Czy Twój StartUp podbije branże? - 5 skutecznych technik badania rynku

Czy Twój StartUp podbije branżę? 5 skutecznych technik badania rynku.

Jak to jest?…Świetny pomysł, tygodnie ciężkiej, sumiennej pracy, wydane tysiące złotych i… klops.
Wszystko poszło na marne, nie ma efektów, a Ty nie wiesz, co masz ze sobą zrobić.
Dopadają Cię skrajne stany emocjonalne i pogrążasz się w melancholii.

Tak to obecnie wygląda w naszym świecie. Badania pokazują, że 9 na 10 nowo otwartych firm odpada jeszcze w przedbiegach, czyli bankrutuje w ciągu 12 miesięcy od startu.

Ten artykuł powstał, aby startup, którą stworzysz była tą 1 z 10, która osiągnie sukces.

Jeśli jesteś zainteresowany tym aby Twoja firma była tą jedną z dziesięciu, to czytaj ten artykuł uważnie. Mam dla Ciebie jeszcze parę niespodzianek.

Oto kilka bardzo wartościowych porad do wykorzystania od zaraz.

Są proste, ale efekty, które uzyskasz po ich zastosowaniu z pewnością Cię zadowolą.

 

1. Korzystaj z grup na FB dotyczących branży, w której chcesz działać.

Czy słyszałeś kiedyś o Facebooku? Taki tam kameralny portal, który zrzesza koło 1,6 miliarda użytkowników na całym świecie. Fajnie co? Więc dlaczego by nie wykorzystać go, aby sprawdzić czy to, co robisz będzie dla kogoś atrakcyjne i pomocne?


jak zacząć startup?

*Uwaga! Jeżeli zapiszesz się do grup na Facebook, to nie wciskaj ludziom w Polsce swoich produktów, bo najszybciej, to zostaniesz wykopany z danej grupy.

Pytaj się ludzi czego potrzebują i sprawdź, czy Twój pomysł wzbudza w nich zainteresowanie!

Według socialbakers każdego dnia Facebooka odwiedza 936mln użytkowników. Widzisz jak wielki potencjał kryje za sobą ten portal!? Wykorzystaj to w odpowiedni sposób.

Jeżeli np. chcesz działać w branży fitness i chcesz stworzyć świetny plan treningowy na zdobycie siły i masy mięśniowej, to zapytaj się ludzi, czy będą zainteresowani taką wiedzą. Przeczytaj czy ludzie znajdujący się w tych grupach JUŻ nie mają z tym problemów!

Zapisz wszystko bardzo starannie w dokumencie lub na kartce papieru i wyciągnij wnioski.

 

2. Czytaj komentarze i szukaj rozwiązań u innych!

Odkrywanie kolejnej Ameryki nie ma sensu. Ona już jest. Nie śmiej się, są tacy szaleńcy, którzy na nowo wynajdują koło ?

Posiłkuj się tym, co masz dostępne dzięki wcześniejszej pracy innych. Zadaj sobie poniższe pytania.  Zdecydowanie ułatwią Ci drogę w badaniu potrzeb klienta:

-Czy są już inni eksperci lub firmy w branży, w której chcesz działać?
-Czy mają swoje fan page?
-Jak wiele osób lajkuje takich ludzi komentuje i zadaje pytania?

Te pytania są banalne, a zarazem kluczowe . Możesz to sprawdzić, bez żadnych problemów. A ta wiedza, znacząco przyczyni się do Twojego rozwoju. Co ważniejsze jest w pełni darmowa i dostępna dla każdego!

Więc, jeśli chcesz działać, dajmy na to w branży gier komputerowych, to wpisujesz hasło w wyszukiwarkę na Facebooku. Odszukujesz ludzi, którzy mają najwięcej polubień i śledzisz uważnie pytania ich fanów.

To proste, a zarazem szalenie skuteczne. W ten sposób dokładnie wiesz, czego Ci ludzie poszukują

Np. Jaki poradnik do danej gry powinieneś stworzyć?
A może powinieneś pokazać jak podkręcić starą konsolę, aby poszły na niej nowsze gry?
Ta wiedza jest w zasięgu ręki, wystarczy chcieć i to zrobić.

ZAAWANSOWANA WSKAZÓWKA: Zwróć również baczną uwagę na to, aby sprawdzić, czy ludzie, którzy komentują i piszą, to Twoja docelowa grupa odbiorców. Często początkujący popełniają taki błąd, że “pakują do jednego worka” osoby chcące być mega zaawansowane w czymś, z osobami, które po prostu chcą robić to lepiej np. na poziomie średnim.

 

Podoba Ci się ta wiedza?

Mamy dla Ciebie coś specjalnego.
Maksimum osiągnięć w minimalnym czasie.

Kliknij i zobacz na własne oczy!

 

3. Stwórz własny fan page.

Badania udostępnione na expandedramblings.com pokazują że 91% użytkowników to ludzie w wieku od 15 do 34 lat. Wykorzystaj to biorąc pod uwagę swoją grupę docelową.

Stwórz własny fan page. Do dosłownie 15 minut roboty i nie musisz się na niczym znać. Każdy sobie poradzi. Następnie przez kilka tygodni sprawdź jaki będzie odzew na to, co proponujesz ludziom. Prowadzenie go wymaga jedynie czasu, a nie generuje żadnych wydatków.

błędy w startup

Dla przykładu weźmy na ruszt biznes gastronomiczny. Powiedzmy, że otworzyłeś już np. naleśnikarnię, ale nie reklamowałeś jej jeszcze w internecie. Więc co możesz zrobić, aby przy praktycznie zerowych kosztach uzyskać ponadprzeciętne wyniki? Oto kilka rad, które można wykorzystać przy promowaniu tego typu biznesu:

-Wstawiasz regularnie zdjęcia gotowych, jak i jeszcze przyrządzanych naleśników,
-Do oferty dodajesz „naleśnik miesiąca”, który można zjeść tylko w danym miesiącu, w ten sposób     klienci będą wracać aby spróbować nowych smaków

-Grupą docelową są ludzie z Twojego miasta, więc możesz wspomóc się bardzo tanimi reklamami lokalnymi, które jeszcze szybciej pozwolą Ci zweryfikować zainteresowanie Twoim biznesem.

Stosując się do tego, sprawisz, że ciągle będzie się coś działo wokół biznesu, a to może wyjść tylko na dobre.

Dodatkową wskazówką będzie to, że 91% użytkowników wg. expandedramblings.com to ludzie w wieku od 15 do 34 lat. Wykorzystaj to biorąc pod uwagę swoją grupę docelową.

 

4. Wykorzystaj YOUTUBE.

Po wejściu na stronę możemy sprawdzić statystyki, a tam: “YouTube ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z internetu. Nasi widzowie oglądają codziennie setki milionów godzin filmów i generują miliardy wyświetleń.”

I co… Odpuścisz sobie tak potężną dźwignię?

W wyszukiwarce na YouTube wpisujesz treść, która Cię interesuje i ta tam… Przed Twoimi oczami ukazują się pierwsze filmiki. Zobacz jak wiele możemy się z tego dowiedzieć.

> Tytuł !- To co przyciąga uwagę, to nazwa filmiku. Zwróć uwagę na to, jak jest sformułowany.
> Liczba wyświetleń – jeśli widzimy, że dany filmik ma ogromną ilość wyświetleń, automatycznie pojawia nam się myśl “WOW, to musi być ciekawe! Chcę to zobaczyć.” A branża cieszy się dużym zainteresowaniem
> Autor – warto zajrzeć na jego profil i zobaczyć co oferuje i w jaki sposób przekazuje wiedzę.

założenie własnej firmy

Ludzie szukają różnych informacji w każdej branży. Na podstawie powyższych wskazówek będziesz w stanie ocenić, w jakim kierunku powinieneś pójść. A skoro wiesz, jakie tematy cieszą się zainteresowaniem, to warto podjąć działania w tym kierunku.

 

5. Śledzenie TRENDÓW.

Sprawdzaj, czy zainteresowanie daną branżą rośnie, czy maleje? A może nigdy nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem? Wpisz w wyszukiwarkę “trendy google”, po wejściu na stronę ustaw dogodne dla Ciebie parametry. Poniżej pojawią się statystki.

własna firma

To bardzo precyzyjne narzędzie dzięki, któremu możesz ocenić, swoje szanse. Gorąco polecam Ci z korzystanie z niego.

Sprawdzenie potencjału Twojego pomysłu i/lub biznesu jest jednym z najważniejszych czynników, które poprowadzą Twoją firmę w odpowiednim kierunku i to co Ci powiedziałem dzisiaj to idealny początek. Pamiętaj, że przy tworzeniu firmy należy zwrócić uwagę na wiele innych aspektów, które decydują o sukcesie i już dzisiaj na w tym serwisie możesz zgłębiać tą wiedzę.

Kolejnym naturalnym etapem uruchamiania biznesu jest wprowadzenie w życie strategii Smart Start-Up, którą opracowałem w ciągu ostatnich 6 lat do perfekcji. To prawie prawie dwugodzinny kurs, o którym możesz poczytać TUTAJ.

Przedstawiam tam wiedzę, po zastosowaniu której wkroczysz na autostradę prowadzącą do sukcesu. Do tego możesz otrzymać ten świetny kurs za cenę pizzy ?

Tak więc, jeżeli chcesz:
-dowiedzieć się, co powstrzymuje nas przed realizacją swoich pomysłów,
-poznać największe błędy przy tworzeniu Start Up-ów,
-dowiedzieć się o czynnikach warunkujących sukces nowych Start Upów,
-poznać zaawansowane narzędzia do budowy biznesu,
i dużo więcej, to koniecznie wejdź w link poniżej i działaj!

 

Stwórz niesamowity Start Up

– dziesiątki firm
-6 lat doświadczeń biznesowych
-100% praktyki, 0% bzdur

Sprawdź jak wiele zyskasz!

Zasługujesz na więcej,
Dawid Bagiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.