Jak zwiększyć ruch? - poznaj 5 rodzajów wideo, o których lubią mówić ludzie

Zwiększ ruch – 5 rodzajów wideo, o których lubią mówić ludzie

Wideo – to nowy gracz w zakresie rozpowszechniania informacji. Już dzisiaj jego pozycja jest znacząca, a już w najbliższych latach wideo stanie się najpopularniejsza formą przekazywania informacji. Ludzie wolą oglądanie nagrań ponad wszystkie inne formy przekazywania treści.

Kojarzysz takie Brandy jak: GoPro, Dove i Coca Cola? Odnoszą tak duże sukcesy, dzięki umiejętności przyciągania szerokiego grona odbiorców właśnie za pomocą wideo.

„Coraz bliżej święta. Coraz bliżej święta” – te słowa pamięta chyba każdy!

Dlatego dzisiaj powiem Ci o 5 rodzajach wideo, które zwiększą zaangażowanie Twoich widzów, zwiększą ruch na stronie i sprawią, że o Twojej marce zrobi się naprawdę głośno.

Zaczynajmy.

Wideo przedstawiające konkretną historię / case study

Zobacz jak popularne w sieci są piękne nagrania wideo przedstawiające:

  • proces tworzenia produktu,
  • przemiany konkretnej osoby
  • opis inspirującej sytuacji

Przykładem może być 2-minutowy spot Chryslera. Poza samym samochodem w reklamie wystąpiła światowa gwiazda i duma Detroit, raper Eminem. Film jest zbitką starannie wyselekcjonowanych ujęć Detroit, połączonych ze zdjęciami Chryslera 200 prowadzonego przez Eminema. Na koniec raper wygłasza prostą, acz sugestywną sentencję „This is Motorcity. This is what we do”. Reklama w pozytywny sposób odwołuje się do dziedzictwa Detroit, kolebki amerykańskiej motoryzacji, która ostatnimi czasy boryka się z olbrzymim bezrobociem i problemami socjalnymi.

Jeżeli potrafisz za pomocą historii przekazać najlepsze cechy danej osoby, sytuacji lub produktu, to masz hit!

Celem takiego wideo jest wzbudzenie zachwycenia w oczach odbiorców. Pokazać piękno procesu tworzenia. Zachwycić stylem oraz cechami produktu, skupiając się na jego najlepszych charakterystykach. Taki film prawidłowo zrobiony to coś w rodzaju reklamy, a to pozwala przyciągnąć uwagę klientów.

Należy stworzyć wideo tak, żeby wyglądało jak krótki film dokumentalny, który opowiada ekscytującą historię i nadaję produktu historyczne cechy. Każda osoba która będzie przeglądać wideo powinna zrozumieć, dlaczego ten produkt jest taki wyjątkowy i niepowtarzalny.

Dobrym przykładem takiej reklamy może być wideo Patek Philipe, które pokazuje złożony i jednocześnie delikatny proces tworzenia zegarka, a także wymagany dla tego poziom umiejętności. Patek to Polak, który jest współzałożycielem najbardziej cenionej marki zegarków na świecie. Miły Polski akcent. Dla miłośników zegarków taki film to istna gratka. Zresztą zobacz sam:

 

Demo rozrywkowo-edukacyjne

Demo, pomimo swej mało atrakcyjnej nazwy, może okazać się bardzo interesującą treścią dla osób, które zastanawiają się nad danym tematem lub produktem.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czy wskazówki odnośnie stosowania produktu, można przekształć w interaktywne rozrywkowe wideo. A gdy ma miejsce wymiana zdań, zapytań i interakcja – sukces jest gwarantowany.

Efekt dodatkowo podkreśli śmieszna grafika, wesoła muzyka oraz nietypowa prezentacja materiałów.

 

Czy w twojej firmie panuje fajna atmosfera? Powiedz o tym swoim klientom!

Wideo firmy Zappos:

Pokazując w filmie wartości firmy, dobrą zabawę wraz z codziennym życiem w biurze, budujesz wartościowe relacje z widzami.

To proste – wiedza o tym, jacy ludzie znajdują się po drugiej stronie, zbliża firmę ze swoją grupą docelową, budzi zaufanie klientów i tworzy dobrą reputację. Dzięki temu klienci mogą zrozumieć, że Twoja firma jest czymś więcej niż wielką bezduszną maszyną. Jest to przede wszystkim pracujący i rozwijający się ekosystem.

Pokaż, że twój produkt działa, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Jak podnieść wartość takiego produktu w oczach klientów jak mikser? Na pewno ten problem był wielokrotnie omawiany na spotkaniach w kompanii Blendtec. Sądząc z ich wspaniałej kampanii wirusowej «Will it blend?» znaleźli odpowiedź na to pytanie.

A wszystko zaczęło się 9 lat temu od wideo z wesołą muzyką lat 80. w którym brał udział sam dyrektor generalny, 50 marmurowych kul i mikser Blendtec, oczywiście. Wideo te otrzymało 18 100 000 wyświetleń i zyskało miejsce w Galerii Sławy wideo.

Od czasu ich pierwszych filmów zblendowali już grubo ponad 100 przedmiotów, od postaci z Gwiezdnych Wojen „Jar Jar Binksa”, do tabletów Ipad i tym samym uzyskali dużo wiernych fanów.

Dlaczego ta kampania filmowa odniosła taki wielki sukces? Po pierwsze, pomysł sam w sobie był atrakcyjny: zmielimy wszystko po kolei! Po drugie, mikser naprawdę mieli wszystko co w niego wrzucisz i na pewno zadziała następnego razu.

Co interesuje potencjalnych klientów takiego produktu? Aby dobrze działał. Nie ma nic gorszego niż zacinający się podczas pracy blender.

Zabawne kompilacje

Zabawne kompilacje, których pełno jest w Internecie regularnie zachwycają miliony ludzi. Nie ma znaczenia czy są to ludzie pokazujący spektakularne wyczyny, czy osoby, które cudem uniknęły katastrofy. Fakt jest jeden ludzie lubią oglądać takie filmy i miliony wyświetleń przy każdym takim filmie jest najlepszym tego dowodem.

Połączenie ciekawych scen i chwytliwego, wpadającego w ucho podkładu muzycznego, skuteczne przyciąga uwagę publiczności.

Dlaczego to działa? Powodem dla ogromnej popularności takich filmów stały się niecodzienne sceny, fajny pomysł i oczywiście, subtelny humor. To dobra rozrywka i każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie te pomysły na wideo możesz wykorzystać w swoim biznesie. To prostsze niż Ci się wydaje.

Ponadto jeżeli nie lubisz wideo, to jest najlepszy moment, aby wprowadzić je do swojego biznesu. Świat zmierza w kierunku wideo i z czasem firmy, które nie korzystają z niego zostaną wyprzedzone przez konkurencję.

Nagrywanie filmów w swoim biznesie może naprawdę pomóc. Dobrym przykładem jest rynek nieruchomości.

Zobacz, że rynek pośrednictwa nieruchomości trafił na Youtube. Pośrednicy pokazują mieszkania do wynajęcia, przez to ograniczają sobie ilość telefonów i zapytań. Wystarczyło nagrać jak wygląda mieszkanie od środka, wrzucić film na kanał Youtube i zostawić do siebie numer telefonu. Dzięki temu ludzie sami oglądają wideo i wybierają najfajniejsze mieszkania, po czym umawiają się na oględziny.

Fajne prawda! Wystarczy pomysł i trochę inicjatywy, aby efekty były naprawdę spektakularne.

Zasługujesz na więcej,

Dawid Bagiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *