Reklama na Facebook - co zawiera dobra reklama na Facebook?

Reklama na Facebook: Co zawiera dobra kreacja reklamowa?

Masz pomysł na biznes i już nie możesz doczekać się, aby pokazać go światu. Szukasz więc najlepszego sposobu na to, aby pokazać swoje dziecko jak największej ilości osób. Być może masz nawet stworzony produkt lub usługę, na której korzystając z możliwości chcesz po prostu zarobić. Usłyszałeś, że najlepszym sposobem jest Reklama na Facebook! Odłożyłeś trochę pieniędzy i szybko przystąpiłeś do działania. ZACZEKAJ!

NIE PODEJMUJ SIĘ REKLAMY NA FACEBOOKU DOPÓKI NIE PRZECZYTASZ TEGO ARTYKUŁU DO KOŃCA

Wiedza, którą tutaj otrzymasz jest wynikiem testu na 100 000 kreacji reklamowych w 2015 roku! Dlatego wszystko czego tutaj się dowiesz, będzie naprawdę wartościowe.

 

 Poznaj anatomię reklamy na Facebook

Co prawda anatomia kobiecego ciała na pewno przyciągnęła by większą uwagę, ale myślę, że dobra reklama na Fejsie też się przyda ?

Dawniej było tak: przedsiębiorcy wydawali ogromne pieniądze na reklamę w gazetach i magazynach, po czym ściskali kciuki, aby tłumy ruszyły do sklepów.

Dzisiaj rynek przeniósł się w Internet. Sieci społecznościowe stały się bardzo ważnym źródłem pozyskiwania klientów. To właśnie dlatego znane marki można znaleźć wszędzie. Dlatego Internet to znakomity sposób na rozpoczęcie swojej przygody z reklamą.

Ale jak ją zrobić? Co takiego zaoferować w reklamie, aby ona przyciągnęła rzeszę klientów?

PROMOCJA i WYPRZEDAŻ!

Niestety… Promocje i wysprzedaże już nie wzbudzają tak wielkiego szału jak kiedyś, ponieważ są nagminnie stosowane. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał Social Media potrzeba czegoś więcej. Tym czymś jest skuteczna płatna reklama.

Pewnie już słyszałeś, że reklama na Facebooku jest jedną z najbardziej efektywnych i tanich? W takim razie, jak stworzyć reklamę, która będzie naprawdę interesować klientów? Właśnie o tym, chciałbym dzisiaj Wam napisać.

Z reklamą na Facebook mam do czynienia od początków jej istnienia. Wszystko zaczęło się w 2007 lub 2008 roku. Wtedy reklama na FB to było prawdziwe El Dorado. Wszystkie reklamy były istną żyłą złota. Facebook nie miał jeszcze tak wielu regulaminów, zasad i obostrzeń. Robiłeś co chciałeś, a ludzie byli ewidentnie podekscytowani, gdy widzieli reklamy.

 

Dzisiaj wszystko się zmieniło

Dzisiaj wszystko się zmieniło. Nie wystarczy puścić byle czego. Ludzie też stali się bardziej wybredni. Na FB panuje przesyt reklamodawców i dlatego, aby robić skuteczną sprzedaż trzeba czegoś więcej. Jeżeli przeczytasz ten artykuł do końca, dowiesz się co to jest. Wtedy twoje reklamy również będą działały dobrze.

Popatrz na poniższe zdjęcie. To zrzut ekranu z mojej poczty. Właśnie uruchomiłem nową kampanię w Sobotę i pojechałem odpoczywać. Gdy wróciłem w Niedzielę wieczorem moja skrzynka wyglądała tak:

reklama na facebook

A to tylko kilka transakcji, które zmieściły się w jednym zrzucie. W ciągu 2 dni pozyskałem dokładnie 77 zamówień. A dzień się jeszcze nie skończył. Mało tego wszystko odbyło się bez mojego aktywnego udziału.

Zastanawiasz się pewnie czy zarobiłem czy straciłem? Powiem tylko, że wyszedłem na swoje ? A pokazuję Ci to, abyś miał dowód i uwierzył, że skuteczna reklama na Facebook może przynieść efekty.

Teraz Twoja kolej!

 

Skuteczna reklama na Facebook

Jedna z amerykańskich firm prowadząca portal AdEspresso, z którego sam bardzo często korzystam, przeanalizowało ponad 100,000 realnych reklam na Facebooku i określiło jak ma wyglądać najskuteczniejsza reklama. To bardzo fajne opracowanie, dlatego posłużę się nim jako poparcie tego co piszę. Sam również przetestowałem wiele reklam i potwierdzam wiarygodność tych badań. Link do raportu znajdziesz na końcu tego artykułu.

Jak stworzyć dobrą reklamę na Facebook? Wyniki testów przeprowadzonych na ponad 100 000 reklam.

 

Główne elementy kreacji reklamowej

Otóż aby zrobić dobrej jakości reklamę musicie zwrócić uwagę na każdy szczegół. Najczęściej używana reklama na Facebooku ma formę postu reklamowego umieszczonego w aktualnościach.

jak zrobić reklamę na facebook?

 1. Nagłówek – główny tytuł twojej reklamy, który musi przyciągnąć uwagę. To właśnie tam musisz napisać co dokładnie oferujesz, aby potencjalnie zainteresowana osoba mogła zrozumieć korzyść, którą uzyska od twojej oferty. Używaj prostych słów, aby odbiorca mógł łatwiej zrozumieć główną idee. Najlepsze reklamy zawierają 3-5 słów w nagłówku. Im więcej słów tym mniejsza skuteczność. Menadżer reklam ma ustawiony limit symboli – 25, więc musisz się zmieścić. Jeżeli chcesz to ominąć użyj Power Editora. Nagłówek to druga rzecz na jaką zwraca uwagę osoba oglądająca Twoją reklamę. Pierwsze i najważniejsze jest zdjęcie.

Poniżej na wykresie widzisz analizę z raportu AdEspresso odnośnie nagłówków. Jak widzisz nagłówek od 3-5 słów ma zdecydowanie największą skuteczność.

jak zarabiać na facebooku?

 1. Tekst – mieści się nad obrazem. Tutaj w krótki sposób opisz to, co oferujesz.

Badanie nad skutecznością reklam pokazują, że najlepszy tekst składa się z 15 słów.

jak pozyskiwać klientów?

Staraj się nie przekraczać tej liczby, bo ludzie na Facebooku nie lubią czytać duże treści. Facebook to głównie źródło rozrywki! Zawsze użyj wezwania do działania (CTA) oraz w inny sposób zwróć się do swojej grupy odbiorców niż robi to konkurencja.

Ja na przykład stosuję małe ikonki w tekście. Dodatkowo badania pokazały, że użycie w reklamie słowa „Ty”, „Twoja”, „Ciebie” zwiększa klikalność reklam.

 1. Opis – w tym polu reklamy możesz dokładnie napisać to, co oferujesz oraz opisać osobę, dla której twój produkt będzie pasować najbardziej. Wyraźnie podkreśl zalety tego co oferujesz! Nie rozpisuj się za dużo – najlepsze reklamy mają od 5 do 25 słów. Poeksperymentuj nad tekstem. Napisz kilka wersji i daj przeczytać swoim znajomym. Zapytaj, który z tekstów lepiej brzmi i jest łatwiej rozumiany. To, co wydaje się klarownym dla Ciebie – może być zupełnie nie zrozumiane dla odbiorców twojej reklamy. Ludzie nie potrafią czytać Ci w myślach!

Poniżej wyniki analizy na ponad 100 000 kreacji reklamowych. Jak widzisz ilość słów w Opisie może być róża. Liczy się przede wszystkim klarowność i wartość!

biznes internetowy

 1. Wyświetlany adres URL. Facebook daje Ci możliwość zmienić wyświetlany adres URL. Jest to bardzo przydatne w przypadkach, gdy adres jest bardzo długi lub brzydki. Jeżeli pozostawisz to pole puste, Facebook automatycznie pokaże link na który kierujesz ludzi ze swojej reklamy. Możesz również dodać w tym miejscu slogan swojej firmy, jak to zrobiłem ja.
 1. Wezwanie do działania – jest ogromnie ważnym ważnym składnikiem reklamy. Od strony użytkownika jest to oczywiste miejsce w które można kliknąć. Testy pokazują, że przycisk takie wezwanie do działania działa skutecznie i zwiększa skuteczność reklamy.

 

Napisz wprost, czego od nich chcesz

Patrząc na reklamy, ludzie powinni zrozumieć, czego się od nich chce. Pokaż, co oni dostaną klikając w przycisk. (Ludzie częściej wykonują to, co od nich chce, jeżeli napiszę im to wprost).  Facebook daje różne możliwości ustawienia przycisku „wezwania do działania”. Wybierz ten, który najbardziej pasuje do opcji, którą oferujesz.

 1. Obraz – Najlepsze zostawiłem na koniec dla najbardziej wytrwałych. Dobry obraz to 80% skutecznej reklamy. To pierwszy element, który rzuca się w oczy każdemu kto przewija aktualności. Jesteśmy istotami wizualnymi i reagujemy znacznie lepiej na obrazki niż sam tekst. Dodatkowo ludzie lepiej reagują na twarze niż na przedmioty. Dodatkowo personalizacja jest ważna. Dlatego unikaj zdjęć „stokowych”, czyli takich „gotowców” które często przewalają się w sieci.

Obraz powinien:

 1. Być wyjątkowym;
 2. Dopasowany do tematu reklamy;
 3. Przyciągać uwagę i nie irytować;
 4. Być wysokiej jakości. Nie piskeloza i nie jakość „painta” ?

Pamiętaj również, że:

 •  zalecana wielkość obrazu w zwykłej reklamie na Facebooku to 1200x628px.
 • reklama będzie odrzucona, jeżeli ma więcej niż 20% tekstu na obrazku. (ten element już w najbliższych kilku miesiącach zostanie usunięty przez FB)

 

Wnioski

Facebook to najpopularniejsza sieć społecznościowa na świecie. Codziennie Facebook odwiedzają miliony potencjalnych klientów. Wykorzystaj wyżej opisane porady, aby stworzyć naprawdę dobrą reklamę. To pozwoli tobie zwiększyć ilość klientów i dotrzeć do większej liczby potencjalnie zainteresowanych odbiorców. Dobra reklama na Facebook zwiększy konwersję, czyli ilość zapisów lub zakupów.

Obecnie w mojej firmie Reklama na Facebooku jest najbardziej opłacalną formą reklamy i głównym źródłem pozyskiwania ruchu do systemów sprzedażowych.

Co to jest automatyczny system sprzedaży? Mam dla Ciebie darmowe nagranie -> Kliknij tutaj -<

Poniżej przedstawiam kilka innych polskich przykładów dobrze stworzonej kreacji reklamowej:

promocja w internecie

 

reklama na facebooku - jak zacząć?

 

ile kosztuje reklama na facebook?

Jeżeli chcesz bardziej rozwinąć wiedzę dotyczącą Facebooka i w zaledwie 20 minut dotrzeć do najlepszej grupy kupujących, zobacz darmowe 20 minutowe nagranie, które ostatnio przygotowałem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swoim Facebook i wyślij znajomym. Kliknij też „Lubie to” i napisz w komentarzu co o nim sądzisz.

Zasługujesz na więcej,
Dawid Bagiński

Jeżeli potrzebujesz pomocy lub konsultacji w sprawie reklam na FB napisz na: kontakt@dawidbaginski.com, wspieramy w tym zakresie firmy i marki osobiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *