Salon fryzjerski - Jak przyciągnąć klientów? - Poznaj skuteczne metody.

Salon Fryzjerski – jak przyciągnąć klientów?

Chcesz przyciągnąć klientów do salonu fryzjerskiego? Starasz się jak możesz, ale efekty nie są takie, jakich byś oczekiwał? Spokojnie! Znam wiele skutecznych sposobów, które działają świetnie w branży fryzjerskiej. W tym artykule zamierzam nauczyć Cię, jak możesz zwiększyć rozpoznawalność Twojego salonu lokalnie i w Internecie.


Obsługa klienta “po ludzku”

Prowadzisz własny salon fryzjerski albo myślisz o założeniu własnego biznesu? Okej. Na początek mam dla Ciebie krótkie zadanie. Wyobraź sobie przez chwilę siebie na miejscu Twojego klienta. Mówię poważnie – zrób to teraz. Pomyśl intensywnie jak chciałbyś, żeby wyglądała wizyta w salonie fryzjerskim?

Jeśli jesteś normalnym, poukładanym człowiekiem, to raczej nie pomyślałeś: „przyjść, ściąć się i wyjść”. Nie tak to wygląda. Ale żeby to zrozumieć trzeba zdać sobie sprawę, że salon fryzjerski to nie tylko miejsce, gdzie obcięte włosy spadają na podłogę. To coś więcej – to rozmowy, budowanie zaufania, doradztwo w kwestii produktów i pomoc w dbaniu o włosy. U fryzjera zawsze coś się dzieje.

promocja salonu fryzjerskiego

Kiedy pomyślisz: „Dlaczego niektóre salony mają klientów, a inne nie?”, oczywistą oczywistością są umiejętności fryzjerów w salonie. To nie lokal. Pomalowane ściany i kafelki na podłogach pomagają budować klimat, ale jeżeli nic poza tym nie działa jak trzeba, to mamy duży problem. Jaki czynnik ma kluczowe znaczenie? To osoby, które pracują tam z ludźmi. Zastanów się przez chwilę.

Ludzie chodzą tam, gdzie czują się dobrze i gdzie mają właściwie wykonaną usługę. W branży takiej jak fryzjerstwo czynnik ludzki odgrywa bardzo ważną rolę! Jako właściciel salonu musisz zwracać na to szczególną uwagę.

Kiedy idę na strzyżenie mój fryzjer zawsze pyta: „napijesz się kawy albo herbaty?”. Niby nic. Kiedy siedzę na fotelu, to zawsze poruszy jakiś temat. Niby nic. Co zabawne – zawsze pamięta to, o czym rozmawialiśmy podczas ostatniej wizyty. Kiedy zastanawiałem się dlaczego strzygę się u tej samej osoby, to przyszło mi do głowy, że:

  • jestem zadowolony z jego umiejętności,
  • czuję się tam bardzo dobrze,
  • zawsze otrzymam cenne porady o tym jak lepiej zadbać o brodę i włosy.

Niby nic, a jednak to bardzo przydatne. Doradztwo zwiększa dla mnie samą wartość usługi.

Pamiętaj, że umiejętności fryzjerskie Twojego zespołu są ważne. Drugim równie ważnym elementem jest obsługa klienta. Ja wiem, że we Wrocławiu jest dużo dobrych fryzjerów. Twoi klienci też to wiedzą, dlatego jeżeli nie dasz im czegoś więcej niż tylko dobra fryzura, bez problemu pójdą do kogoś innego.

Sprzedaż Twoich usług zaczyna się już wtedy, gdy klient dzwoni, żeby umówić się na wizytę. Kto odbiera wtedy telefon? Jak ta osoba rozmawia z klientem?

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w branży fryzjerskiej i chcesz szybko wypromować swój salon fryzjerski, to stworzyłem dla Ciebie praktyczny kurs. Nauczę Cię w nim najskuteczniejszych sposobów przyciągania klientów do salonu fryzjerskiego. Podzielę się z Tobą wiedzą, z której sam korzystam prowadząc swój biznes. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w obrazek.

reklama salonu fryzjerskiego

Ten kurs pozwoli Ci uniknąć wielu błędów popełnianych na początku prowadzenia biznesu. W ten sposób nie stracisz pieniędzy, ale będziesz mógł zainwestować je w rozwój firmy.


Internet – niewykorzystywane źródło przyciągania klientów

Gdzie się nie obejrzysz, to wszyscy są wpatrzeni w swoje telefony. Telefon w ręku, każdy ktoś czyta, każdy coś sprawdza. A laptop? Kto teraz nie ma laptopa z dostępem do Internetu? Jesteśmy dosłownie podłączeni do Internetu. Ale nie korzystamy z niego tylko do pracy albo dla rozrywki. Szukamy tam również informacji o dobrych fryzjerach. Często właśnie tu – w Internecie, zapada ostateczna decyzja odnośnie wizyty. Ktoś decyduje: „Zapisać się na pasemka do salonu Joanna… salonu Iwona…”, czy do Ciebie?

promocja salonu fryzjerskiego w intrenecie

 

Jeśli jesteś w Internecie – zwiększasz szansę na to, że człowiek zainteresuje się Twoją ofertą. Dlaczego?

Stajesz się widoczny tam, gdzie wcześniej Cię nie było. Musisz wiedzieć, że Internet to niesamowicie skuteczne źródło pozyskiwania klientów niezależnie od tego, czy prowadzisz mały salon w małym mieście, czy konkurujesz o klientów w wielkim mieście, w którym roi się od fryzjerów. Dlaczego?


Facebook – najlepsze miejsce do promocji salonu fryzjerskiego

Fanpage to strona, na której możesz publikować różne treści jako firma. Możesz dodawać tam zdjęcia, filmy albo fryzury, które wykonałeś. Jeśli masz fach w ręku, to będzie to dla Ciebie dobra wizytówka.

Po co miałbyś to robić? Ponieważ jeżeli ktoś szuka dobrego specjalisty i wejdzie na Twoją stronę Fanpage, a następnie zobaczy Twoje wpisy z pięknymi fryzurami z ostatnich kilku miesięcy, to automatycznie zbudujesz sobie wiarygodność. Taki klient nie zapyta Cię czy jesteś dobry w swoim fachu, bo to będzie po prostu widać.

Taki klient chwyci za słuchawkę i umówi się na wizytę.

Ale to nie wszystko. Jest coś o czym możesz nie wiedzieć. Facebook w branży fryzjerskiej to bardzo niewykorzystane narzędzie promowania biznesu. Szczególnie lokalnie. Nie korzystając z tej formy promocji, wielu właścicieli salonów popełnia błąd. Czy to źle? Dla nich tak, ale to ogromna szansa dla Ciebie.

Pomyśl sobie, że nagrałeś ciekawe wideo, gdzie robisz komuś świetną fryzurę. A następnie promujesz to stosując metody lokalne. Taka promocja jest bardzo tania i dziesiątki tysięcy osób dowiadują się o tym, że jesteś ekspertem.

Czy przyjdą do Ciebie? Wielu z nich na pewno.

salon fryzjerski


Zwiększ prawdopodobieństwo dotarcia do właściwych klientów

Dzięki Facebookowi możesz drastycznie zwiększać prawdopodobieństwo, że ludzie umówią się na wizytę w Twoim salonie fryzjerskim. Dam Ci przykład, który to doskonale ilustruje.

Załóżmy, że prowadzisz salon fryzjerski we Wrocławiu na osiedlu Gaj i swoje usługi kierujesz głównie do kobiet. Ile osób jest we Wrocławiu? Ok. 600 tysięcy. Ile osób mieszka na osiedlu Gaj? Ok. 19 700. Ponad połowa to kobiety. Czyli Twoja grupa odbiorców to ok. 10 000 kobiet! Czy dodatkowe 200 Pań, które regularnie przychodzą do Ciebie rozwinie Twój biznes?

Wiesz co jest najlepsze? Za pomocą reklamy Facebooka możesz z łatwością dotrzeć do tych kobiet. Możesz zareklamować swój salon fryzjerski tylko osobom, które mieszkają w określonym regionie miasta.


Dotrzyj do ludzi o konkretnych zainteresowaniach

Możesz wysłać swoją reklamę do kobiet z różnych grup o specyficznych zainteresowaniach takich jak np. uroda, fryzjerstwo, włosy, paznokcie. Czy uważasz, że kobieta która regularnie wydaje pieniądze, aby mieć piękne paznokcie, będzie strzygła się w domu lub u kiepskiego fryzjera? Ona wybierze kogoś, kto daje jej jakość. Chcesz poznać więcej możliwości reklamy na Facebook? Kliknij tutaj.

Dzięki narzędziom Facebook sprawiasz, że reklama Twojego salonu fryzjerskiego w Internecie dotrze do osób, które będą naprawdę zainteresowane!

Jakie inne korzyści daje reklama na Facebooku? Robisz coś, czego nie robi Twoja konkurencja. Kiedy oni korzystają z tradycyjnych form reklamy, Ty wchodzisz do Internetu. Zostawiasz ich za sobą.

salon fryzjerski - jak przyciągnąć klientów

Jaka jest podstawowa różnica między reklamą Facebooku, a reklamą standardową (np. prasa, radio, bilbordy)? Reklama standardowa dociera do przypadkowych osób.

Co gorsze, nie możesz sprawdzić, czy jest skuteczna! W większości przypadków to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Z kolei dzięki kampaniom na Facebooku możesz wycelować swoją reklamę prosto w klientów, którzy mogą być zainteresowani Twoimi produktami lub usługami. Na dodatek możesz zmierzyć, które działania przynoszą efekt, a które nie.

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć reklamy, które będą przyciągać klientów do Twojego salonu fryzjerskiego, to zachęcam Cię do zainteresowania się Akademią Online Facebook Elite i 2-dniowym szkoleniem, które poprowadzę w różnych miastach Polski, w których będę uczył jak pozyskiwać klientów z Facebook i zarabiać na tym.

salon fryzjerski - promocja w internecie

Na szkoleniu pokażę Ci jak krok po kroku tworzyć taką reklamę. Na dodatek będziemy mogli przedyskutować, jaka reklama będzie najlepsza dla Twojego salonu fryzjerskiego. Dzięki wiedzy ze szkolenia zaczniesz tworzyć treści, które sprzedają, a Twój salon stanie się rozpoznawalny na rynku lokalnym.

Zasługujesz na więcej,

Dawid Bagiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *