Jak zbudować dochodowy biznes internetowy w 90 dni? krok po kroku!

Jak zbudować dochodowy biznes internetowy w 90 dni?

W końcu znalazłeś to… artykuł w którym znajdziesz odpowiedź na Twoje bolączki biznesowe.

Ten artykuł i cały projekt DawidBaginski.com (DB.com w skrócie) jest stworzony dla osób:

 • stawiających pierwsze kroki w biznesie – dla Was pomoże to zacząć we właściwy sposób. Szybko dogonić konkurencję, która działa w branży dłużej. Zyskać przewagę biznesową i przyciągać więcej klientów.
 • osób, które już mają biznes, ale borykają się z problemami i rentownością.
 • biznesmenów, którzy chcą zrobić lepszy biznes, stosując skuteczniejszy model biznesowy.
 • oraz Stałych Fanów i Weteranów DB.com – którzy chcą uzupełnić wiedzę, podwyższyć kwalifikacje i wiedzę na temat działania „ marketingu Internetowego”.

Ten artykuł, to przede wszystkim skuteczny „plan działań”, który sam stosuję rozkręcając mój biznes.

 

Twój plan działań

Efekty jakie przyniósł, przerósł moje oczekiwania, a system działa niezależnie od wielkości biznesu.
U mnie w małym biznesie w 90 dni od rozpoczęcia sprzedaży osiągnąłem sprzedaż w wysokości 33 722 zł, a w trzecim miesiącu sprzedaż przekroczyła 12 571 zł. A to dopiero początek…

biznes internetowy

Warto dodać, że moja nowa firma dopiero rozpoczęła swoje działania. Wszystko rozkręcamy bardzo dynamicznie i najlepsze jeszcze przed nami. To, co robi cała robotę, to dobry model biznesowy.

W bardziej rozwiniętych biznesach wyniki są dużo lepsze. Oto przykład 8 miesięcy pracy w jednym z moich innych biznesów Internetowych, który prowadzę od ponad 5 lat. Efekt stosowania tych metod to 380 505.30 zł.

sukces w internecie

Czy możesz zastosować tą strategię w dużym biznesie? Oczywiście, że tak. Marki takie jak McDonalds, Sony, Apple, WaltDisney, Lucas Arts (Gwiezdne Wojny :P), Mercedes oraz wiele innych firm stosuje dokładnie ten sam model biznesowy.
Różnica polega tylko na skali.

Zrozum, że niezależnie od tego czy jesteś na poziomie początkującym, czy prowadzisz średnią firmę, czy może jesteś biznesowym wyjadaczem, zawsze znajdzie się coś, co jest dla Ciebie wyzwaniem/problemem/przeszkodą.

Innymi słowy, każdego dnia jest jakiś problem, z którym mierzysz się w biznesie i to niezależnie od jego wielkości. W marketingu jest od groma rzeczy do nauczenia się. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkujący i stawiasz pierwsze kroki, czy masz dużą firmę, zatrudniasz ludzi i robisz milionowe obroty.

Jesteś tutaj z jednego powodu. My wszyscy mamy JEDEN cel: szukamy lepszych rozwiązań.

Jako Polacy lubimy kombinować, naprawiać i usprawniać. Zawsze kombinujemy, aż do końca. Tak samo jest w mojej firmie. Kombinuję tak długo, aż osiągnę lepsze efekty od innych. Tak było z Facebokiem (reklamę prowadzę od 2008), Coachingiem (przeszkoliłem kilka tysięcy osób), Wydawaniem Produktów (mam na koncie 20), czy budowaniem biznesów (5 branż na koncie).

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć biznes i marketing internetowy jeszcze lepiej.

Pierwszą rzeczą jakiej potrzebujesz jest:

 

System Biznesowy, Który Daje Przewagę Nad Innymi w Branży

To, co Ci tutaj przedstawię nie jest odkryciem Ameryki. Uwierz mi, jestem daleki od wynajdywania koła na nowo. Mało tego uważam, że na świecie już istnieją rozwiązania wszystkich Twoich problemów z marketingiem internetowym. Jedyną kwestią jest je znaleźć.

Dzisiaj przedstawię Ci genialny system biznesowy. To ten sam system stosują Starbucks, Apple, Sony, Disney, Lucas Arts, McDonald i inne giganty. Nie czuj się przerażony, ponieważ możesz go zastosować prowadząc nawet jednoosobową działalność gospodarczą.

Ja stosuję go od paru lat. Działa, niezależnie od rozmiaru firmy, jest prosty do wprowadzenia i nie wymaga lat ciężkiej pracy. Nic z tych rzeczy. Amazon i Allegro również korzystają z tego systemu biznesowego, aby dominować na rynku zakupów internetowych.

Ta wiedza jest dla Ciebie szczególnie istotna, gdy masz początkujący biznes albo marże na Twoim rynku są naprawdę małe.

To jest Twój klucz do zwycięstwa. To sekretna broń dominowania na rynku. Ten system działa w każdej niszy, w każdym rodzaju biznesu i dla każdego produktu. Nie ma znaczenia, czy jest to produkt sprzedawany w internecie, czy w sklepie stacjonarnym. System to system.

Są tylko trzy sposoby rozwoju firmy:

 • Zwiększyć liczbę klientów.
 • Zwiększyć średnią wartość transakcji każdego klienta.
 • Wzrost liczby transakcji dla jednego klienta.

Nazywamy to wskaźnikiem CLV czyli Wartości Klienta w Czasie. Teraz opowiem Ci co to jest.

CLV, to najważniejszy wskaźnik w Twoim biznesie i tą wiedzę po prostu musisz mieć w małym paluszku.

 

CLV Wartość Klienta w Czasie

Schemat przedstawiony poniżej opisuje kompletny System Biznesowy, który da Ci sukces.  Przyjrzyj mu się dokładnie

jak promować się w internecie?

Przygotowałem również specjalną wersję PDF do pobrania, abyś ją sobie wydrukował i najlepiej powiesił nad komputerem, na ścianie.

Kliknij Prawym Przyciskiem Myszki, Aby Pobrać System Biznesowy

Wskaźnik CLV mówi nam: Ile średnio jeden klient zostawił u nas pieniędzy w czasie korzystania z usług naszej firmy. On również mówi nam: Jak dobrze ma się nasza firma i jakich efektów możemy spodziewać się w przyszłości.

Dlaczego więc tracisz sporo pieniędzy? Odpowiedź jest bardzo prosta, ale niezbyt oczywista.

Większość osób, budując swój biznes, chwyta się jednego małego elementu biznesu. Na przykład reklamy na Facebook. Uczą się reklamy, inwestują w najlepsze agencje i wydają dużo pieniędzy na pozyskiwanie ruchu.

ALE. Reklama tak jak widzisz na powyższym schemacie to tylko JEDEN z wielu elementów biznesu. Aby system działał prawidłowo, trzeba spojrzeć na niego kompleksowo. To właśnie chcę przekazać w tym materiale. Chcę nauczyć Cię kompleksowego spojrzenia na biznes, z perspektywy modelu biznesowego.

Co jest ważniejsze: Noga czy ręka? Wątroba czy trzustka? Do pełnego zdrowia i szczęścia WSZYSTKO JEST TAK SAMO WAŻNE.

W biznesie wszystkie elementy są ważne i muszą pracować ze sobą w harmonii. Dla wspólnego dobra. Jak jedna sprawna maszyna.

Dlatego, w pierwszej kolejności popatrz kompleksowo na swój biznes. Zrozum, że klient wchodzi do Twojego biznesu, a potem idzie przez cały zsynchronizowany system, aż do momentu dokonania zakupu. Na każdym z tych etapów możesz coś zmienić i usprawnić. To spowoduje, że więcej klientów kupuje, a ty zarabiasz więcej. Mało tego, eliminując błędy (czyli miejsca gdzie tracisz najwięcej klientów), szybko ograniczasz straty pieniędzy.

Tym sposobem zostawiasz swoją konkurencję w tyle.

 

System Biznesowy Smart Marketing Elite

Wyjaśnijmy działanie naszego schematu. Aby odnieść sukces musimy:

 • Dopasować produkt do rynku
 • Wybrać źródło ruchu
 • Stworzyć odpowiednie przynęty i zachęcić do zapisu
 • Zaproponować produkt w cenie kawy
 • Przedstawić ofertę głównego produktu
 • Mieć ofertę ekskluzywną
 • Zbudować ścieżkę powrotu klienta

Który z tych elementów jest najważniejszy? KAŻDY jest ważny, ponieważ jest to droga do osiągnięcia najlepszych wyników w biznesie.

 

Krok Pierwszy: Dopasuj Produkt Do Rynku

Biznes wcale nie jest taki skomplikowany, jak się początkowo wydaje. Z doświadczenia widzę, że pierwszym krokiem do sukcesu jest odpowiedni produkt. I wcale nie chodzi tutaj o cenę. Byłem bardzo zdziwiony, gdy zająłem się super drogimi produktami jakimi są domy. Od kilku lat pracuję nad projektem Inteligentnych Domów Zero-Energetycznych, których utrzymanie kosztuje tyle co rachunek za telefon. Domy te kosztują od 500 000 zł do 1 000 000 zł. Co ciekawe, produkt jest tak innowacyjny, że wkrótce zmieni całą branże budowlaną. Pomimo ceny,  klienci reagują na ten produkt znakomicie.

Domy wyglądają jak na zdjęciu poniżej, a klienci już nie mogą się doczekać kiedy takie cacko znajdzie się na ich działce.

firma w internecie

To co zauważyłem, to jeden fakt: taki dom jest łatwiej sprzedać niż np. naprawdę samochodu w Serwisie Samochodowym, który jest dużo tańszy. Tak samo dużo trudniej jest sprzedać produkt wirtualny za 100 zł młodej osobie, które “ciuła” każdy grosz, niż dom za 500 000 zł komuś, kto wie, że to ma tyle kosztować.

Produkt ma znaczenie, a nie cena za którą go sprzedajesz. Ludzie wiedzą, że domy muszą kosztować dużo i dlatego płacą za nie dużo. Widzą w tym wartość.

Inaczej sprawa ma się z ubraniami z Chin sprzedawanymi np. na Allegro. Ludzie wiedzą, że one szybko się psują i zaraz będzie trzeba kupić nowe, dlatego oszczędzają i szukają okazji cenowych.

Dobry produkt, to taki, który rozwiązuje duży problem klienta. Klient nie płaci za kurs, czy książkę, czy dom. On płaci za rozwiązanie swojego konkretnego problemu. Np. zwiększenie ilości klientów i zysków, czy życie z rodziną w super nowoczesnym i oszczędnym domu.

Ludzie kupują wizję zysków i fajnego życia. A nie kurs online czy dom.

 

Krok Drugi: Wybierz Źródło Ruchu

Przychodzi klient do agencji towa… ekhm sorry agencji marketingowej i mówi: Droga Pani chciałbym reklamę, tylko taką, aby się zwróciła. A najlepiej jak na siebie zarobi. Pani w agencji odpowiada: Oczywiście, zrobimy co w naszej mocy. W końcu jesteśmy “specjalistami”. Postaramy się jak możemy, aby zapewnić Panu efekty.

Podpisuje umowę. Płaci fakturę. Ilość odwiedzających jego stronę znacząco wzrasta, ale nikt nie kupuje. Wkurzony pisze do Pani z agencji: “Coś jest nie tak! Obiecaliście, że przyprowadzicie mi klientów. Oni kupią, a ja stanę się znany i bogaty”.

Pani z agencji ma na to zestaw 100 parametrów i powodów dla których kampania jeszcze nie idzie tak jak powinna. Mówi: “Trzeba więcej ruchu, abyśmy uzyskali więcej danych i zoptymalizowali kampanię”. Niestety nic to nie daje.

To może być dla Ciebie szokujące, ale ludzie w biznesie zazwyczaj nie ma żadnego problemu z pozyskaniem ruchu. Nie ma też problemu z pozyskaniem nowych klientów. W czym jest w takim razie problem, że ludzie nie kupują?

 

Dlaczego ludzie nie kupują?

Jeżeli klienci nie kupują, a reklama jest za droga, to masz problem z modelem biznesowym, problem z ofertą i problem z ustaleniem miejsca w tunelu sprzedaży, które nie działa tak jak powinno.

Celem pozyskiwania ruchu na stronie jest POZYSKANIE RUCHU, A NIE SPRZEDAŻ. To czy uda się sprzedać produkt, nie zależy tylko od reklamy. Zależy też od grupy docelowej, a w dalszej kolejności od oferty, produktu, lejka sprzedażowego, Twoich sprzedawców i wielu innych czynników. Ruch, to tylko jeden mały wycinek całego systemy sprzedaży!

Popatrz na rysunek powyżej i zobacz gdzie jest Facebook Ads. Zobacz gdzie jest Adwords i Pozycjonowanie. To jedynie MAŁE PUNKCIKI w całym systemie.

To nie agencja jest zła, to ludzie są naiwni i nie odrobili swojej pracy domowej. Nie chcieli się uczyć jak prowadzić biznes, a potem podejmują złe decyzje.

Mam dla Ciebie rozwiązanie: Co byś zrobił, gdybym powiedział Ci, że możesz ustawić swój biznes tak, że za każdym razem, gdy ktoś wchodzi na Twoją stronę, Ty masz 20 zł zysku?

Chciałbyś wtedy płacić za reklamę na Facebook i w Adwords?

Ku*$a oczywiście, że tak!

Tylko jak to zrobić?

 

Wartość klienta w czasie

Wystarczy zrozumieć cały schemat biznesu o którym mówię i potrafić obliczyć, ile pieniędzy warty jest każdy odwiedzający. Można to zrobić bez problemu. Wystarczy dobrze poznać znaczenie słowa “Wartość klienta w czasie”.

A teraz popatrz na to z innej perspektywy. Masz biznes i wiesz, że możesz wydać na pozyskanie jednego klienta nawet 30 zł lub 100 zł. Dlaczego? Bo wiesz, że w perspektywie 12 miesięcy taka osoba zostawi u Ciebie znacznie więcej pieniędzy. Skąd to wiesz? Znasz swój system biznesowy i wiesz ile pieniędzy zostaje na końcu!

Ruch, to nie jest problem. Masz dużo źródeł ruchu, z których możesz korzystać: Google, Facebook, Pinterest, Snapczat, Twitter, LinkedIn, Pozycjonowanie, YouTube, Reklamy kontekstowe, JV i wiele innych opcji.

Żeby być w tym dobry, trzeba tylko zrozumieć 2 parametry:

 • Jak obliczyć ile warty jest jedna transakcja / email / odwiedzający?
 • Jak poprawić słabe punkty tunelu sprzedażowego, aby na końcu zmaksymalizować zyski?

Jest duuuuża różnica między tym, że ktoś zrobi reklamę i będzie modlił się o efekty, a tym, że ktoś potraktuje to systemowo i ustawi wszystkie elementy w biznesie tak, aby działały najbardziej wydajnie.

Mogę Cię nauczyć zarządzać ruchem za pomocą taktyki. Wtedy efekty będą generować wszystkie źródła: blogi, reklamy, Facebook lub e-mail marketing, ale najpierw trzeba zrozumieć system.

Niezależnie od tego jakie źródło ruchu wybierzesz, cały myk polega na zbudowaniu systemu i kontroli “Wartość klienta w czasie”.

Ruch na stronie możesz generować na wiele różnych sposobów:

 • Email marketing
 • Reklama(facebok/twiter/YouTube itd.)
 • Reklama banerowa
 • Prowadzenie bloga
 • Social Media
 • SEO (pozycjonowanie)
Facebook ADS

Wybierz na początek jedną ze strategii i opanują Ją do perfekcji. Na początek polecam Facebook ADS. Jest to najskuteczniejsza i najprostsza do wprowadzenia forma reklamy. Sam jestem w tym całkiem niezły.

Twoja cała strategia rozpoczyna się od źródła – reklamy. Następnie ludzie trafiają na tak zwany Squeeze Page, gdzie otrzymują Przynętę.

 

Krok Trzeci: Odpowiednia Przynęta

Biznes możesz rozwijać na dwa sposoby:

 1. Przez zwiększenie liczby klientów.
 2. Przez poprawienie skuteczności sprzedaży do już istniejących klientów.

Największy błąd, jaki popełniają osoby prowadzące biznes jest taki, że skupiają swoje działania tylko na pozyskiwaniu nowych osób. Nie wiedzą, że jest to bardzo nieopłacalne. Jeżeli ktoś odwiedza Twoją stronę, a Ty nie zrobisz czegoś, aby zdobyć do niego jakąś formę bezpłatnego kontaktu, wtedy tracisz nawet 80% swoich pieniędzy.

Aby zatrzymać jak najwięcej osób, warto zastosować tak zwaną przynętę w postaci Lead Magnet. Lead z angielskiego oznacza osobę / kontakt do osoby. W naszym przypadku będzie to adres e-mail lub numer telefonu.

Tylko jest jeden problem, osoba nie zostawi Ci swojego kontaktu za darmo. Przecież to byłoby głupie. Dlatego przygotowujemy tak zwane przynęty w postaci Lead Magnetów, których zadaniem jest zaoferować coś w zamian za kontakt.

Można powiedzieć, że jest tak zwana łapówka, która daje wielką szansę na pozyskanie informacji kontaktowej: numeru telefonu czy maila.

Możesz pomyśleć: “Ale to głupie. Płacić za reklamę, aby potem dać ludziom coś za darmo”.

To prawda, ale tylko po części. Może na starcie nie zdobywasz pieniędzy, ale zdobywasz zaufanie tej osoby. A jeżeli masz do niej kontakt, to możesz dalej budować swoją relację, a potem sprawić, że taka osoba stanie się stałym klientem.

Zauważ, że każda duża firma odniosła sukces, ponieważ stworzyła grono wiernych fanów. Stale utrzymywała z nimi kontakt.

 

Rozmowa z klientem w branży terapeutycznej

Rozmawiałem niedawno z klientem, który działa w branży terapeutycznej od ponad 20 lat. Chce uruchomić biznes Internetowy i zrobić produkt. Zapytałem go, czy ma listę klientów, do której mógłby od razu ten produkt sprzedać. W odpowiedzi usłyszałem: “Jakoś nie zapisywałem przez te lata telefonów”.

Pomyśl sobie jak dużo traci taka osoba!

Gdy zrozumiesz jak dużą moc daje Lead Magnet, wtedy wygrasz.

Co to jest Lead Magnet i gdzie się go używa?

Aby wykonać ten krok potrzebujesz trzech rzeczy:

1. Ruchu na stronę
2. Strony typu Squeeze Page
3. Przynęty – czyli naszego Lead Magnetu

W praktyce wygląda to tak:

 • kierujesz ruch na stronę typu squeeze page, np z reklamy facebook ads
 • na stronie oferujesz przynętę w zamia za kontakt

Najlepsze strony sprawiają, że od 15% do nawet 50% osób zostawia do siebie kontakt.

FAKT: Im prostsza jest strona i produkt (tak zwana łapówka), tym bardziej skutecznie będzie konwertować klientów.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych lead magnetów i mieć efekty w postaci klientów i dodatkowej gotówki, to koniecznie zapoznaj się z kursem lead magnet.

Technika marketingowa

Technika Lead Magnet

Krok Czwarty: Zaproponuj Ofertę w Cenie Kawy

Zanim przejdziemy do kroku czwartego pamiętaj: Naszym celem jest sprzedaż i konkretny wynik finansowy. Jesteś poważnym przedsiębiorcą, więc nie założyłeś biznesu po to, aby do niego dokładać.

Lajki, ilość fanów, liczba odwiedzin i komentarzy, to wszystko jest bardzo fajne, ale jest bezwartościowe, gdy ludzie nie kupują.

Pamiętamy, że naszym głównym celem jest zwiększyć liczbę klientów.

To, co do tej pory zrobiliśmy, to generowaliśmy potencjalnych klientów przez Lead Magnet. Sam ten krok, to niestety za mało, aby biznes przynosił zyski. Teraz warto byłoby coś sprzedać.

I tutaj pojawia się kłopot. Większość osób sprzedaje drogie produkty przy pierwszym kontakcie z klientem. On Cię przecież nie zna. Nie ufa Ci. Ma głęboko w mniemaniu Ciebie i Twój biznes. (Bez obrazy. Ja też nie biorę tego do siebie).

Sprzedawanie drogiego produktu w sytuacji, gdy ktoś Ci nie ufa, jest tak samo głupie, jak podejście do obcej kobiety i powiedzenie jej: “Wyjdź za mnie”. To zbyt duże zobowiązanie jak na tak krótką znajomość.

Śmiechem żartem, większość osób robi dokładnie to samo w biznesie, oferując ludziom drogie produkty.

Rozwiązaniem tego problemu jest Oferta w Cenie Kawy. Jest ona stworzona dla nowych osób, które przed chwilą zostawiły email.

Oferta w cenie kawy ma za zadanie przełamanie lodu pomiędzy Wami, zbudowanie zaufania i dokonanie pierwszej transakcji. Wtedy taka osoba z Twojego czytelnika staje się Twoim klientem. To dużo zmienia.

Małe ryzyko powoduje, że więcej osób chętnie kupi taki produkt, a biznes zyska środki na refinansowanie kampanii.

Pamiętaj, że Oferta w Cenie Kawy nie musi być wielkim produktem. Wręcz przeciwnie. Niech to będzie coś mniejszego i jednocześnie bardzo wartościowego. Mogą to być:

1. Drobne fizyczne produkty
2. Książki do 40 zł
3. Podstawowa wersja oprogramowania, z możliwością kupienia większej wersji
4. Różne mini szkolenia online
5. Karty podarunkowe i gadżety

Zwróć uwagę, gdy następnym razem będziesz surfował po Internecie lub wchodził do dużych sklepów, że oni już przy wejściu oferują fajne OKAZJE. Ty kupujesz i wprawiasz się w nastrój zakupowy. Zobacz, że dobre oferty, są zazwyczaj przy samym wejściu. Idea jest taka, abyś tylko włożył pierwsze produkty do koszyka. Duże firmy wiedzą, że gdy to zrobisz, dalsze zakupy pójdą łatwiej.

Jedna z moich bardzo skutecznych i wartościowych ofert w cenie kawy, to Skuteczny System Automatycznej Sprzedaży, gdzie uczę jak pozyskać od 20 do 40 klientów dziennie.

dochodowy biznes

Ok, teraz wiesz, jak zwiększyć liczbę klientów! Pamiętaj tylko, że ten jeden krok nie sprawi, że zaczniesz zarabiać. Na razie masz więcej klientów i ludzie zaczynają Ci ufać. Teraz najważniejsze, aby się nie zatrzymać i zaoferować coś więcej. Jak to zrobić?

 

Krok piąty: Zaoferuj Produkt Główny

Do tej pory powinieneś już mieć swój flagowy produkt, który chętnie zaprezentujesz światu. Niestety jest duża szansa, że gdy czytasz te słowa, to mało kto go kupuje.

Powód jest prosty – produkt nie jest za drogi, sam w sobie. ALE jest za drogi, aby oferować go ludziom na starcie. Robisz to zbyt wcześnie. Oni Ci nie ufają na tyle, aby zostawić u Ciebie więcej pieniędzy.

Drugi powód dla którego ludzie nie kupują może być taki, że zbyt mało osób widziało Twoją ofertę. Biznes to w największym stopniu gra liczb.

Rozwiązaniem obu problemów jest zastosowanie mojej strategii. Dzięki niej, nie tylko dużo osób zobaczy Twoją główną ofertę. Między Wami zostanie zbudowane zaufanie, poprzez zastosowanie wcześniejszych elementów systemu sprzedaży.

Kiedy jest odpowiedni czas na Oferowanie Głównego Produktu? Gdy przełamiesz pierwsze lody i osoba zostanie Twoim klientem.

Jeżeli zastosujesz wszystkie poprzednie elementy prawidłowo, Twoja sprzedaż eksploduje.

Może jesteś teraz w sytuacji, w której Twój produkt przynosi zyski i zastanawiasz się: Po co mi to wszystko?

Jeżeli już teraz masz zyski to super! Gratuluję Ci. Chodzi o to, że Twoje zyski mogą być jeszcze większe.

Celem tego artykułu jest nauczenie Ciebie sposobu na zbudowanie biznesu z prawdziwego zdarzenia. Chodzi o to, abyś był niepowstrzymany i lepszy od swojej konkurencji.

Wyobraź sobie taką sytuację. Wprowadzasz cały ten system u siebie i masz znacznie więcej klientów niż wszyscy inni w branży. Konkurenci patrzą na wyniki finansowe swojej firmy i ledwo starcza im na rachunki. Drapią się po głowach i myślą “Jak ty to robisz, skoro masz podobne produkty?”.

Ale zaczekaj. Najlepsze dopiero przed nami.

 

Krok Szósty: Zaproponuj Produkt Ekskluzywny

Większość firm ma jeden lub kilka produktów Głównych. Niestety nie dysponują Ofertami w Cenie Kawy, aby zbudować zaufanie i nie mają ofert, których zadaniem jest maksymalizacja zysków.

Kolejnym bardzo ważnym sposobem na zbudowanie mocnego biznesu, jest sprawienie, że klient powróci i kupi coraz więcej produktów. A ponieważ już Ci ufa i chce więcej, jest też skłonny zapłacić cenę premium. Sporo osób, które interesują się Twoim biznesem, cenią sobie oferty ekskluzywne. Po prostu chcą płacić za jakość.

Czy masz ofertę ekskluzywną? Czy masz ofertę, która będzie cechowała się wysoką marżą?

Jeżeli nie, to znajdź taką i zacznij ją oferować swoim klientom. Dzięki temu, Twój biznes jeszcze bardziej pójdzie do przodu.

 

Krok Siódmy: Stwórz Ścieżkę Powrotną

Wydawałoby się, że wszystko już mamy za sobą, ale zaskoczę Cię i to nie po raz ostatni. Klient nawet gdy kupi od Ciebie wszystko co obecnie posiadasz, może chcieć jeszcze więcej. W końcu często ktoś zostaje Twoim fanem nawet na 2-3 lata. W ekstremalnych przypadkach jest to 5 lat lub więcej.

Dlatego ostatnim, ważnym elementem jaki pozwoli Ci stać się liderem na rynku jest umożliwienie klientom regularnego powrotu do Twojego biznesu.

Strategia ścieżki powrotnej polega na tym, aby:

 • mieć cały czas kontakt z Twoim klientem
 • wasza relacja rozwijała się
 • mieć możliwość oferowania mu dodatkowych produktów
 • nie ponosić nadmiernych kosztów marketingu, w celu ponownego pozyskania tych samych osób

Pamiętasz jak na początku stosowałeś Squeeze Page i Technikę Lead Magnet, aby zdobyć informację kontaktową?

No właśnie! Masz już jedną ścieżkę powrotną! Sprytnie prawda?! Dodatkowo masz wiele innych możliwości.

Słyszałeś o czymś takim, jak program lojalnościowy? Karta klubowicza? Społeczność na Facebook? Lista mailingowa? Re-targeting?

Te wszystkie te narzędzia, to nic innego, jak sposób na ponowny i regularny kontakt z klientem.

Doszliśmy właśnie do ostatniego elementu naszego systemu. Jeżeli jeszcze nie pobrałeś PDF’a, który przygotowałem kliknij tutaj. Mam nadzieję, że teraz biznes stał się tematem dużo jaśniejszym i poukładanym. Teraz czas na kolejny krok, na praktykę.

Możesz się tego nauczyć samodzielnie. Szukać w Internecie różnych materiałów, niestety nie masz gwarancji, że osoba, które je zrobiła jest praktykiem i ma efekty. Dlatego przygotowałem dla Ciebie kolejny prezent.

Jedynym z najbardziej skutecznych działań, jakie możesz podjąć już teraz, aby wprowadzić tą całą strategię w swoim biznesie, jest przystąpienie do akademii As marketingu. Obszernego kursu, który uczy:

 • Jak zrobić coś raz i stale na tym zarabiać?
 • Jak znaleźć i zbadać pomysł na biznes?
 • Jak zbudować serwis i zachęty dla nowych klientów?
 • Jak pozyskiwać nowych klientów, szybko i tanio?
 • 6 technik na zwiększenie sprzedaży o 15% – 20% już w pierwszych 24 godzinach
 • Gotowy wzór kopiuj – wklej na tworzenie automatów sprzedaży
 • Wszelkie narzędzia wytłumaczone krok po kroku od środka
 • Jak skutecznie budować społeczność?
 • Jak zarabiać na Fanpage?
 • Jak zwiększyć sprzedaż w social media?
 • Jak stworzyć skuteczne oferty sprzedażowe od 5% do 12%?
 • Jak pisać maile sprzedażowe i zarabiać automatem?

kurs marketingu

2 Comments

 1. Hej. Dzięki. Ta oferta w cenie kawy to fajny pomysł. Ja chyba także oferowałam zbyt drogie treści na początek 🙂

 2. “Major thanks for the blog article.Really thank you! Really Cool.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *