Własna firma - Jak pozyskać więcej klientów i zarobić więcej pieniędzy?

Biznes lokalny – jak pozyskać więcej klientów i zarobić więcej pieniędzy?

Chcesz wiedzieć jak przyciągnąć klientów do swojego biznesu? Jak dotrzeć do tych najlepszych, którzy skorzystają z Twoich usług? Znam skuteczny sposób, który pozwoli Ci zyskać wielu nowych klientów w pobliżu Twojego biznesu. W konsekwencji sprzedasz więcej, a Twoja własna firma stanie się lubianą i rozpoznawalną marką na rynku lokalnym!

1. Dlaczego firmy tracą klientów?

Co odpowiada za to, że jedne biznesy odnoszą sukces, a inne upadają? Pamiętasz tę cukiernię naprzeciwko, której już nie ma? Zastanów się chwilę dlaczego, a ja zaraz Ci to wytłumaczę.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to wiesz, że w biznesie nie ma łatwo. Myślałeś, że wszystko jest dopracowane, ale biznes przestał zarabiać, albo co gorsza – zaczął przynosić straty.

Chcesz wiedzieć dlaczego czasem dzieje się tak, że biznes traci klientów albo w ogóle ich nie przyciąga?

Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż się tego spodziewasz.

WAŻNE: Twoi potencjalni klienci najprawdopodobniej nawet nie wiedzą o Twojej firmie!

 

2. Konkurencja nie śpi

Dziwisz się? Nie powinieneś. Wśród tak dużej konkurencji na rynku, przeciętny Kowalski może nawet nie wiedzieć, że prowadzisz salon urody, warsztat samochodowy, czy oferujesz coaching lub treningi personalne. Niestety to ma swoje konsekwencje, które dla Twojego biznesu są tragiczne w skutkach.

Konsekwencją tego jest brak nowych zamówień, zleceń… ogólnie niższa sprzedaż. Tracisz pieniądze, które mógłbyś zarobić, gdyby klienci wiedzieli o Twojej firmie.

Napisałem, że jest duża konkurencja, ale czy to wina konkurencji? Nie! Problem polega na tym, że nie podejmujesz działań, które pozwolą nowym osobom poznać Twoją firmę bliżej. Albo robisz to, ale nieskutecznie.

Możesz powiedzieć: „Dawid, ale ja się staram! Przecież mam nawet stronę internetową… zleciłem zrobienie wizytówek, ulotek i kolorowych banerów w mieście”. I co z tego skoro nie masz tylu klientów ilu byś chciał? Wiesz co jest gorsze?

Ty możesz oferować świetne usługi, robić najlepsze treningi personalne albo w Twojej knajpce mogą robić najlepsze pierogi w całej Polsce według starodawnej receptury Twojej babci, ale to bez znaczenia, jeśli nikt się o tym nie dowie.

 

3. Jak pozyskiwać klientów do biznesu?

Domyślam się, że czytasz ten artykuł, bo widzisz, że Twoje metody po prostu nie działają i szukasz lepszych rozwiązań. Tak? Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób pozyskać klientów do Twojego biznesu, zobacz film poniżej, w którym wyjaśniam najlepszą i najskuteczniejszą metodę w promowaniu lokalnego biznesu.

własna firma

W takim razie, co możesz zrobić? Generalnie masz dwie opcje.

Tradycyjne reklamy

Pierwsza – tradycyjny sposób, czyli banery reklamowe, ulotki promocyjne, prasa i radio. Czy to dobry sposób? Dobry, jeśli masz ogromny budżet na reklamę i lubisz ryzykować. Trzeba powiedzieć sobie jasno – w przypadku biznesów lokalnych może się to okazać w ogóle nieskuteczne. Chcesz wydać swoje pieniądze na tak niepewną reklamę?

Dlaczego myślę, że takie działania to wydawanie pieniędzy w błoto?

Pierwszym problemem takiej reklamy jest brak możliwości zmierzenia efektów. Zobacz, jeżeli wywiesisz 10 reklam na mieście, to nie wiesz która z nich najlepiej zachęca klientów do przyjścia, a która jest zwykłą stratą pieniędzy. Jeżeli w tym samym czasie zrobisz reklamę w radio, to już w ogóle nie będziesz w stanie namierzyć tego, co działa i tego, co nie działa!

Mówi się, że 50% pieniędzy wydawanych na marketing idzie w błoto. Problem dla większości firm polega na tym, że nie wiedzą które 50%.

Druga sprawa, to pchanie się w miejsca, które są już zapełnione przez konkurencję. Każdy tak robi! Jaki jest sens walczyć o mały kawałeczek tortu, za który przepłacasz? Można w tym samym czasie iść w zupełnie inne miejsce, gdzie nie ma konkurencji i wziąć nowy, lepszy tort dla siebie. A nawet jeżeli konkurencja jest, to 99% z nich nie ma pojęcia co robi. Wygrana z nimi to dziecinna zabawa.

Czy wiesz, że swoich wymarzonych klientów możesz znaleźć w… Internecie!?

I to niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, trenerem, prowadzisz warsztat samochodowy, czy jesteś właścicielem firmy, która działa w zupełnie innej branży. W przypadku biznesu lokalnego idealnie sprawdzi się reklama na Facebook, która pozwoli Ci wygrać z konkurencją.

Ba! Jeśli prowadzisz lokalny biznes, to reklama na Facebook, jest idealnym krokiem jaki powinieneś zrobić, jeśli chcesz stale pozyskiwać klientów do Twojego biznesu. Dlaczego jestem tego tak pewny?

Wiem, że ta forma reklamy ma największy potencjał i przynosi największe zyski. To fakt! Skąd to wiem? Mam 8 lat doświadczeń w marketingu internetowym i przetestowałem wszystkie metody, jakie są dostępne na rynku. Po latach doświadczeń widzę co działa, a co nie.

 

4. Dlaczego reklama na Facebooku jest tak skuteczna?

W czym tkwi sekret jej skuteczności? Dobra reklama na Facebook trafia z łatwością tylko do tych osób, które mogą być zainteresowane kupnem Twojego produktu. Ustawienie wszystkiego jest prostsze niż się wydaje. Wystarczy kilka godzin praktyki!

Sam pomyśl… która reklama będzie bardziej skuteczna – tradycyjna, która trafia do wszystkich (i niesie za sobą koszty, których nie idzie nawet zmierzyć), czy reklama, która trafia do osób zainteresowanych (i jest tańsza i łatwa do zmierzenia)?

Facebook to przyszłość, bo w nim możesz doskonale widzieć z której reklamy przychodzą klienci, a która reklama generuje tylko koszt. Dzięki temu realizujesz tylko te działania, które dają zwrot z inwestycji, a resztę po prostu wyłączasz. Fajne co?

Reklama dociera do tych odbiorców, do których chcesz żeby docierała!

Druga sprawa, dobrze stworzona reklama jest ustawiona jak szwajcarski zegarek. Odbiorcy, do których trafia reklama są wybrani w sposób bardzo precyzyjny, a Ty oszczędzasz swoje pieniądze.

Dla przykładu. Jeśli oferujesz usługi z zakresu rozwoju osobistego albo coachingu, możesz wysłać reklamę do osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny albo jesteś fryzjerką we Wrocławiu możesz zareklamować swój salon tylko kobietom z Wrocławia i okolic.

Inny przykład jak to mogłoby wyglądać w praktyce. Prowadzisz sklep z rowerami we Wrocławiu. Ustawiasz reklamę tak, że wyświetla się dzieciom i rodzicom z Wrocławia. Dzieciom pokazujesz rower i mówisz: „Jeśli chcesz taki prezent na urodziny to powiedz o tym rodzicom”, a rodzicom pokazujesz rower i mówisz: „To idealny prezent na urodziny dla Twojego dziecka”.

Pewnie zastanawiasz się jakie ta reklama może dać wyniki? Sam zobacz.

Reklama poniżej trafiła do prawie 141 242 osób. Każdego dnia dzięki angażującej treści przyciąga do biznesu od 20 do 40 nowych klientów. Tylko ten jeden wpis wypracował ponad 50 000 zł zysku!

 

własnej firmy 

Znasz sposób, który pozwala dotrzeć do tylu osób na raz? Jeśli tak, to daj mi znać. Chętnie go poznam. Od niektórych czasami słyszę, że: „Dawid, przecież nie może być tak kolorowo. Gdyby było tak jak mówisz, to każda reklama kończyłaby się sukcesem, a tak nie jest…”

Rzeczywiście. Wiesz dlaczego nie każda reklama kończy się takim sukcesem? Bo żeby robić dobre reklamy na Facebook trzeba mieć dobrą strategię działania. Większość ludzi, którzy robią reklamy, działają „na czuja” i bez strategii. Często mówią wtedy, że reklama na Facebook nie działa. To nie tak. Reklama na Facebook działa, ma się dobrze i jest najbardziej skuteczną metodą pozyskiwania klientów dla lokalnego biznesu, ale trzeba umieć z niej korzystać.

Prosty przykład: Większość osób zaczyna biznes i od razu kieruje ludzi z reklamy na swoją stronę. Wydają na reklamę 1000 zł i nikt nie kupuje. Próbują mocniej. Wydają 2000 zł i pojawiają się pierwsze zyski w kwocie 400 zł. Coś ruszyło. Działają dalej. Wydają 5000 zł. Zysk niestety pozostaje na poziomie 800 zł. Kampania kończy się niepowodzeniem.

 

5. Dlaczego niektóre reklamy nie działają?

Możliwe. Jeżeli była ustawiona niepoprawnie, to tak. Drugą rzeczą może być sam produkt, oferta lub po prostu biznes. Z moich doświadczeń wynika, ze w około 35% biznesów wystarczy dobra reklama i prosta oferta. Produkt po prostu sprzedaje się sam. Niestety w przypadku 65% biznesów produkt nie sprzedaje się tak łatwo i stosowanie tej strategii nie ma kompletnie sensu. Tutaj trzeba czegoś bardziej wyrafinowanego. Tutaj jest potrzebny także system sprzedaży.

Problem polega na tym, ze każdy początkujący z reklamą Facebook wrzuca wszystkie biznesy, projekty i produkty do jednego worka. Traktuje je tak samo.

To co robią, to jedynie dwie rzeczy. Reklama na ofertę i sprzedaż. A to jak widzisz nie zawsze działa. Mam nadzieję, że teraz widzisz w czym problem.

Jeżeli próbowałeś już tego i rzeczywiście nic nie poszło, to oznacza, ze Twój biznes potrzebuje czegoś bardziej wyrafinowanego. Nie martw się. Mam dobrą wiadomość, znam rozwiązania idealne dla Ciebie.

 

6. Czego potrzebuje Twoja firma?

Jeśli chcesz poznać strategie, które pozwalają zdobywać klientów do Twojego biznesu, to zachęcam Cię do zainteresowania się praktycznymi 2-dniowymi warsztatami 

które organizuję w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Krakowie. Po 8 latach działań wiem co zrobić, aby Facebook stał się narzędziem do zarabiania, a nie tylko do zbierania komentarzy i polubień. Stworzyłem skuteczne strategie na pozyskiwanie nowych klientów i zwiększenie zysków, które działają w Polsce.

Wypadałoby zakończyć ten artykuł jakąś piękną puentą, ale dziś zrobię inaczej. Po prostu wiem, że liczby mówią same za siebie.. Poniżej wklejam screen z kwotami, jakie płacę za reklamę na Facebook. Ja jak widzisz idę pełną parą.

jak założyć własną firmę?

Sam zdecydujesz, czy to byłaby korzyść dla Twojego biznesu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak robić reklamy, które przynoszą takie zyski to na pewno zainteresuje Cię to, co mam Ci do zaoferowania. Najlepsze jest to, że uczę wszystkiego krok po kroku… jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w ten obrazek:

jak promować własną firmę?

2 Comments

  1. Bartosz pisze:

    Świetny wpis Dawid, dzięki za wskazówki, część z nich zamierzam wdrożyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *