Trener personalny - Jak pozyskać klientów? - [skuteczne triki]

Trener personalny – jak pozyskać klientów?

Ok, skoro czytasz ten wstęp to najprawdopodobniej jesteś trenerem personalnym, pracujesz w branży fitness lub chcesz zostać trenerem. Czy potrafisz skutecznie pozyskiwać klientów do swojego biznesu? Wiem, że na pewno zadajesz sobie pytanie: „Jak to zrobić taniej, lepiej i skuteczniej?”. W teorii to bardzo proste, ale praktyka nie jest już tak łaskawa. Zadanie wydaje się o tyle trudne, że w ostatnich czasach trenerów personalnych jest jak grzybów po deszczu. Z miesiąca na miesiąc powstają nowe strony www z ofertami diet i treningów, ale….

trener personalny - jak pozyskać klientów

Jest ale! Mimo to, większość trenerów personalnych nie jest się w stanie utrzymać. Czemu? Ponieważ brakuje im klientów. To powoduje, że w niedługiej przyszłości wracają do pracy w sklepie z odżywkami, jako ochroniarze albo wracają do korporacji na etat. W takim razie co może zrobić trener personalny? Jak się wyróżnić?

Słowem wstępu: Możesz być zdziwiony, że piszę artykuł do trenerów personalnych. Jednak chcę Ci wyjaśnić, że regularnie współpracuję z trenerami personalnymi. Robię im reklamę w sieci, strony Internetowe, organizuję sprzedaż i uczę jak zarabiać w tej branży. Znam też branżę na wylot. Po prostu wiem co działa, a co nie.

Dzisiaj powiem Ci co musisz wziąć pod uwagę, żeby dobrze zacząć i zwiększyć swoje szanse na bycie najlepszym. Pytanie pierwsze:


Gdzie są Twoi klienci?

Jeśli chcesz żeby ludzie kupowali to, co oferujesz, to musisz wiedzieć, czy jest na to zapotrzebowanie. Dlatego pomyślmy… czy jest zapotrzebowanie na treningi personalne? Może nie ma i ludzie wolą ćwiczyć na własną rękę? Do rzeczy: czy są tu klienci?

w jaki sposób pozyskiwać klientów na treningi personalne

Oczywiście, że są. A to, że Ty nie masz klientów wcale nie znaczy, że ich nie ma. To również nie oznacza, że ludziom szkoda pieniędzy. Tak nie jest. Prawda jest taka, że klientów jest bardzo dużo. Ja to wiem, dlatego piszę ten artykuł.

Powiem więcej, klientów jest tak dużo, że nawet gdybym miał 5 razy więcej klientów w tej branży, to każdy z nich miałby pełne ręce roboty. A skoro wybrałeś zawód dla twardzieli i twardzielek, to powiedzmy sobie szybko, co jest głównym problemem.

Jeżeli Ty nie masz klientów, to dlatego, że nie potrafisz ich do siebie przyciągnąć.

Nic poza tym i nic ponad to. To dobra wiadomość. Ponieważ jeżeli przeczytasz ten artykuł do końca, to będziesz na najlepszej drodze do pozbycia się swojego problemu, zbudowania lepszego biznesu i fajnego życia.


Trener personalny – jak lepiej docierać do swoich klientów?

Teraz nauczę Cię kilku ważnych elementów, dzięki którym zaczniesz lepiej docierać do swoich nowych klientów.

Ludzie mają coraz większą świadomość, że nie ma bardziej efektywnej drogi do celu, jak indywidualnie zaplanowany i przeprowadzony trening. Wiesz dlaczego? Są 2 główne powody.


1. Brak motywacji

Niektórym osobom po prostu brakuje motywacji, są leniwe i potrzebują kierowania. Dlatego chętnie kupią sobie treningi personalne. To ich mobilizuje. Ja jestem przykładem takiej osoby… no dobra żartuję.

Ale prawda jest taka, że sam korzystam z pomocy trenera (Dzięki Wojtek!). Dlaczego? Tutaj pojawia się drugi powód.


2. Chcą iść do specjalisty

Jeśli nie jesteś fachowcem w danej dziedzinie, to jedynym skutecznym sposobem jest – skorzystanie z pomocy specjalisty.

Kiedy jesteś chory – idziesz do lekarza. Kiedy Twój klient chce dobrze wyglądać, to skorzysta z wiedzy i doświadczenia, które posiada trener personalny.

Ludzie mają coraz większą świadomość (a co gorsza doświadczenia), że niewłaściwe treningi powodują uszczerbek na zdrowiu. Leczenie kosztuje sporo pieniędzy i bólu. Dlatego, coraz więcej osób woli zapłacić i zrobić to dobrze.


Kim jest Twój klient?

Czy zadawałeś sobie to pytanie? Domyślam się, że jako trener personalny, masz swój Fanpage, Instagram, kanał na YouTube, a może nawet dobrą stronę.

sprzedaż treningów personalnych

Nie będę tłumaczył Ci banałów, że jeśli chcesz, żeby ludzie wchodzili na Twój kanał/profil/stronę, to musisz dawać im dobre i ciekawe dla nich treści.

Tylko czy interpretacja wyników badań opublikowana na Fanpage’u spodoba się 40 letniej Grażynie, która chce po prostu zgubić kilka kilogramów? Czy obrazek z motywującym cytatem, który zna każdy, spodoba się facetowi, który ma lata doświadczenia w treningu i codziennie motywuje się w inny sposób? NIE!

WAŻNE: Najskuteczniejszą metodą pozyskiwania klientów dla trenerów personalnych jest obecnie reklama Facebook. Możliwe, że korzystałeś z niej wcześniej. Musisz wiedzieć, że jednym z błędów, który popełnia większość trenerów jest niewłaściwie skonstruowana reklama. Jej treść po prostu nie zachęca potencjalnych klientów.

Oczekiwania ludzi mogą być inne, niż nam się wydaje. To zależy od profilu Twojego klienta.


Profil klienta

Dobra, ale zastanówmy się kto jest Twoim klientem? Żeby było śmieszne nadam im imiona.

 • Biznesmen Jacek – to facet, mniej więcej 40-50 lat. Zajmuje wyższe stanowisko. Zależy mu na dobrym samopoczuciu i żeby mieć „ładny” wygląd ciała. Odnosi sukcesy biznesowe dlatego stać go na Twoją pomoc.
 • Kulturysta Darek – chce budować masę mięśniową, ma około 25-35 lat. Udziela się pewnie na jakimś forum, na którym dyskutuje z innymi towarzyszami zdrowego stylu życia o odżywianiu i suplach. Podnosi konkretne ciężary i nie lubi jak młodzi zajmują mu sprzęt na siłowni.
 • Fit Asia – ta dziewczyna postanowiła, że do wakacji schudnie. Ma ok. 20 lat. Chce wyglądać lepiej, mieć fajne wcięcie w talii i zgrabny tyłek. Regularnie czyta blogi fitnessowo-kulinarne.
 • Pan Włodek – Ten Pan lata sprawności ma już za sobą… ma ok. 50-60 lat. Chce poprawić komfort życia fizycznego i psychicznego. Wie, że w każdym wieku trzeba dbać o ciało. Ma duży szacunek do pracy trenerów personalnych.
 • Mama Ania – to mama, która dniami i nocami przesiaduje przed komputerem i trzyma ciążową dietę. Je wszystko to, na co ma ochotę i chce wrócić do formy po ciąży. Pani Ania wie, że indywidualny trening pod okiem specjalisty jest bardziej efektywny od kolejnych zajęć grupowych. Jest gotowa do działania i lada moment będzie miała na nie czas.
 • Kontuzyjny Piotr – biega, skacze… czasem sobie coś uszkodzi. Ale bez sportu nie wytrzyma. Chce, żeby ktoś pomógł mu wrócić do dyspozycji z przed kontuzji.

To są różne grupy Twoich odbiorców. Każda ma inne oczekiwania.

jak zostać trenerem personalnym?


Do jakiej grupy odbiorców kierujesz swoją ofertę?

Pytanie – do jakiej grupy odbiorców kierujesz swoją ofertę? Czy Twój komunikat jest dla nich atrakcyjny? Czy reklama, którą im pokażesz jest ciekawa i zachęcająca?

Zadanie: Pomyśl o tym. Weź kartkę, długopis i rozrysuj do kogo uderzasz ze swoją ofertą/reklamą.

Musisz zrozumieć, że umieszczenie kolejnej reklamy z bicepsami jak bochenki chleba i 6pakiem nie są dla każdego. Są osoby, które chcą tak wyglądać i są osoby, które tego nie chcą. Większość osób po prostu chce zrzucić kilka kilogramów i poczuć się dobrze.

trener personalny - jak więcej zarabiać?

Pytanie: Z jakim klientem Ty chcesz pracować?

Weźmy na przykład „Fit Anię”. Dlaczego? Bo „Fit Ania” może woleć trening w grupach. Zrób więc zajęcia grupowe.

„Pan Włodek” – „jeden na jeden”, idź w kierunku personali. Mama Jasia chce przychodzić na siłownię, kiedy jest mało ludzi. Panuje cisza i spokój, ponieważ zabiera ze sobą dziecko i nie lubi, gdy ktoś obserwuje ją w trakcie treningów.

Czemu o tym mówię? Ponieważ musisz zrozumieć, że każdy może mieć inne oczekiwania. Rozumiesz? Czas na drugi krok.


Ludzie mają różne problemy 

Pokaż, że rozumiesz te problemy i wiesz jak je rozwiązać. Uświadom im, że rozwiązanie mają na talerzu. Muszą tylko wyciągnąć po nie rękę. Więcej nie trzeba.

WAŻNE: Jeżeli chcesz wiedzieć, jak krok po kroku w szczegółach uruchomić cały biznes jako Trener Personalny, to przygotowałem dokładny 8 godzinny kurs „Zarabiaj Jako Trener”. Gdzie krok po kroku poprowadzę Cię do sukcesu. Znajdziesz go klikając w obrazek poniżej.

trener personalny - jak sprzedawać treningi


Jak pozyskać klientów do treningów personalnych?- sposoby

Polecenia

To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów jakie znam! Nie będę przytaczał teraz wyników badań, bo nie mam na to czasu, ale zaufaj mi.

Wiesz jak zachowują się ludzie kiedy chcą coś kupić? Najczęściej pytają bliskich znajomych o opinię na temat firmy, w której planują zakupy.

A… wiesz co robią ludzie w Internecie, kiedy chcą coś kupić albo skorzystać z czyichś usług?


Ludzie czytają rekomendację innych osób i w większości przypadków wtedy podejmują decyzje.

Jakiś czas temu nie miałem do dyspozycji samochodu, musiałem pilnie dostać się w pewne miejsce i zdecydowałem się na busa. To był błąd! Straciłem 2 godziny. Poszedłem na przystanek, czekałem, ale nie przyjechał. Co zrobiłem?

treningi personalne

Wszedłem na Fanpage tego przewoźnika i przeczytałem opinie innych. I co?

To nie był jedyny tego typu przypadek. Ten przewoźnik od dłuższego czasu nie przyjeżdżał notorycznie. Jakie były tego konsekwencje?

Ludzie spóźniali się do pracy, na spotkania. Firma straciła zaufanie klientów… Czytałem opinie takie jak: „Do bani, nie przyjechał. Już nigdy nie skorzystam z usług tego przewoźnika. Chociaż trochę dłużej, wolę pojechać pociągiem”.

Myślisz, że gdybym wcześniej wszedł na ten Fanpage i przeczytał te opinie to pofatygowałbym się, żeby pójść na przystanek? Nie… znalazłbym inny sposób, żeby dostać się tam, gdzie chciałem.


Twój profesjonalizm

Wracając do poleceń. Domyślam się, że robisz wszystko, żeby wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie. Twoi klienci są zadowoleni.

A jeśli nie są, to natychmiast musisz coś zmienić. A więc tak – jeśli prowadzisz Fanpage, to zachęć swoich klientów do tego, żeby podzielili się opinią z innymi.

Jak jeszcze możesz wykorzystać element poleceń?

 • zaproponuj zniżkę swojemu klientowi, za przyprowadzenie kolegi,
 • jeśli masz zadowolonych klientów, poproś ich o referencje w postaci wpisu na Facebooku albo np. filmu! (to działa świetnie).

Reklama w internecie

Jeżeli jesteś na Facebooku, to nie robisz nic nadzwyczajnego. Który trener personalny nie ma teraz profilu na Facebooku? Nie robisz nic więcej niż konkurencja. A chyba wiesz, że jeśli chodzi o rynek treningów personalnych, to jest to dość… modne w ostatnim czasie. Dobra, to co powinieneś zrobić?

Jeśli chcesz zdystansować swoją konkurencję i zacząć naprawdę pozyskiwać klientów do treningów personalnych to zajrzyj tutaj.

Opowiem Ci jakie korzyści da Ci reklama na Facebooku.

Na pewno tutaj ważne jest to, żebyś wiedział i miał świadomość tego, do kogo wysyłasz swoje reklamy.

To pozwoli Ci przygotować odpowiedni tekst i wybrać odpowiednie zdjęcie do reklamy. Umięśniony facet? W większości przypadków ludzie nie chcą być kulturystami.


Zasada kontrastu

Jeśli to czytasz, to domyślam się, że sporo już wiesz. Inaczej nawet nie zawracałbyś sobie tym głowy.

To dobrze! Rozumiem Cię. Wiem też, że musisz inwestować sporo w swój rozwój. Masz sporo obowiązków.

Dzięki temu masz wiedzę z fizjologii, anatomii, biomechaniki, a nawet psychologii (trzeba umieć zmotywować człowieka w trudnych chwilach, dać mu energetycznego kopa, czy wesprzeć, kiedy coś nie wychodzi). Masz wszechstronną wiedzę.

Wiesz, że na cel rzadko składa się tylko trening. Są inne elementy takie jak – dieta, suplementacja, odpowiedni wypoczynek, regeneracja, czy stan zdrowia.


Rozwiązanie? Wyróżnij się 

I wiesz co? To, że Ty się edukujesz nie znaczy, że wszyscy tak robią. Trenerów personalnych jest teraz jak grzybów po deszczu. Wykorzystaj to.

Przecież inni trenerzy podczas weekendowego szkolenia nie zdołali nauczyć się tego, na co Ty pracowałeś miesiącami, czy nawet latami! Druga bardzo ważna kwestia…


Powiedz jak możesz pomóc!

Twoi klienci nie wiedzą tego, co wiesz Ty, nie znają Twojej drogi, szkoleń na których byłeś. Nie wiedzą o książkach jakie przeczytałeś i o tym czego nauczyłeś się poprzez praktykę.

Nie wystarczy pokazać dużych mięśni na zdjęciu z napisem „kup”. To za mało.

Musisz komunikować swoim klientom, dlaczego wybranie Ciebie będzie najlepsze. Jak to zrobić? Nie namawiam Cię do mieszania innych ludzi z błotem.

Chodzi o to, żebyś uświadamiał  ludzi. Na przykład, mało kto mówi o tym jakie ryzyko niesie za sobą samodzielny trening, który jest niepoprawny technicznie. Jeżeli zaczniesz o tym mówić, Twoi potencjalni klienci zobaczą, że mogą powierzyć swoją sylwetkę Tobie.

Jeśli tak jak Ja, jesteś osobą, która woli korzystać z pomocy specjalisty, to skorzystaj z mojego kursu „Zarabiaj Jako Trener”.

Śmiało mogę powiedzieć, że wiem co zrobić, żeby pozyskać klientów na treningi personalne, które oferujesz. Znam branżę fitness. Wiem co tutaj działa, bo robiłem reklamy setki razy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zajrzyj tutaj.

Na sam koniec ponieważ jesteś cierpliwy i dotarłeś do tego miejsca mam dla Ciebie w prezencie nagranie wideo z Mariuszem Mrozem. To jeden z najpopularniejszych trenerów w kraju. Zobacz jak wyglądała jego droga do zbudowania fajnego biznesu w tej branży i na pewno nauczysz się sporo wartościowych rzeczy.

Jeżeli chcesz podjąć działanie tak jak w filmie powyżej, sprezentuj sobie 8 godzinny kurs „Zarabiaj Jako Trener”, w którym krok po kroku nauczę Cię jak osiągnąć sukces jako trener lokalny. Znajdziesz go tutaj.

sprzedaż treningów personalnych

Zasługujesz na więcej,
Dawid Bagiński

6 Comments

 1. Alana pisze:

  Trzeba mieć też pomysł jak pozyskiwać klientów i w jaki sposób ich sprawnie i wygodnie osbługiwać. Z mojej strony Gym Planner polecam, gdyż platforma jest niezwykle funkcjonalna jeśli chodzi o opiekę nad podopiecznymi. Nie tylko trenerzy personalni z niej korzystają, ale także dietetycy – już nie raz się z tym spotkałam. Można dodatkowo zarabiać na polecaniu suplementów diety oraz sprzedawać swoje produkty

 2. aw pisze:

  A gdy nic, co robimy – nie działa? Ani FB, ani polecenia (choć podczas rozmowy bezpośrednio z podopiecznym opinia od niego jest super)?

  • Dawid pisze:

   Być może popełniasz błędy:
   – w zakresie prowadzenia Fanpage,
   – tekstu w kreacjach reklamowych,
   – może obrazki są za mało przyciągające.

   Uderz w jakiś ważny problem dla Twoich klientów. A jeśli chcesz zdobyć twarde umiejętności działań reklamowych na Facebooku i Instagrame, to wpadaj na jedno z moich dwóch szkoleń:
   1) Facebook Elite (ponad 24 godzin nagrań edukacyjnych, 2-dniowe szkolenie stacjonarne + wsparcie).
   2) Instagram Elite (8-godzinne szkolenie, w tym dostęp do platformy edukacyjnej).

   Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało

 3. Arek pisze:

  No artykuł bardzo ciekawy. Jednak wiele osób początkujących go czyta, która ma problem z pierwszymi klientami to jest moim zdaniem największy problem. Później to już z górki :). Pozdrawiam i życzę każdemu sukcesów.

 4. Tomasz Pilas pisze:

  Super artykuł na pewno wykorzystam cześć rad do promocji swojego biznesu (uczę Architektów i Architektów Wnętrz 3ds max i V-ray – programu do fotorealistycznych wizualizacji).

  Pozdrawiam Pani Dawidzie.
  Tomasz Pilas.

  • Dawid pisze:

   Bardzo się cieszę, że porady okazały się przydatne. Chciałbym Pana również zaprosić na szkolenie z zakresu reklamy na Facebook. Łatwo i tanio może Pan tutaj znaleźć klientów w Pana branży. Po więcej informacji zapraszaj tutaj: https://socialelite.pl/facebook-elite/

   Pozdrawiam Panie Tomaszu.

Average
5 Based On 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *