Zasługujesz na to, aby Ci płacili - Dlaczego? Przekonaj się sam!

Zasługujesz na to, aby Ci płacili

Boisz się zaoferować ludziom swoje produkty? W takim razie ten wpis jest właśnie dla Ciebie i może okazać się rozwiązaniem tego dużego problemu.

Musisz wiedzieć, że nie jesteś sam! Regularnie otrzymuje maile od początkujących przedsiębiorców, którzy mają ten poważny problem. Boją się oferować swoje produkty i usługi.

Często słyszę takie stwierdzenie: „Dawid przecież ludzie nie lubią ofert. Jak będę sprzedawał,  to nikt nie będzie czytał moich porad i emaili”.

Taka obawa i takie przekonanie doprowadziło wiele biznesów do ruiny. Jeżeli nie będziesz sprzedawał, to nie będziesz miał na ZUS, rachunki i utrzymanie rodziny. Biznes, który nie sprzedaje niczego nazywa się „Działalnością charytatywną”. Więc jeżeli nie masz zamiaru prosić o pieniądze na rozwój firmy i życie, to nie masz innego wyjścia poza SPRZEDAWANIEM.

 

Zasługujesz na to, aby ludzie Ci płacili!

Wiesz dlaczego? Ponieważ regularnie edukujesz swoich czytelników, a to kosztuje.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ZA DARMO wcale nie jest za darmo. Zlecenie napisania jednego dobrego artykułu kosztuje 200 zł netto (246 zł brutto!). Tyle płaci się osobie za napisanie jednego dobrego artykułu.

U mnie dla przykładu na blogu pojawia się 1-2 artykuły tygodniowo. W tych publikacjach edukuję ludzi. Daję im super wartościową wiedzę, zupełnie za darmo. Oni dzięki temu mogą lepiej prowadzić biznes i lepiej żyć.

Możesz pomyśleć: Ale przecież sam możesz napisać taki artykuł za darmo. Owszem mogę. Piszę artykuły. Większość napisałem osobiście. Tylko, że gdy siedzę i piszę kolejne publikacje, to w tym czasie nie robię innych rzeczy. A przecież, za napisanie artykułu nikt mi nie płaci. W takim razie tracę pieniądze, gdy edukuję swoich czytelników. Treści są darmowe, a przygotowanie jednego dobrego artykułu to minimum 1-2 dni.

Więc jak widzisz, gdy regularnie pomagasz swoich fanom i czytelnikom to po prostu zasługujesz na to, aby oferować produkty premium, które są płatne.

Jeżeli ktoś nie rozumie, że musisz zarobić na rachunki, ZUS, podatki, pensje dla pracowników, życie i się obrazi, to niech wypisuje się z Twojej listy. Nawet samo utrzymanie go na liście mailingowej kosztuje realne pieniądze.

 

Ludzie chcą, abyś im sprzedawał

Wiedz, że są osoby, które wręcz OCZEKUJĄ od Ciebie dodatkowej pomocy.

  1. Pierwsza grupa ludzi, to osoby bardzo ambitne, które wiedzą, że trzeba się uczyć i rozwijać. Dlatego regularnie inwestują w siebie.
  2. Druga grupa, to ludzie, którzy mają bardzo poważne problemy i potrzebują dodatkowej pomocy. Są skłonne za nią zapłacić. Jeżeli im jej nie dasz, pójdą do kogoś innego.

Gdy masz wartościowe produkty i usługi, to Twoim OBOWIĄZKIEM jest podzielenie się nimi.

Sam oferuje szkolenia indywidualne, które kosztują 997 zł miesięcznie. Mam regularnie płacących klientów, którzy pracują ze mną przez wiele miesięcy, ponieważ traktują to jako inwestycję. To proste, oni uzyskują ode mnie porady indywidualne i zarabiają dzięki temu znacznie więcej pieniędzy.

Jak widzisz, dla 10-15% grona Twoich czytelników sam fakt tego, że sprzedajesz jest bardzo ważny. Oni po prostu chcą się rozwijać szybciej i rozumieją wartość jaką im dajesz.

WNIOSEK: Nie tylko zasługujesz na to, aby sprzedawać, MUSISZ sprzedawać, aby żyć.

 

Biznes, który nie sprzedaje, to martwy biznes

Biznes, który nie sprzedaje, to martwy biznes i jeżeli prowadzisz firmę, to doskonale o tym wiesz, dlatego miej gdzieś wszystkich, którzy są „Antysystemowi i niekomercyjni”. Niech sobie idą robić interesy z instytucjami charytatywnymi.
Jeżeli ktoś Ci pisze, że jesteś „*&$%.#*” tylko dlatego, że wysyłasz oferty, to wywal takiego kogoś ze swojej listy mailingowej. Przecież utrzymanie każdego adresu email kosztuje.
Nie płać za osoby, które nie rozumieją biznesu. Wywal wszystkich, którzy są zwykłymi pasożytami i tylko naciągają Cię na koszty.

Wywal wszystkich, którzy nie doceniają pracy jaką wkładasz w dzielenie się swoimi materiałami za darmo. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to po prostu nie zasługuje na to, aby dostawać od Ciebie pomoc. Niech radzi sobie sam.

Prowadząc firmę musisz dokładnie wiedzieć, komu pomagasz i na jakich zasadach. A jeszcze lepiej musisz wiedzieć komu NIE pomagasz i czego nie robisz! Ta druga część jest nawet ważniejsza.

Zrozum, że Ty nikomu nie rozkazujesz. Dajesz po prostu możliwość osobom bardziej ambitnym zdobyć dodatkowe materiały. Jeżeli Ci mniej ambitni tego nie rozumieją, to nie ma sensu, aby cokolwiek do Ciebie dostawali.

Mam nadzieję, że to co napisałem dało Ci do myślenia. Nie bój się sprzedawać i oferować tego, co masz najlepsze. Nie obawiaj się brać za to pieniędzy.
Ludzie na poziomie wiedzą, że życie kosztuje i chętnie, zapłacą za to, że im pomagasz. Ja sam, gdy mi zaoferujesz coś wartościowego, chętnie Ci za to zapłacę.

 

Klienci płacą dla siebie

Uświadom wszystkich, że gdy Twoja firma dobrze prosperuje, to ma dodatkowe pieniądze na jeszcze większe inwestycje w dobro klientów. Gdy masz dodatkowe pieniądze, to kupisz lepszy sprzęt do nagrań. Potem zrobisz lepsze filmy i dasz je za darmo na YouTube.

Zainwestujesz w lepszą oprawę graficzną wpisów na blogu lub zaczniesz publikować częściej, bo będzie Cię na to stać. Zaczniesz organizować więcej darmowych spotkań online. A przez to, bardziej pomożesz fanom, czytelnikom i obcym osobom.

Dlatego Twoim OBOWIĄZKIEM jest nauczyć tego, Twoich prawdziwych fanów. Oni muszą wiedzieć, że należy wspierać Twój biznes i kupować od Ciebie.Oni muszą czuć, że każda wydana u Ciebie złotówka jest ważna dla nich, bo Ty wykorzystasz ją po to, aby zapewnić jeszcze lepszy standard i dać im jeszcze więcej. Pomożesz im rozwiązać ich problemy i wątpliwości. Oni muszą to doskonale rozumieć i dlatego Ty nie możesz się bać wprost o tym powiedzieć.

  • Dawaj wartość.
  • Pomagaj jak najwięcej.
  • Wspieraj.

Miej odwagę powiedzieć wprost: Jeżeli chcesz więcej fajnych rzeczy, to wspieraj mój biznes. Kupuj ode mnie, bo inaczej nie będę miał pieniędzy, aby robić to, co robię.

Jeżeli uważasz, że nauka ode mnie pomaga i jest ważna, to kup ten konkretny produkt. On pomoże jeszcze bardziej.

Klienci zasługują na najlepsze standardy, dlatego Ty zasługujesz na to, aby ludzie od Ciebie kupowali. Nie bój się sprzedawać! Jeżeli masz dobre produkty i usługi to Twój obowiązek.

A jeżeli nie wiesz jak oferować wartościowe produkty klientom zobacz materiał Smart Marketing Elite.

A na koniec, krótka informacja dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani:

 

Im dłużej nic nie sprzedajesz, tym trudniej potem coś sprzedać

Zacznij oferować produkty premium, jak najszybciej. Tutaj chodzi o RELACJĘ. Relacja polega na tym, że dajesz od siebie tyle ile możesz i w zamian otrzymujesz.Jeżeli Twój biznes polega tylko na tym, że Ty dajesz i nic nie otrzymujesz w zamian, to jesteś jak na moje oko wykorzystywany.

Znam sporo biznesów, które zbudowały setki tysięcy fanów, ale nigdy niczego nie sprzedawały. Po latach dawania darmowej wiedzy zdali sobie sprawę z tego, że fajnie byłoby mieć za co jeść. Wtedy postanawiali zrobił jakiś produkt i zaoferować go za kilkanaście złotych.

To, co działo się potem to istna rzeź. Ludzie, którzy przez lata byli nauczeni do darmowej wiedzy, zostali wręcz rozbestwieni. Stali się roszczeniowymi czytelnikami.

Ze smutkiem obserwowałem liczne komentarze nienawiści. Tacy przedsiębiorcy sami są sobie winni. Przez lata bali się oferować swoje produkty i usługi. Zbudowali duże grono odbiorców, ale nauczyli ich bycia roszczeniowymi. Nauczyli ich tylko brać, nic nie dając w podzięce, a potem niestety te „wielkie” listy fanów okazywały się bezwartościowe.

Nie popełnij tego błędu. Często jest tak, że na grupie 1000 dbających o Twój biznes ludzi, możesz mieć więcej pożytku niż na 200 000 rozwydrzonych, którzy chcą wyssać od Ciebie wszystko co najlepsze, a na koniec, gdy już oddasz im wszystko, wrzucić do rowu i pozwolić zamknąć biznes.

 

W biznesie chodzi o wymianę

W biznesie chodzi o WYMIANĘ wartości między Tobą, a klientami. Wymiana oznacza, że Ty rozwiązujesz ich problemy, a oni w zamian dają ekwiwalent pieniężny. Są też tacy, którzy działają z Tobą w barterze.

Nie pozwól sobie na relacje pasożytniczą. Jaka to relacja? Relacja pasożytnicza, to relacja, w której Ty dajesz i nic w zamian nie otrzymujesz. Z drugiej strony działa to tak, że ktoś oferuje tylko sprzedaż i nic nie daje. Chce jedynie wyciągnąć pieniądze. Obie powyżej opisane sytuacje, to patologie biznesowe.

Wszystko rozchodzi się o relację. Stwórz wartościowe relacje i twórz je z ludźmi, którzy rozumieją Twoje zasady. Wtedy wszyscy skorzystają na tym najwięcej. Obie strony mają interes w tym, żebyś robił to, co robisz.

Jeżeli już pokonałeś swoje opory w kwestii oferowania swoich produktów za pieniądze, zapoznaj się z kursem smart marketing elite i poznaj  gotowe narzędzia i strategie do zarabiania pieniędzy w twojej firmie, abyś  stał się ekspertem marketingu internetowego

Zasługujesz na więcej,

Dawid Bagiński

zasługujesz na sukces

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.