5 przekonań, które sprawiają, że wciąż jesteś spłukany!

5 przekonań, które sprawiają, że wciąż jesteś spłukany

Sukces w życiu, to nie jest przypadek. Ewidentnie to, co człowiek robi i to, jak myśli, ma bardzo duży wpływ na to, jakie osiąga efekty. A efekty, jak wszyscy wiemy przekładają się na wyniki finansowe. Obserwując przez 11 lat to, jak działa ludzki umysł i zgłębiając się w niego praktycznie każdego dnia oraz pracując z 1000 klientów zobaczyłem, że ludzie inaczej podchodzą do tematu pieniędzy, inaczej myślą o pieniądzach i w zupełnie różny sposób, te pieniądze zarabiają.

 

5 przekonań, które sprawiają, że jesteś spłukany

Bycie człowiekiem sukcesu, to nie jest przypadek. To jest wynik odpowiedniego myślenia, odpowiedniego nastawienia umysłu i odpowiednich przekonań, które w tym umyśle się mieszczą. Naukowcy regularnie prowadzą badania, porównując ludzi, którzy odnieśli sukces i tych, którym wiedzie się trochę gorzej.

Np. Thomas Corley przeprowadził badanie porównujące nawyki bogatych i biednych. Z badań wynika, że 88% osób bogatych czyta co najmniej 30 minut dziennie, do tego nawyku przyznaje się tylko 2% biednych. Słuchanie audiobooków w drodze do pracy wypada tylko nieznacznie lepiej – robi to 63% zamożnych i tylko 5% ubogich. Badania objęły także inne nawyki, jak wstawanie 3 godziny przed pracą, tworzenie listy zadań, czy ćwiczenia.

 

Więc jak sam widzisz, jedni i drudzy działają skrajnie inaczej. Dlatego też dzisiaj poruszymy temat 5 przekonań, które sprawiają, że wciąż nie masz pieniędzy.

1. To inni powinni zadbać o moje życie

To bardzo częste przekonanie, szczególnie wśród Polaków. Zobacz ile osób narzeka na kraj, na złe warunki, że socjal jest za mały, na to ze państwo tak dużo zabiera, a tak mało daje. Zobacz jak dużo ludzi siedzi na bezrobociu i liczy na to, żeby Państwo zajęło się ich problemami. Popatrz ile osób narzeka na to, że kiedyś jak inni rządzili, to było lepiej, dlatego poczekam na lepsze czasy, aż zmieni się rząd.

Zupełnie inaczej jest z ludźmi sukcesu, oni nie liczą na zasiłki, na pomoc innych. Oni liczą na siebie, ponieważ wierzą że w nich samych jest największa moc. Oni nie proszą, żeby ktoś zajął się ich życiem i ich problemami. Oni po prostu biorą swoje życie w swoje ręce.

 

2. Nie mam smykałki do pieniędzy

Bardzo często słyszę to od ludzi, którym nie idzie finansowo, którzy są kiepscy w zarabianiu pieniędzy, którzy są spłukani i żyją na kredytach. Zawsze na takie stwierdzenie odpowiadam: To się naucz żeby ci szło, bo to czy idzie Ci z pieniędzmi, zależy od tego czy nauczyłeś się być dobry w kontekście zarabiania pieniędzy.

Zarabianie pieniędzy, czy budowanie biznesu to jest kwesta nauki i pracy w którą w to wkładasz, a nie jakiejś tam smykałki. Jeżeli komuś nie idzie z pieniędzmi to jest po prostu leniwy. Jeżeli u Ciebie jest ten problem, to weź się ostro do roboty.

Jeżeli teraz nie wiesz jak zacząć, nie załamuj się – Na szczęście jest dużo książek na ten temat, które pomogą ci rozwinąć swoją inteligencję finansową. Poszukaj takich tytułów w księgarniach i zacznij od tego lub od razu weź za coś konkretnego np. Program Smart Marketing Elite, czyli jak od ZERA zbudować dochodowy biznes w Internecie. 

 

3. Bogaty, bo ukradł

Pierwszy milion trzeba ukraść. Ludzie, którzy wierzą ze sukces finansowy można osiągnąć tylko przez bycie złodziejem i oszustem, nigdy nie osiągną wysokich wyników finansowych w życiu. Bardzo dużo ludzi ma ten problem szczególnie w Polsce. W Polsce zarabianie pieniędzy kojarzy się z oszukiwaniem.

Zobacz, czy u Ciebie nie pojawia się takie przekonanie. Jeżeli wierzysz, że pieniądze są źródłem zła i tylko źli ludzie mają pieniądze, to jak możesz zostać bogaty? Będziesz nieświadomie sabotował siebie, swoje życie, tylko po to, żeby tych pieniędzy nie mieć i mieć poczucie, że jesteś dobrym człowiekiem.

Pieniądze są dobre, one tylko uwydatniają to, co w ludziach już dawno jest. Jeżeli ktoś jest dupkiem, będzie jeszcze większym dupkiem, jeżeli ktoś jest dobrym człowiekiem, mając pieniądze będzie czynił więcej dobra.

 

4. Nie jestem wystarczająco dobry

To przekonanie, które powoduje że ludzie nie biorą się za działanie. Wierzą że nie mają wystarczających kwalifikacji i przez to rezygnują już na starcie, nie podejmując żadnych działań.

Pamiętaj, to że się urodziłeś, już sprawia że jesteś wystarczająco dobry, reszta jest tylko kwestią Twoich chęci, nauki i cierpliwości. Weź się do działania, ponieważ jesteś wystarczająco dobry.

 

5. A co, jeżeli stracę pieniądze?

Ludzie, którzy boją się zarabiać pieniądze, często mówią: A co jeżeli stracę wszystkie pieniądze? albo Trzeba oszczędzać na czarną godzinę.
Czy znasz jakiegoś milionera, który stał się tak bogaty, przez oszczędzanie pieniędzy lub odcinanie kuponów. Oczywiście, że nie.

Zarabianie dużych pieniędzy, wiąże się z odwagą, ryzykiem i z inwestowaniem. Żeby zarabiać pieniądze, trzeba wydawać pieniądze. Jest takie powiedzenie: pieniądz robi pieniądz. Czy miałeś w życiu taką sytuację, że bardziej martwiłeś się że stracisz 10 zł, niż zarobisz dzięki temu 100 zł? Jeżeli u Ciebie występuje taki mechanizm bania się o stratę pieniędzy, to nigdy nie osiągniesz wysokich wyników finansowych..

Najlepsza rzeczą, aby pozbyć się tego problemu jest nauczenie się jak zarabiać pieniądze. Może zdziwi Cię to co teraz napiszę, ale tak samo jak uczysz się matematyki czy angielskiego, możesz nauczyć się zarabiania pieniędzy. To tylko kolejna z dziedzin nauki i każdy może Ją opanować. Najlepiej zacząć od tego materiału -> Kliknij <-

 

Popatrz na te przekonania i zobacz czy nie występują one również u Ciebie. Jeżeli tak, to przyjrzyj się nim i zacznij je zmieniać. Jeżeli zobaczysz u siebie chociaż jedno z takich przekonań, to niestety sukces finansowy będzie bardzo mocno oddalał się od twojego życia.

2 Comments

  1. Natalia pisze:

    Artykuł napisany w punkt. Krótki i na temat. Kto nie zrozumiał, jego strata. Więszkość ludzi czytając tego typu rzeczy pewnie myśli,że łatwo się mówi, ale życie pweryfikuje sprawy inaczej. Że trzeba mieć szczęście do tego wszystkiego, że nie mam wystraczających umiejętności, itd. Taka gadka, typowych ludzi którym się nic w życiu nie udaje.

    • Dawid pisze:

      Wielkie dzięki Natalia. Wielu ludzi mówi: “nie udało mi się”, ale nie wiedzą, że nikomu w życiu nic się nie udaje. Bo wszystko z czegoś wynika. Mówiąc “udało się” sugerujemy przypadkowość takiego obrotu spraw. A sukces życiowy, zawodowy, rodziny… to konsekwencja decyzji. To nie przypadek. Jeszcze raz dzięki za komentarz. I zachęcam do udostępniania! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *