Prowadzenie Fanpage i reklama na FB - 13 powodów, aby zacząć już dziś!

Prowadzenie Fanpage i reklama na FB – 13 powodów, aby zacząć już dziś!

prowadzenie fanpage i reklama na fb

Zamiast pytać, dlaczego warto prowadzić Fanpage, zapytaj: jakie jest ryzyko nieprowadzenia Fanpage? Czy stać Cię na to, aby nie być na Facebooku? Moim zdaniem nie. Wielu przedsiębiorców myśli, że Facebook to zabawka dla nastolatków. Inni boją się zacząć, bo uważają się za starych. Jeszcze inni korzystają z poleceń i żyją chwilą. Tylko…

Co jeśli Facebook to nie zabawka, ale zaawansowany algorytm, który zna Twoich klientów 1000x lepiej, niż Ty i potrafi do nich dotrzeć? Co jeśli prowadzenie Fanpage jest proste? Co jeśli rekomendacje kiedyś w końcu się skończą?

Przeczytaj ten wpis i zobacz, dlaczego MOIM ZDANIEM warto prowadzić Fanpage. Co z tym zrobisz, zależy od Ciebie. Oto 13 powodów, których nie możesz zlekceważyć:


1. DZIAŁANIE NA DUŻĄ SKALĘ

Jednym wpisem, który tworzę docieram do 20… 30… 50 000 osób na raz. Zajęło mi to niespełna rok. Moje inspirujące filmy docierają do milionów osób w Polsce. Czy znasz inne narzędzie, które pozwala tysiącom osób poznać Twój biznes i zbudować z nimi relację?


2. RELACJA Z LUDŹMI

Możesz sprzedać swój produkt raz, ale jeśli nie zbudujesz z ludźmi relacji, to następnym razem kupią u Twojej konkurencji. To, co zatrzyma ludzi w Twoim biznesie jest relacja. Ludzie przywiązani do dwóch różnych marek potrafią zaciekle kłócić się między sobą… Co jest lepsze. Iphone czy Samsung?

prowadzenie fanpage i reklama na fb


3. TANIA REKLAMA

Korzystałem z reklam banerowych, korzystałem z reklam AdWords, korzystałem z przeróżnych form reklamy w Internecie, ale reklama na Facebooku okazała się najtańsza! AdWordsy są okej, ale problem w tym, że większość bije się o AdWordsy. Skoro wszyscy chcą to robić, to ceny za kliki są coraz droższe. Na facebooku jest taniej…

Zobacz! Poniżej widzisz przykład naszej kampanii, która wygenerowała ponad 3034 zł sprzedaży w kilka dni. Koszt pozyskania klienta wyniósł od 4,27 zł do 13,21 zł! Kampania wygenerowała ponad 321 213,19 zł

prowadzenie fanpage i reklama na fb


4. MAŁA KONKURENCJA

Ten punkt łączy się z poprzednim. Piszę o tym, dlatego że kiedy jedni przedsiębiorcy zakładają, że Facebook to zabawka, wtedy inni w ten sposób sprzedają. Przez różne stereotypy konkurencja jest tu mniejsza. Ja się cieszę i trochę dziwię… Czy naprawdę myślimy, że 16 milionów osób na Facebooku nie robi zakupów?


5. FANI KUPUJĄ PIERWSI

Nie pojechałbym na koncert Ed’a Sheeran’a, jeśli bilet kosztowałby 500 zł. Są jednak ludzie, którzy powiedzieliby: “No drogie, ale chociaż raz w życiu chciałbym tego doświadczyć”. Fani kupują pierwsi i robią to z przyjemnością – w końcu Cię znają i wiedzą, czego mogą się spodziewać – po Tobie i Twoich produktach!


6. OBECNOŚĆ W ŻYCIU

Na Fanpage widzisz zdjęcia swojej mamy, koleżanki i kolegów z pracy… i Dawida Bagińskiego. Nie chcę być dla Ciebie anonimowy. Chcę dawać Ci wartościowe informacje. Nie chcę chować się za dużym biurkiem. Będąc na Facebooku jestem w pewnym sensie obecny w życiu osób, które doceniają to, co robię. Ty też możesz.

prowadzenie fanpage i reklama na fb


7. TWOJA WIARYGODNOŚĆ

Co robisz, gdy coś kupujesz w Internecie? Szukasz opinii? Większość osób tak robi. Kiedyś ludzie szukali tych opinii w Google, a teraz? Teraz wejdą na Twój Fanpage. Jeśli znajdą tam pozytywne informacje o Tobie, to nie pójdą szukać opinii nigdzie indziej. A ludzie piszą różne rzeczy w Internecie…

prowadzenie fanpage i reklama na fb


8. PROSTY I DLA KAŻDEGO

Jest wiele mediów przez które możesz się komunikować (np. Linkedin, Instagram, YouTube itd.) Moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem jest Facebook. Oczywiście! Jest kilka rzeczy, których trzeba się nauczyć robić we właściwy sposób, ale każdy jest w stanie to opanować. Kiedyś nikt z nas nie potrafił dodawać i mnożyć, a teraz to proste.


9. POPULARNOŚĆ

Facebook to nie jakiś tam chwilowy trend! Facebook to ponad 2 mld ludzi na świecie. Jeśli widzisz człowieka z telefonem w tramwaju, to na 80% przegląda Facebooka. Teraz jest idealny czas, by zacząć swoją działalność na Facebooku!

Wyobraź sobie, że w ciągu pierwszych 5 miesięcy mojej działalności na Fanpage, polubiło go ok. 2000 osób. A teraz? Teraz 1000-2000 osób dołącza do mojego grona fanów każdego tygodnia.

prowadzenie fanpage i reklama na fb


10. WARTOŚĆ DLA INNYCH

Do kogo pójdziesz – do specjalisty, z którym masz relację czy do kogoś, o kim nic nie wiesz? A teraz popatrz, jak wielu przedsiębiorców zakłada Fanpage, a potem nic nie publikuje. Od 3 miesięcy nic. Ludzie nie reagowali, więc stwierdzili, że nie warto. Facebook jest do dupy. Czy na pewno Facebook jest do dupy czy może to wina nieodpowiednich metod? Fanpage jest po to, aby budować z ludźmi relację na masową skalę. Żeby ich edukować. Jeśli raz za razem wrzucasz tam oferty i nie widzisz efektów, to już wiesz dlaczego. Ten człowiek po drugiej stronie to nie chodzący portfel.

prowadzenie fanpage i reklama na fb


11. PRECYZJA

Reklama na Facebooku pozwala Ci precyzyjnie określić grupę docelową Prowadzisz restaurację, kawiarnie? Chcesz dotrzeć do osób w pobliżu Twojego biznesu albo w konkretnej lokalizacji? Dzieki superprecyzyjnej reklamie na Facebook możesz tanio i szybko do nich dotrzeć. Ulotki to przeżytek. Reklama, która dociera do wszystkich to strata pieniędzy. Na Facebook docierasz tylko do tych osób, które chcą kupować.


12. DIALOG

Na Facebooku prowadzisz dialog i dzięki temu widzisz dokładnie czego potrzebują osoby, które Cię śledzą. Możesz z nimi dyskutować w komentarzach pod wpisami, które tworzysz. Możesz stworzyć produkt lub usługę, która da im to, czego szukają, a czego nikt inny nie jest w stanie im dać.

prowadzenie fanpage i reklama na fb


13. DOBRA ZABAWA

Myślę, że prowadzenie to też po prostu dobra zabawa. Ja się bardzo cieszę, że mogę z Wami powymieniać się opiniami na różne tematy. Czasem pożartować. Cieszę się, jak napiszecie coś miłego i docenicie to, że Fanpage robię dla Was, a nie dla siebie (to 14 zasada…).


PS1: Jeśli uważasz, że jestem osobą, od której chciałbyś się nauczyć, jak tanio i skutecznie robić reklamę na Facebook i docierać do właściwych osób, którzy chętnie od Ciebie kupią, to zachęcam Cię do zapisania się na 2-dniowe szkolenie Facebook Elite.

prowadzenie fanpage i reklama na fb

PS2: A jeżeli chciałbyś nauczyć się, jak budować relacje na Fanpage, jakie treści angażują fanów oraz jak nauczyć się pisać teksty, które inni chętnie udostępniają, lajkują i komentują, to zapisz się na 10-godzinny warsztat z zakresu prowadzenia Fanpage.

prowadzenie fanpage i reklama na fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *