18 błędów, które zabijają START-UP - Dowiedz się, czego nie robić!

18 błędów, które zabijają START-UP

Ze start up’ami jest tak, że albo umierają, albo przemieniają się w prawdziwy biznes. Dzieje się tak z kilku istotnych powodów.

Na podstawie Serwisu Business Insider przygotowałem dla Ciebie listę najczęściej popełnianych błędów.

start-up

1 Jeden Założyciel – jako jeden założyciel masz małe szanse na uzyskanie finansowania według Paul’a Graham’a. Czemu? To nie przypadek, że założyciele, których biznesy odniosły sukces uczynili to w przynajmniej dwuosobowym zespole – mówi Graham.

2 Zła Lokalizacja – możesz zmienić wszystko co jest w domu, ale nie jego lokalizację. Podobnie, jeżeli twój start-up znajduje się w złym miejscu, nie możesz zmienić natury tego miejsca. Łatwiej jest się przenieść. Złe otoczenie wpływa negatywnie na Ciebie i cały zespół.

3 Marginalna Nisza – wybierając mało znany i lubiany rynek, skazujesz się na męczarnię. Natomiast, jeżeli boisz się konkurencji, to wybieranie kiepskich rynków biznesowych, nie jest dobrym sposobem by jej uniknąć.

4 Pochodna Idea – Zobacz, czy Twój pomysł na start-up nie jest już realizowany przez 100 innych firm. Wchodzenie na rynek z czymś dokładnie takim samym nie ma najmniejszego sensu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twój biznes odniesie sukces, pobierz darmowy raport, niezbędny dla przedsiębiorcy!

jak założyć start-up?

5 Upartość – lub brak umiejętności dostosowania się, zabija start-up’y, które przetrwałyby, gdyby nie były tak uparte i zwracali uwagę na to, co mówią ich klienci.

6 Zatrudnienie złych programistów – aby odróżnić dobrego programistę od złego, często trzeba samemu stać się dobrym w tych rzeczach, lub już posiadać zaufanego w swoim zespole. Wyjątkowo dobrych programistów zawsze brakuje. Więc istnieje naprawdę niewielka szansa, że znajdziesz dobrego.

7 Wybór złej platformy – to jak szybko twój start-up będzie rósł oraz czy ma on szansę na życie, zadecyduje jeden ważny aspekt- platforma. Na złej platformie kwestia skalowania stanie się ością w gardle, a klienci nie będą czekać na Ciebie, próbując zrozumieć Twój problem.

8 Powolność w Uruchomieniu – zanim faktycznie uruchomisz start-up, wcześniej nie dowiesz się czy powinien on w ogóle istnieć. Im dłużej odkładasz start, tym bardziej opóźniasz uzyskanie odpowiedzi. Boisz się usłyszeć odpowiedź? Zadaj sobie pytanie “Dlaczego?”.

9 Zbyt Wczesne Rozpoczęcie – startując za wcześnie, nie będziesz w stanie obsługiwać klientów, lub nie będziesz mógł przedstawić gotowego do użytku produktu.

10 Brak Określonej Grupy Docelowej – jesteś przekonany, że ktokolwiek i gdziekolwiek na pewno będzie zainteresowany Twoją ofertą, a jednak nie wiesz dokładnie kto? Ci ludzie mogą nie istnieć w ogóle. Upewnij się i sprawdź to koniecznie!

Jeżeli chciałbyś otrzymać Konkretne narzędzia marketingowe,które pozwolą szybko i tanio sprawdzić każdy pomysł na nowy biznes, poznaj strategię Smart Start Up która sprawi, że już od samego początku Twój biznes poszybuje.

11 Zdobyć Zbyt Mało Pieniędzy – zbierz tyle, ile potrzebujesz wydać. Przy zbyt małym budżecie nie jesteś w stanie w pełni rozwinąć potencjału start-up’a.

12 Wydawać Za Dużo –  wydając wszystkie środki na etapie, który nie przynosi jeszcze zysku, uniemożliwi przejście do etapu zarobkowego. Zazwyczaj wyczerpanie się pieniędzy, wróży koniec Twojego biznesu.

13 Zdobyć Zbyt Dużo Pieniędzy – zdobywając zbyt dużo, najprawdopodobniej poczujesz ogromny sukces jeszcze przed stworzeniem naprawdę istotnych rzeczy. Jednak to klientom powinieneś imponować najbardziej, a nie inwestorom.

14 Mocna Zależność od Inwestorów – gdybyś kiedyś stanął przed wyborem, uszczęśliwić inwestorów czy Twoich klientów, zawsze wybieraj klientów! Jeżeli klienci będą zadowoleni, to inwestorzy w końcu będą również zyskiwać.

15 Stawianie Zysku Ponad Klientem – zarobić pieniądze możesz w każdej chwili. Jednak nie można powiedzieć tak o uszczęśliwianiu klientów. Musisz dać klientom to, co oni chcą, natychmiast.

16 Strach Przed Pobrudzeniem Sobie Rąk – nie możesz rozwiązać wszystkich problemów, poprawiając tylko błędy programowe. Każdy biznes jest oparty na relacjach. Nie bój się – wyjdź z biura i spotkaj się z ludźmi.

17 Walki Pomiędzy Założycielami – konflikty między współwłaścicielami są powszechne. Założyciele, będąc ambitnymi ludźmi często mogą nie zgadzać się ze sobą.

18 Połowiczny Charakter – brak entuzjazmu by doprowadzić start-up do końca nie jest rzadkością. Jeśli czujesz, że masz inne ważne opcje w życiu niż budowanie firmy, prawdopodobnie będziesz skupiać się na nich.

Teraz już wiesz, że nawet najlepszy pomysł na biznes nie gwarantuje sukcesu. Jeżeli obawiasz się, że popełniasz któryś z powyższych błędów zapraszam, Cię na  indywidualne konsultacje, podczas których po analizie Twojej sytuacji wskażę Ci popełniane błędy i przygotujemy strategie działania w celu rozwiązania problemu.

Zasługujesz na więcej,

Dawid Bagiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *