy banery reklamowe dla firmy, która jest na początkowej drodze w rozwoju działalności?

 2. Adam pisze:

  Świetny artykuł, ja sam zakładając sklep internetowy zastanawiałem jak to się robi? Sama treść nie wystarczy, ale również trzeba użyć wiele różnych innych narzędzi związanych z wizualizacją nie tylko produktu, ale również z jego pozycjonowaniem, by nie tylko liczba odwiedzających osób stale wzrastała lecz również liczba osób je kupujących. A cały proces wymagał zaangażowania wielu osób.

  • Dawid pisze:

   Tak, jest wiele elementów, które składają się na całościowy sukces. Czy jeden jest ważniejszy od drugiego? Nie. Trzeba zadbać o wszystko. Zapomnisz o jednym elemencie i nie zarabiasz. Dzięki za cenny głos w dyskusji!

 3. Dawid pisze:

  Wartościowy wpis. Jestem dopiero na początku drogi z własnym biznesem i z zainteresowaniem czytam o doświadczeniach innych. Pierwszy błąd mam też za osobą – źle założony profil na FB. Teraz drugie podejście fb.com/kulkidobrerzeczy. Jednak z innego Twojego nagrania już dowiedziałem się co robię błędnie – działam intuicyjnie i kieruję się na znajomych. Pozdrawiam!

  • Dawid pisze:

   A jaki biznes prowadzisz? Bardzo się cieszę, że pomaga Ci wiedza. Dzielę się z nią za darmo, dlatego będzie mi bardzo miło za udostępnianie artykułu dalej. Takie komentarze, jak Twój są dla mnie bardzo ważne, bo widzę jaka tematyka interesuje Ciebie oraz innych, którzy czytają artykuły. Dzięki temu wiem o czym pisać. Podsumowując – warto komentować. 😀 Pozdrawiam, Dawid i powodzenia z biznesem!

   PS. Jeżeli zamierzasz również prowadzić konto na Instagram, to niedługo opublikuję wartościowy artykuł na ten temat! Może akurat Ci się przyda 🙂

 4. Można dużo wydać na reklamę, ale jeżeli nie przedstawi się odpowiednio swojej oferty może to być studnia bez dnia. Najważniejsza jest dobrze przygotowana strona internetowa, samo kliknięcie w reklame Adwords to dopiero połowa sukcesu

  • Dawid pisze:

   Jest wiele elementów, które są bardzo ważne. Jednym z nich jest strona internetowa. Jeśli nie jest przygotowana dobrze to tak, jak piszesz – można wydać mnóstwo na reklamę i będzie to studnia bez dna. Ja sam stosuję reklamę Adwords w niektórych swoich projektach. Jeśli reklama zarabia, to dlaczego jej nie robić? Z mojego doświadczenia widzę też, że reklama na Facebooku jest kilka razy tańsza. Nikt tam nie bije się o miejsce w Google i jest tysiące superprecyzyjnych możliwości targetowania. Co myślisz o reklamie Facebook, Maciej?

 5. Edytka Kurek pisze:

  Nie miałam jeszcze okazji popełnić tych błędów, bo wciąż szukam informacji w internecie przed rozpoczęciem działań. Dzięki za tak wartościowe treści. Na pewno je wykorzystam w swoim rozwoju osobistym oraz przyszłej firmy. 😀

  • Dawid pisze:

   Edyta, takie komentarze jak ten dają mi kopa, żeby pisać więcej takich tekstów. W skrócie – warto pisać komentarze! 😀 Wielkie dzięki za Twój. Powodzenia w rozwoju osobistym i Twojej przyszłej firmy. Koniecznie daj znać, jak Ci idzie. 😉

 6. Maciej pisze:

  Muszę przyznać, że to bardzo dobry tekst. Chyba każdy z nas ma podobne odczucie czy doświadczenie i mógłby sobie powiedzieć : “gdybym ja to wiedział wcześniej…” Ja tu nie jestem również wyjątkiem. Dzięki Dawidzie i pozdrawiam!
  Maciek

  • Dawid pisze:

   Nie ma sprawy, Maciej. Na szczęście jest taki artykuł i można go przeczytać. Po przeczytaniu być może nie będzie potrzeby mówić sobie: “Gdybym ja to wiedział wcześniej…” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *