Pozyskiwanie klientów - metoda Lead Magnet, która przyciąga klientów!

Pozyskiwanie klientów – metoda Lead Magnet – 42 528 czytelników i 1 340 regularnie płacących klientów

Już podczas czytania tego artykuły zmienisz swoje postrzeganie na temat promocji swojej działalności. A może nawet zmieni to Twoje życie i grubość portfela.

Lead Magnet

Najprościej ujmując jest to narzędzie służące do przyciągnięcia uwagi klienta jak magnes i zachęcenia go do zostawienia jakiegoś kontaktu.

A może to być np:
-mail
-numer telefonu
-adres zamieszkania

skuteczne pozyskiwanie klientów

Jak działa?

Bardzo ważne: W jakim kierunku podąża wzrok naszego potencjalnego klienta? W takim w którym zobaczy coś, co jest mu aktualnie potrzebne!

Innymi słowy jeżeli nasz potencjalny klient ma jakiś problem, to pokieruje wzrok tam, gdzie zobaczy jego rozwiązanie. Dlatego Technika Lead Magnet ma na celu zdobycie uwagi potencjalnych klientów, poprzez rozwiązanie ich jakiegoś konkretnego problemu, który mają. Ba! Najlepiej za darmo!

I w tym miejscu wkraczasz. Pokazujesz rozważanie problemu jedynie za bardzo ogólne dane osobowe.

 

pozyskiwanie klientów

Jak wiele możesz zyskać?

Cały czas Twój Lead Magnet pracuje sam!

A to oznacza, że kiedy ktoś szuka wsparcia w konkretnej dziedzinie to trafia właśnie na Twoje unikalne rozwiązanie problemu.

I tak zdobywasz nowego klienta. To naprawdę proste. A potencjał jest nieograniczony.

W taki właśnie sposób to klienci szukają Ciebie a nie Ty ich. A to niesamowita dźwignia.

jak przykuć uwagę klienta?

Dlaczego powinieneś korzystać z tego narzędzia?

Odpowiedź jest prosta.

Bo działa!

Jeżeli największe marki świata takie jak: Apple, Mercedes, Nestle, czy nawet Biedronka, czy Lidl z tego korzystają to mówi samo za siebie.

Do tego, moi klienci, którzy zastosowali tą technikę Lead Magnet zwiększyli ilość klientów nawet 5 krotnie, a ich koszt reklamy obniżył się o 80%. Aby dowiedzieć się więcej wejdź tu.

pozyskiwanie klientów

Zobacz zdjęcie powyżej, zobaczysz na nim przykłady dużych marek, które stosują technikę Lead Magnet. Taka Biedronka na przykład sprytnie od połowy Lutego szykuje ludzi do Wielkanocnych zakupów. Już informują ludzi, że przed świętami muszą przyjść do Biedronki po super promocje. A dla samej firmy to oznacza tłumy i syte zyski. To jest moc!

Jaki musi być Twój Lead Magnet?

Jednym słowem UNIKALNY!

Powinien być jedyny w swoim rodzaju. Jeżeli masz zamiar zamieszczać tam informacje, która jest żywcem z Wikipedii to lepiej sobie odpuść.

Mamy nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o wiedzę, którą chcemy się podzielić.

Znajdź to, co interesuje ludzi i na czym się jednocześnie znasz, a następnie zrób najlepsze źródło informacji dla nich.

Wystarczy ruszyć głową.

7 RÓŻNYCH RODZAJÓW LEAD MAGNETÓW

Teraz zaprezentuję Ci 7 różnych rodzajów Lead Magnetów, każdy z nich działa świetnie. W zależności od biznesu jaki prowadzisz i Twoich osobistych preferencji możesz sobie wybrać, który Ci najbardziej odpowiada.Opisane konkretnej sytuacji i efektu

1. Historie to coś, co najlepiej porywa ludzi. Konkretne przykłady i efekty.

pozyskiwanie klientów

Jest to forma, w której opowiadasz o tym jak zrobiłeś coś nietypowego, osiągnąłeś swój cel lub spełniłeś marzenie. Opowiadasz o tym jak uzyskałeś konkretny efekt. Możesz opowiadać o sobie, o swoich klientach, a nawet o ludziach znanych publicznie. W ten sposób potencjalni klienci na przykładzie historii zobaczą błędy, rozwiązania i inspirację do zmiany. A to zachęci ich do skorzystania z pełnych materiałów.

Na przykład:

– Opowiadasz o tym jak w godzinę zdobyłeś 100 nowych klientów,
– Mówisz jak poprawiłeś technikę podnoszenia ciężarów i dzięki temu osiągnąłeś dodatkowe 10 kilo postępów,
– Opowiadasz o urządzeniu, dzięki któremu nauczyłeś swojego kota załatwiać się w toalecie. Teraz jeszcze szukasz sposobu na nauczenie go spuszczania wody ?

2. Lista narzędzi

Dajesz swoim czytelnikom dostęp do narzędzi. Np: Opowiadasz o konkretnym narzędziu do analizy ruchu w internecie.Dajesz ludziom listę dodatków do MS Office, które pozwalają im robić tajemne triki. Piszesz listę zabawek, które uwielbia kot. Zdradzasz swoim fanom konkretną listę najlepszych ćwiczeń na bicepsy jak u Hardcorowego Koksa.

3. Pytanie i odpowiedź

Jeżeli potrafisz pokazać się jako ekspert w swojej branży, to ewidentnie taka lista pytań i odpowiedzi jest atrakcyjna dla osób zainteresowanych danym tematem. Wybierasz najczęściej powtarzające się problemy w Twojej branży np. „Jak pozbyć się na stałe problemów ze snem” i następnie odpowiadasz na nie tworząc bazę pytań i odpowiedzi, którą udostępniasz w zamian za adres email.

Kwintesencja wiedzy na temat tworzenia Lead Magnetu.

I to jednym, wypełnionym po brzegi praktyczną wiedzą kursie!
Prawie 2 Godziny Materiału Na Wyciągnięcie Ręki.

4. Raport / Przewodnik

Bardzo popularnym sposobem pozyskania kontaktów do potencjalnych klientów jest zaoferowanie im raportu, czy przewodnika w formacie pdf do ściągnięcia. To działa bardzo dobrze!

jak przyciągnąć klienta?

5. Darmowy test / trial

Któż z nas nie spotkał się z czymś takim jak darmowy okres próbny / testowy? Inaczej darmowy trial! Chyba każdy! Nie ważne jaką formę wybierzesz chodzi o to abyś dał część swojej wiedzy w inny sposób, np. w formie filmiku, czy nagrania audio, a może darmowy tydzień korzystania z Twojej platformy? W grach komputerowych za darmo udostępniane jest demo gry, gdzie możesz przejść jeden poziom. Salony samochodowe dają możliwość jazdy próbnej (Z tym uważaj gdy działasz w branży klubów nocnych). Bary i puby oferują darmowe próbki jedzenia w formie mini przekąsek. A z oprogramowaniem

jak zdobyć klienta?

6. Quiz / Test sprawdzający

To bardzo prosta i skuteczna forma zdobywania kontaktów do potencjalnych klientów. Zobacz jak dużo na Facebook pojawia się tego typu “zabaw”, które ludzie potem publikują u siebie na profilu i zachęcają kolejnych ludzi do wzięcia udziału. Przygotowanie czegoś takiego jest bajecznie proste. Tworzysz pytania, robisz test i np. podajesz wynik za wpis na listę. Quiz dla odmiany może wyświetlać się jako zagadka. Osoba podaje odpowiedź i aby sprawdzić wynik podaje swoje dane.

jak zdobyć klienta?

7. Ściągawki / Procedury / Materiały informacyjne

przyciągnięcie klientów

Wszystkie te elementy działają genialnie, gdy dodatkowo przedstawisz je w ładnej szacie graficznej. Czytelnie przygotowane materiały do wglądu są świetną formą budowania listy potencjalnych klientów i fanów.

Technika Lead Magnet działa bardzo dobrze, gdy już przyciągnie wzrok klienta. A co najlepiej przyciąga uwagę Twoich klientów? Dobry Lead Magnet, posiada również tak zwanego „haka” – najczęściej jest to tytuł, który przyciągnie uwagę potencjalnego klienta. Pamiętaj o tym ?

Jeżeli chcesz się nauczyć tworzyć świetne “haki” na które złapiesz swoich klientów,
– dowiedzieć się jaka co powinien zawierać świetny Lead Magnet,
– jak zdobyć tak zwane leady,
– to koniecznie zapoznaj się z materiałem rozszerzonymi.

Znajdziesz je w linku poniżej. Tak! W tej żółtej tabelce. Poznanie tego materiału to naturalny kolejny etap nauki na temat, który Cię interesuje (a zakładam, że tak jest skoro doszedłeś do samego końca artykułu). Przejdź do działania:

 

 • Jeżeli też chcesz mieć efekty w postaci
  klientów i dodatkowej gotówki
  to koniecznie zapoznaj się z pełnym kursem!

  – Esencja 6 lat pracy z Techniką Lead Magnet
  – Tylko praktyczna wiedza zdobyta w testach za setki tysięcy złotych
  – Rozwiązania Twoich Problemów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *