Jak wypromować Gabinet Dentystyczny w Internecie? - Skuteczne metody

Jak wypromować gabinet dentystyczny w Internecie?

Prowadzisz gabinet dentystyczny? Pewnie zastanawiasz się też jak wypromować gabinet dentystyczny w Internecie? W takim razie mam dla Ciebie garść wyjątkowych informacji. Dzięki tej wiedzy, nauczysz się skutecznie promować swój gabinet dentystyczny i pozyskiwać nowych klientów. A być może dzięki moim sprawdzonym pomysłom dokonasz znaczących zmian w swoim biznesie. W tym artykule pokażę Ci co zrobić, żebyś jako stomatolog zyskał popularność na rynku lokalnym. Zainteresowałem Cię? No to zaczynajmy.


1. Jak zyskać popularność na rynku lokalnym?jak promować gabinet dentystyczny

Pora na zmiany – tak, to dobre zdanie na początek. Chcę pokazać Ci inną (od tej, którą znasz), drogę do pozyskania klientów w Twoim gabinecie dentystycznym. Być może masz już zadowalające efekty i kolejki chętnych, ale chcesz czegoś więcej i nie wiesz jaki jest kolejny krok? A być może biznes nie idzie tak jakbyś chciał i nie wiesz dlaczego tak się dzieje?

W obu przypadkach boisz się. Boisz się zrezygnować z tradycyjnych metod promowania biznesu i wyjść na nowe rynki. Musisz jednak zrozumieć, że dopóki nie zrobisz czegoś nowego, będziesz ciągle tkwił w takiej samej sytuacji.gabinet dentystycznyDziś zdradzę Ci wiedzę, której nie ma ponad 97% stomatologów w Polsce. Pozostałe 3% uczy się u mnie. Dlatego słuchaj uważnie.

W wielu lokalnych biznesach, między innymi w stomatologii, ludzie zapominają o jednym kluczowym czynniku sukcesu.

Nie jesteś tylko stomatologiem. Jesteś również przedsiębiorcą. Co to znaczy dla Ciebie?


2. Myśl jak przedsiębiorca

To znaczy, że jako przedsiębiorca, musisz podejmować przedsiębiorcze decyzje. Niestety jestem prawie pewny, że boisz się skorzystać z nowych metod promocji biznesu.

Być może masz dobrych klientów, którzy cię polecają, ale musisz wiedzieć, że to jest bardzo wolna droga rozwoju. Dlaczego?

Czy nie powiem prawdy, jeśli stwierdzę, że konkurencja w branży stomatologicznej jest ogromna i każdy robi dokładnie to samo? Czyli, liczy na polecenia. Oczywiście, że mówię prawdę. Teraz pomyśl… co się dzieje, jeśli wszyscy na rynku robią dokładnie to samo?

gabinet dentystyczny - promocja

Po pierwsze jesteś zdany na łaskę klientów i po drugie nie masz zbyt dużego wpływu, ani kontroli nad tym, czy ktoś rzeczywiście Cię poleca.

Po trzecie rozwijasz się w takim samym tempie jak konkurencja. W takiej sytuacji trudno jest być najlepszym.

To duży problem ponieważ wzrost w biznesie jest niekontrolowany. Jako właściciel biznesu oddajesz swój los w ręce swoich klientów.

Nie masz wpływu na to, czy Twoje usługi kupi 5 osób dziennie czy 1 osoba. Wszystko zależy od szczęścia i skłonności klientów do jedzenia słodyczy.

Oczywiście polecenia są fajne. Mimo to, najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy traktuje się je jako dodatek do biznesu.

Jeszcze lepiej jest samodzielnie potrafić pozyskać klienta i dobrze na tym zarobić. Wtedy wszystko zależy tylko od Ciebie.

Dzisiaj skupimy się na metodach samodzielnego rozwoju biznesu.


3. Gdzie promować gabinet dentystyczny?

Oczywiście, że w Internecie. Portale społecznościowe takie jak Facebook, Instagram i Snapchat zyskują ogromną popularność.

Ludzie spędzają tutaj niewiarygodną ilość czasu. Dlaczego by z tego nie skorzystać? Może strona internetowa? Może Fanpage? Może Blog?

Dzięki odpowiednim działaniom w Internecie ludzie zaczną postrzegać Cię jako eksperta.

To, że wybiorą się na wizytę do Ciebie będzie naturalnym następnym krokiem.

W branży takiej jak stomatologia nie obejdziesz się bez strony internetowej. Dlaczego?

Strona Internetowa to pierwsze miejsce, które zazwyczaj odwiedzają potencjalni klienci. To takie miejsce pierwszego kontaktu.

Nieprofesjonalne strony psują pierwsze wrażenie i przez to tracisz zaufanie. Dodatkowo miej pewność, że Twoja wiarygodność na tym ucierpi. Jak Cię widza tak Cię piszą – ta zasada obowiązuje również w branży medycznej. Słabo prezentujący się wizerunek w sieci, oznacza mniej klientów.


4. Jak poprawnie stworzyć stronę internetową dla gabinetu dentystycznego?

Możliwe, że stworzenie strony internetowej zleciłeś komuś innemu.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta osoba nie wzięła pod uwagę specyfiki branży. Co mam na myśli?

reklama gabinetu dentystycznego

Musisz wiedzieć, że w zależności od branży, strony będą się różnić. W różnych branżach jedne elementy na stronie są ważniejsze od drugich. Co jest ważne w Twojej branży?


OFERTA

Sam pomyśl. Po co człowiek idzie do stomatologa? Chce skorzystać z usług. Może ma krzywe zęby, a może stracił jedynkę z przodu.

Ten człowiek wchodzi na Twoją stronę i patrzy czy Ty możesz mu pomóc. Ale to nie wszystko.

On musi rozumieć co jest czym. On nie chce wkładać wysiłku w to, żeby zrozumieć, co jest napisane na tej stronie. Nie zna branżowego słownictwa.gabinetu dentystycznegoPodam Ci przykład. Zawsze myślałem, że jest jeden aparat ortodontyczny. A tu nagle okazuje się, że są różne rodzaje wad z gryzu.

Także aparatów jest kilka. Skąd miałem to wiedzieć?

Jako klient mam prawo zdecydować, czy chce iść do dentysty, którego usługi rozumiem czy do tego, którego usługi nic mi nie mówią.

Podsumowując – oferta na Twojej stronie musi być wyeksponowana i zrozumiała.

Klienci nie szukają wyczerpujących informacji, tylko zrozumiałych informacji, które pozwolą im wykonać kolejny krok.

No właśnie, a co nim jest?


KONTAKT

Czy wiesz, że najczęściej szukanym elementem na stronie w branży Stomatologicznej jest kontakt?

To oznacza, że najwięcej klientów ze strony głównej przechodzi właśnie tam.

Jeżeli Twoja strona kontakt jest czytelna i prosta w obsłudze, klient zgłosi się do Ciebie. Jeżeli nie, masz kłopot, bo klient opuści stronę.

Co powinno znaleźć się na stronie kontaktowej? Trzeba jak najbardziej ułatwić klientowi skontaktowanie się z nami.

Numer telefonu? Dni i godziny otwarcia? Mapa z dojazdem? Email? Właśnie o to chodzi.

Osoba, która przegląda Twoją stronę nie chce latać po wszystkich podstronach. To musi być proste i intuicyjne.

Co można byłoby przemyśleć? Może kalendarz wizyt? Widoczny przycisk: „Umów spotkanie”.

Jest jeszcze jeden super trik, który zwiększa skuteczność nawet bardziej. Jednak zostawię go tylko dla osób, które zdecyduję się podjąć ze mną współpracę w ramach stron www. Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej.

strona www gabinetu dentystycznego


ZDJĘCIE PRZED I PO

Nic tak nie zachęca jak efekty. Pokaż na dobrej jakości zdjęciach, jakie cuda potrafisz zdziałać z zębami. Jeśli znasz się na rzeczy, to na pewno mnie to zachęci.


WIDEO

Kolejnym świetnym rozwiązaniem są nagrania wideo z klientami. Nagraj je najlepiej telefonem komórkowym z dobrym aparatem.

Nie polecam Ci korzystania z profesjonalnych nagrań, ponieważ one nie są uznawane za wiarygodne. Im większa „partyzantka” tym lepiej. Klienci to uwielbiają, bo to jest autentyczne.

Zobacz jeden z moich przykładów:

 

Czy jeżeli Twój potencjalny klient usłyszy, że ktoś z takim samym problemem otrzymał pomoc, to zostanie zachęcony? Jak wiarygodne będzie słyszeć, że poprawiłeś kogoś zęby, uśmiech i poczucie atrakcyjności?


MOBILNA WERSJA STRONY

Bardzo trudno w obecnych czasach spotkać osobę bez smartfona. Czy wiesz, że w zależności od branży 60% do 80% osób odwiedza strony z telefonów komórkowych?

Społeczeństwo żyje coraz szybciej i większość czasu spędza poza domem – w pracy, na uczelni itd. Co to oznacza?

Ludzie będą wchodzić na Twoją stronę korzystając z telefonów. Jeśli Twoja strona nie będzie „przyjazna” dla smartfona, to kto będzie chciał szukać tam informacji?

To nie wszystko. Warto wiedzieć, że posiadanie mobilnej wersji strony znacznie wpływa na pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarce Google.

ALE musisz też wiedzieć, że jeśli nie masz mobilnej wersji strony, nie pojawisz się w wynikach wyszukiwania dla telefonów komórkowych!

To ważna informacja szczególnie dla tych, którzy inwestują pieniądze w pozycjonowanie. Możecie spodziewać się pogorszenia swoich pozycji, a zainwestowane pieniądze pójdą w błoto. Chyba, że macie stronę, które świetnie funkcjonuje w telefonach komórkowych.


URUCHOM INSTAGRAM

Być może pierwszy raz słyszysz o czymś takim jak Instagram. Bardzo dobrze.

Twoja konkurencja również o tym nie słyszała. Instagram, to sieć społecznościowa, którą jakiś czas temu kupił Facebook.

Różnica polega na tym, że Instagram jest dedykowany pod smartfony..dentysta promocjaTo zmienia bardzo dużo, ponieważ na Instagramie sprzedają zdjęcia, a czy ludzie na Instagramie kupują?

Oooo tak! I to sporo. Wiele biznesów opiera się właśnie o klientów z Instagramu.

Jeżeli prowadzisz lokalną firmę i chcesz dotrzeć do osób w wieku 10 lat do 28 lat, to Instagram jest najlepszą formą promocji lokalnej.

Po pierwsze nikt tego nie robi, więc nie ma konkurencji. Po drugie – Instagram sprzedaje. Po trzecie – możesz łatwo wypromować swoją markę.

Jeżeli nie chcesz prowadzić Instagrama, możesz go zlecić.


5. Załóż Fanpage i korzystaj z płatnych form reklamy lokalnej

Fanpage, to taka strona na Facebook, na której możesz publikować jako firma.

Jeżeli 2 razy w tygodniu udostępnisz treści, które zaangażują, zyskasz bardzo dużo w oczach lokalnej społeczności.

Jak myślisz do kogo przyjdzie klient z problemem: do jakiegoś tam gabineciku, o którym nic nie wie, czy do Stomatologa, którego obserwuje od 3 miesięcy, lubi i ma z nim relację?

Możesz zapytać: „Co mogę publikować na Facebooku?”.

Proszę bardzo. Możesz publikować ciekawostki stomatologiczne, możesz wrzucać linki do artykułów na blogu oraz zachęcać, dlaczego warto je przeczytać.

Możesz zrobić konkurs, możesz zaproponować darmowe akcje – np. przeglądy dentystyczne.

Dodatkowo możesz sam polecać produkty dla swoich klientów. Ważne, abyś był pewny, że są dobre.

Przykład: „Nie wiesz co robić, kiedy występuje krwawienie z dziąseł? Oto 5 wskazówek!”

Chcesz wiedzieć, jak pisać treści na Fanpage? Przeczytaj artykuł o copywritingu.


6. Jak wykorzystać potencjał reklamy przy promowaniu gabinetu dentystycznego?

Prowadzenie Fanpage’a na Facebooku, to przydatne narzędzie, ale nie da się ukryć, że sam Fanpage nie pozwala wydobyć pełnego potencjału, który drzemie w Facebooku.

Prawdziwa moc Facebooka ukryta jest w reklamach. Jeśli czytałeś moje poprzednie artykuły to wiesz, że reklamy na Facebooku, to obecnie najlepsze narzędzie do promowania gabinetów stomatologicznych. Zobacz jakie dają możliwości. 

Jeśli chcesz sam nauczyć się tworzyć takie reklamy i skutecznie wypromować swój gabinet stomatologiczny, to zachęcam Cię do zainteresowania się szkoleniem, które prowadzę w ramach Kursu Facebook Elite. Oto opinia osoby, która wzięła w nim udział.

Facebook pozwala Ci dokładnie określić według wielu parametrów, kto dokładnie zobaczy Twoją reklamę.

Jak najlepiej zacząć?

Podam Ci przykład: Ludzie zaręczeni przed ślubem wyjątkowo często wybielają zęby… adresując swoją reklamę do takich osób, znacznie zwiększasz szansę na to, że Ci ludzie skorzystają z Twoich usług.

Czy da się dotrzeć reklamą do ludzi, którzy planują ślub? Tak. Facebook to umożliwia.


7. Rekomendacje online – jeden z najlepszych sposobów promocji dla stomatologa

To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów jakie znam! Nie będę przytaczał teraz wyników badań, bo nie mam na to czasu, ale zaufaj mi.

Ludzie, którzy będą chcieli skorzystać z Twoich usług, wejdą na Twój Fanpage i przeczytają opinie na Twój temat.reklama gabinetu dentystycznegoPrzeczytają rekomendację i w większości przypadków na jej podstawie podejmą decyzję. Tylko czym różni się tradycyjna rekomendacja od tej na Facebook?

Tradycyjnie rekomendacja zadowolonego klienta trafiała tylko do jego znajomego. Nikt więcej nie wiedział o tym, że Pani Ania i Pan Mariusz są zadowoleni.

Dzięki publikacji treści online, każdy może się dowiedzieć, co te osoby sądzą o danym specjaliście.

Dodatkowo, gdy ich znajomi odwiedzą Twoją stronę, Facebook podpowie: „4 twoich znajomych lubi tą firmę”.

W tej sytuacji taka osoba od razu zyska do Ciebie zaufanie.

Wyobraź sobie 50 lub 100 pozytywnych komentarzy jeden pod drugim. To działa lepiej niż jakakolwiek rekomendacja tradycyjna. W takim razie co musisz zrobić?

Zachęć ludzi do podzielenia się opinią na temat Twojego gabinetu. Pozytywne opinie na Twój temat będą wzmacniały Twój wizerunek jako eksperta.

Jeszcze lepiej jeśli Twoi klienci nagrają wideo-opinię na temat Twojego gabinetu, ludzie zobaczą, że jesteś wiarygodny i że można Ci zaufać w kwestii usług stomatologicznych. To nie wymaga wysiłku, a gwarantuje efekt!


Podsumowanie

Na początku napisałem, że dam Ci garść wyjątkowych informacji na temat promowania gabinetu dentystycznego. Czy dotrzymałem słowa? Mam nadzieję, że tak.

Działania w Internecie – strona internetowa, Facebook oraz inne nowe metody promowania biznesów są potężnym narzędziem, które daje niesamowite możliwości.

Jeśli chcesz zyskać przewagę nad konkurencją prędzej, czy później będziesz musiał się tego nauczyć. Masz teraz szansę opanować jeden najważniejszy element.

facebookelite

Jeśli to, co napisałem jest dla Ciebie przydatne lub jeżeli masz dodatkowe pytania, daj mi o tym znać w komentarzu. Dzięki za przeczytanie do końca i powodzenia!

Zasługujesz na więcej,
Dawid Bagiński

2 Comments

  1. Artur Paczkowski pisze:

    Cześć DAWID! Nie jestem Stomatologiem ani też nie mam żadnego powiązania w dziedzinie medycyny…Ale czytając nawet ten artykuł który jest kierowany do stomatologów i tak można wiele wyciągnąć;) Na prawdę Twoje tematy są tak bardzo pomocne nawet dla ludzi którzy nie znają się na stomatologi artykuł może pomóc bo jak ktoś jest kumaty może wykorzystać BEZCENNĄ wiedzę zawartą tutaj na przeróżne inne dziedziny zawodowe:) POZDRO MISTRZU!

    • Dawid pisze:

      Tak to właśnie działa. Wiedza jest płynna. Jeśli potrafisz wyciągnąć wnioski z artykułu dla stomatologów, w innej dziedzinie życia, to zajebiście. Większość ludzi, których nie interesuje ten temat, NIGDY nie przeczyta tego artykułu. Ale widzę, że Ty patrzysz na to trochę inaczej. Ekstra! POZDRO MISTRZU :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *