Dla tych osób kursy z rozwoju nie działają. Czy jesteś wśród nich?

Dla tych osób kursy z rozwoju nie działają. Sprawdź, czy jesteś wśród nich…

Rozwój osobisty

Artykuł o tym, dlaczego rozwój osobisty nie działa.

Dlaczego tak trudno nam robić rzeczy, które mogłyby poprawić nasze życie? Znam odpowiedź na to pytanie i zaraz Ci o tym napiszę, ale najpierw posłuchaj.


Na skróty:

 1. Rola Twojej obecnej świadomości w rozumieniu.
 2. Wszyscy się różnimy.
 3. Każda sytuacja Cię czegoś uczy.
 4. Mit motywacji, czyli dlaczego nie potrafisz się zmienić?
 5. Podejmowanie działania.
 6. Liczenie do 5.
 7. Podsumowanie.Ludzie, którzy ukończyli kurs Smart Life Academy, często piszą mi, że wiedza, którą znaleźli podczas tej 16-tygodniowej drogi, zmieniła kierunek ich życia o 180 stopni. Że oczy otworzyły im się szerzej na świat. Że życie nabrało barw. Że w końcu czują się lekko. Że pozbyli się ciężaru, który nosili w sobie przez lata. Piszą, że częściej się uśmiechają. Że rzadziej się martwią. Że częściej akceptują. Mniej krytykują. Piszą nawet, że ich bliscy zaczęli zauważać ich zmianę, przez co sami zaczęli się rozwijać. WOW!

Musisz wiedzieć, że jestem człowiekiem, który nigdy nie miał za dużo. Nie wychowałem się w przepychu, więc potrafię DOCENIAĆ. A za te wszystkie wiadomości od Was bardzo dziękuję! ALE…

Czasem piszą do mnie też ludzie, którzy mówią, że moje kursy są do dupy. Że kursy nic nie zmieniają. Że wciskam kit i że ich oszukałem. Mam wrażenie, że chcą usłyszeć ode mnie: “Tak, moje kursy są do dupy. Moje kursy nic nie zmieniają. A ja wcisnąłem Ci kit“, żeby poczuć się przez chwilę lepiej. Ale problem jest w czymś innym i zaraz napiszę Ci dlaczego kursy dla wielu ludzi po prostu nie działają. Dlaczego motywacja to ściema? I co z tym wspólnego ma Twój mózg! Zaciekawiony?

ROLA TWOJEJ OBECNEJ ŚWIADOMOŚCI W ROZUMIENIU

Zwróciłeś kiedyś na to uwagę, że dwie osoby nie zrozumieją tej samej książki dokładnie tak samo. Raczej jest tak, że każdy zapamięta z niej coś innego. Jednemu się spodoba, a inny przestanie czytać po dwóch pierwszych stronach. Dlaczego?

Ja osobiście czytam książki, które polecają LUDZIE MĄDRZEJSI ode mnie. Czytam książki wielkich naukowców. I czytam książki milionerów ze Stanów. Czytam to, co mówią, że warto przeczytać, bo wiem, że jeśli sam nauczę się ich sposobu myślenia, to w pewnym stopniu będę bliżej powtórzenia ich sukcesów. Czyli POWTARZAM WZÓR.

rozwój osobisty kurs

Wychodzę z założenia, że skoro oni mają coś, czego ja nie mam, a chcę mieć, to muszą wiedzieć coś, czego ja nie wiem. Dlatego czytam i dlatego POWTARZAM każdemu – czytaj książki i słuchaj mądrzejszych od siebie. Chcesz nauczyć się bycia empatycznym? To przeczytaj o życiu matki Teresy z Kalkuty. Kto nauczy Cię empatii lepiej od osoby, która całe życie poświęciła na pomaganiu innym?

Ale ludzie często wolą być uparci i robić po swojemu, zamiast uczyć się na błędach innych. Przez to tracą pieniądze, a często też i zamykają firmy. Zobacz na ten przykład! Mimo, że czytam książkę polecaną przez Warrena Buffetta – najbogatszego człowieka na świecie, to i tak znajdzie się ktoś, kto powie: “ta książka jest beznadziejna i niczego nie uczy“. I teraz zastanawiam się, czy rzeczywiście na ani jednej z 279 stron książki, którą poleca najbogatszy człowiek na świecie rzeczywiście nie było nic wartościowego? Czy człowiek, który wydał taką opinię jest ignorantem i nie ma świadomości, że ta wiedza jest na wagę złota?

Chciałbyś wiedzieć, dlaczego kursy nie działają na wszystkich ludzi, a na temat najmądrzejszych książek ludzie mają różne opinie? Oto odpowiedź.


WSZYSCY SIĘ RÓŻNIMY

Chociaż wszyscy jesteśmy bardzo podobni, to dużo nas też różni. Każdy z nas ma inny bagaż doświadczeń. Każdy z nas wychowywany był w inny sposób. Jeden w dzieciństwie słyszał: “dlaczego jesteś taki głupi?“, kiedy drugi w tym czasie słyszał: “To zrobiłeś dobrze, a to poprawimy. Dobra robota!“. Ktoś inny żył w rodzinie, w której się nie przelewało, kiedy komuś innemu niczego w życiu nie brakowało. Kogoś kiedyś tak wyśmiali w szkole, że ślad po tej stresującej sytuacji został w nim do dziś, kiedy inny był przewodniczącym w klasie, któremu wszyscy zazdrościli.

To, co nas różni, sprawia, że patrząc na to samo, możemy zobaczyć coś zupełnie innego. Te wszystkie zwycięstwa i wszystkie porażki. Trudne i piękne chwile. Wszystko po trochę dołożyło swoją cegiełkę do tego, kim teraz jesteśmy i jak patrzymy na świat, który nas otacza.

To dlatego dla jednej osoby przerobienie mojego kursu, będzie najważniejszym odkryciem w ciągu całego życia, a dla innej nieszczęśliwej osoby będzie stekiem bzdur. Ta osoba myśli, że to kurs jest zły, a to nieprawda. Nie wierzysz?

rozwój osobisty

Jestem świadomy, że posiadam wiedzę, w którą zainwestowałem setki tysięcy złotych. Wiem, że starczyłoby na nowego Bentleya. I ktoś może pomyśleć: “Taa, na pewno“. Ale mnie to nie obchodzi, bo taka jest prawda. Właśnie dlatego wiedza w kursie Smart Life Academy, może zmienić całe Twoje życie. I jeśli teraz czujesz się źle i masz kłopoty emocjonalne. Chciałbyś na zawsze pozbyć się problemów i zmienić kierunek życia na bardziej pozytywny. A przez to uwierzyć w siebie i stać się człowiekiem, który będzie odnosił ogromne sukcesy, to zapisz się.

I zobacz! Jeśli śledzisz mój Fanpage, to widzisz, że raz na jakiś czas publikuję opinie moich kursantów. Po co? Po to, żebyś zobaczył, że nie gadam, żeby gadać. Rekomendacje innych, to świetny sposób reklamy. Dlaczego? Bo Ty kiedy to czytasz, to widzisz, że ktoś to napisał tak sam z siebie. Musiał być tak zajarany podczas robienia lekcji, że wszedł na swoją pocztę, rozpisał się na 35 linijek i wysłał mi maila, żeby pokazać, że ta wiedza jest dla niego WARTOŚCIOWA, a lekcje poderwały go z miejsca w celu wprowadzania zmian w życie.

rozwój osobisty

Ale niektórzy ludzie i tak będą myśleć, że to jakaś manipulacja i oszustwo. Że na pewno próbuję go wrobić w coś, czego nie chce.

Serio! Mam naprawdę gdzieś, czy taki człowiek kupi mój kurs. Gorzej, gdy nie zrobi tego człowiek, który ma naprawdę ogromny potencjał, ale kieruje się w życiu schematami, które działają na jego niekorzyść. Na przykład żyje przekonaniem, że na inwestycje w siebie szkoda pieniędzy. Albo uważa, że sprzedawcy, to oszuści, bo ktoś go kiedyś oszukał. I projektuje to samo na mnie, kiedy ja mam dla niego to, czego chce – narzędzie do zmiany. Kurs, który trwa aż 16 TYGODNI! Projekt, w którym dostajesz 1 zadanie na każdy dzień… i weź mi powiedz, że to oszukany kurs z rozwoju!


KAŻDA SYTUACJA CIĘ CZEGOŚ UCZY

Znam ludzi, którzy są naprawdę bystrzy! W wielu tematach nie sięgam im do pięt… a jednak mówią: “Dawid, w Polsce nie da się zarobić pieniędzy“. A ja potem spotykam ludzi dużo mniej bystrych od nich, którzy w Polsce zarabiają dużo pieniędzy. Weź mi to do cholery wytłumacz!

W tym samym beznadziejnym kraju i w tych samych warunkach, dwóch ludzi osiąga różne rezultaty. Jak to jest?!

Ja wiem, że nie przekonam wszystkich ludzi do tego, co robię. Ale NIE ZALEŻY mi na tym. Ja chcę przekonać tych, których WARTO przekonać. Ludzi świadomych, którzy wierzą, że zmiana ich życia jest możliwa. Tych, którzy mają obawy nie pozwalające im pójść do przodu, ale chcą się UCZYĆ. I docenią to, że dzielę się z nimi wiedzą, której uczyłem się przez ostatnich 10 lat. A potem wyciągną z tego materiału jak najwięcej dla siebie, żeby mieć lepsze życie, lepsze relacje albo lepsze firmy!

Możesz myśleć, że skoro ja sprzedaję kursy, to chcę, żeby te kursy kupiło jak najwięcej osób. Ale to nieprawda! Nie chcę tych upartych, którzy mimo tego, że dasz im najmądrzejszą książkę do przeczytania, to i tak powiedzą: “Chujowa!“. Albo tych, którzy bez przerwy będą powtarzać mi, że się czegoś nie da. Że nie można. Bo ja to przerabiałem i wiem, że nie wszystko można. Ale to, czego ja uczę, to MOŻNA!

rozwój osobisty

To znaczy, że Ty też możesz. I nie ma tutaj miejsca na wymówki. Czytałem kiedyś książkę, w której autor pisał, że wierzy w to, że człowiek rodzi się z dwiema kopertami w ręku. W jednej są kary za zbagatelizowanie możliwości naszego umysłu, w drugiej zaś nagrody za wykorzystanie i rozwijanie naszego potencjału.

Rozumiesz? To znaczy, że nikt nie rodzi się nieszczęśliwy. Po prostu czasem sami siebie sprowadzamy do parteru. I przez to marnujemy swój potencjał. Idziemy do pracy, której nie lubimy. Spotykamy się z ludźmi, z którymi nie chcemy się spotykać. Robimy to, co nie sprawia nam satysfakcji. Chciałem to zmienić, dlatego stworzyłem Kurs Smart Life Academy, który pomaga wykorzystać i rozwinąć swój potencjał!

ALE musisz pamiętać o jednym! Z poziomu, na którym jestem, widzę, że ta wiedza działa dla niektórych, ale nie dla wszystkich. Wiesz dlaczego? To proste – niektórzy ludzie po prostu nie chcą się uczyć. Świadomie, czy nie… po prostu nie chcą. Powtarzają, że nie mogą nic zmienić albo już nie mogą się niczego nauczyć. A jak jest naprawdę?

W rzeczywistości każda osoba, każda sytuacja w życiu i każda książka… czegoś Cię może nauczyć!

Możesz pomyśleć, że jak pójdziesz do rolnika, to Ci nic mądrego o życiu nie powie. Bo tylko traktorem jeździ… Ja jestem z Podlasia. Wychowałem się na wsi i kiedyś usłyszałem od rolnika: “Dawid, nigdy nie ucz świni śpiewać, bo stracisz czas i zdenerwujesz świnię“. Przecież to są słowa Marka Twaina… niby zwykły rolnik, a taki niepozorny.


MIT MOTYWACJI, CZYLI DLACZEGO NIE POTRAFISZ SIĘ ZMIENIĆ

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak trudno robić małe rzeczy, które mogłyby poprawić Twoje życie? Odpowiedź nie jest taka oczywista. Spójrz teraz na swoje życie. Pewnie masz teraz mnóstwo pomysłów i myślisz, że brak Ci motywacji… a to nieprawda!

Wiem, że teraz możesz myśleć, że brakuje Ci motywacji, ale powód jest zupełnie inny i za moment go poznasz.

jak zmienić nawyki?

Zobacz, że często, gdy coś nam nie wychodzi, powtarzamy sobie w myślach: “ale się rozleniwiłem…“. A to z kolei wywołuje w nas presję i wyrzuty sumienia. Chcemy zacząć dokonywać zmian, ale zamiast zmian zaczynamy się obwiniać i sabotujemy nasze działania jeszcze przed startem!

Tylko, że to, co Ty nazywasz rozleniwieniem i przez, co odczuwasz negatywne emocje, to po prostu reakcja, którą powtarzałeś przez ostatnie dni, miesiące i lata. Utrwaliłeś to zachowanie i nie masz, co się teraz za to obwiniać! Bo raz – to jest nieefektywne. Dwa – robisz sobie krzywdę. Dlatego jeśli to robisz, to przestań.

Kiedy zrozumiesz mechanizm, który tak naprawdę odpowiada za to, że większość ludzi nie potrafi zmienić swoich nawyków, staniesz się dużo bardziej efektywny i zmienisz swoje życie na bardziej satysfakcjonujące. Możesz teraz zapytać: “Ale o co chodzi, skoro nie o BRAK MOTYWACJI?

Chodzi o to, że Twój mózg, mój mózg i mózg każdego człowieka na świecie, jest zaprojektowany tak, żeby zatrzymać nas za wszelką cenę od robienia czegokolwiek, co mogłoby nas zranić! Rozumiesz? To znaczy, że nie chce, żebyś robił to, co jest niewygodne, przerażające lub trudne. Dlaczego? Bo nasze mózgi stworzone są tak, by chronić nas od tych rzeczy, ponieważ próbują utrzymać nas przy życiu.

 jak odnieść sukces

Dlatego musisz zrozumieć, że jeśli chcesz zbudować biznes, być najlepszym rodzicem, najlepszym małżonkiem i robić wszystkie te rzeczy, które wiesz, że chcesz zrobić ze swoim życiem i swoimi marzeniami, to będziesz musiał robić rzeczy, które są trudne, niepewne i przerażające. I to tworzy problem!

Bo, żeby osiągnąć te rzeczy, na których na 99% Ci zależy, często będziesz musiał robić to, co niewygodne. Świadomość tego da Ci dużo więcej, niż motywujące hasła powtarzane na dobranoc.


PODEJMOWANIE DZIAŁANIA

Kiedy to zrozumiesz, następnym krokiem jest to, że możesz podjąć decyzję! Bo to zawsze jest pod Twoją kontrolą. Pozostając z mężczyzną, który traktuje Cię jak śmiecia, podejmujesz decyzję. Kiedy pozostajesz w pracy, której nienawidzisz, podejmujesz decyzję. Pozostając w ciele, z którego nie jesteś dumny, podejmujesz decyzję. Chcesz to zmienić? Zmiana dla Twojego umysłu nie jest łatwa. Ale zasada jest prosta.

jak być szczęśliwym?

Musisz zrozumieć, że nie możesz czekać na przypływ motywacji. Gdyby ludzie robili coś tylko wtedy, kiedy im się chce, to nie robiliby prawie w ogóle! Dlatego, to Twoim zadaniem jest, aby popchnąć się do działania… Szczególnie wtedy, gdy słyszysz w głowie ten głos, który podpowiada Ci: “naciśnij drzemkę” albo “zacznę od jutra“.

Prawda jest taka, że każdy z nas zna ten moment rano, kiedy trzeba podjąć decyzję: wstać z łóżka, czy wcisnąć drzemkę.


LICZENIE DO 5

I ja też miałem z tym problem. Z tym, że miałem na to swój sposób… Kiedy przychodził ten moment rano, liczyłem w myślach do 5 i… wstawałem! Dzięki temu przechodziłem z pomysłu do działania, bez zbędnego zastanawiania się. Bez ingerencji zbyt wielu myśli. I pamiętam taki dzień, kiedy zrobiłem to po raz pierwszy. Było zimno. Za oknem ciemno. I tylko ja przed decyzją: wstać i wziąć się do pracy, czy nacisnąć przycisk drzemki, przykryć się miękką kołdrą i odwrócić na drugi bok. 1, 2, 3, 4 i 5. Wstaję!

Potem w moim życiu było wiele chwil podobnych do tych 5 sekund w łóżku, kiedy wiedziałem, co naprawdę chcę zrobić. Ale gdybym nie podjął działania w ciągu 5 sekund, to mój mózg wkroczyłby do akcji i prawdopodobnie odciągnął mnie od działania.

jak znaleźć szczęście?

Osobiście uważam, że każdy człowiek na świecie ma taki moment decyzji. Takie swoje 5 sekund. Trochę mniej albo trochę więcej. To czas, w którym możesz się ruszyć od pomysłu do działania, zanim mózg wskoczy na pełny bieg i zasabotuje każdą zmianę, której chcesz dokonać.

I gdy wielu ludzi powtarza sobie: “rozleniwiłem się” albo “kiedyś byłem taki pracowity” i przez to narzuca na siebie niepotrzebną presję, Ty musisz zrozumieć, że powtarzanie zachowania, utrwala zachowanie. Jeśli przez ostatnie 12 miesięcy myślałeś negatywnie, to nie dziw się, że widzisz świat w czarnych barwach! Jeśli chcesz coś zmienić, to musisz ZŁAMAĆ SCHEMAT.

I to jest jeden z powodów, który decyduje o tym, że jedni ludzie dokonują zmian po obejrzeniu moich kursów, a drudzy mówią, że to nie działa. Ja wiem, że jesteś człowiekiem, który wierzy w to, że może się zmienić. Dlatego jeśli myślisz, że stać Cię na to, żeby przełamać swoje schematy działania. Nawet kiedy umysł będzie mówił Ci: “nie”. I chcesz dokonać głębokiej zmiany w swoim życiu, bo masz marzenia, które chcesz spełnić. Albo chcesz osiągnąć radość, marzenie i szczęście, to zainwestuj w 16-tygodniowy kurs: Smart Life Academy. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.


PODSUMOWANIE

Twoje całe życie sprowadza się do decyzji. Jeśli zmienisz swoje decyzje, to zmienisz wszystko. Kiedy zrozumiesz, że masz wybór, żeby przejść z autopilota do działania, wszystko w Twoim życiu się zmieni. Staniesz się lepszy w sprzedaży, będziesz nie do zatrzymania na siłowni. A to wszystko dlatego, że będziesz miał świadomość, jaką ilość śmieci można umieścić na drodze do odkrycia swojego prawdziwego potencjału, swojej pewności siebie, swoich marzeń i swojej odwagi.

A jeżeli po przeczytaniu artykułu wciąż czujesz, że potrzebujesz pomocy, to pamiętaj, że przygotowałem dla Ciebie 16-tygodniowy kurs Smart Life Academy, na który w każdej chwili możesz się zapisać.

rozwój osobisty nie działa

Smart Life Academy

Uwolnij się od wewnętrznych ograniczeń i pokochaj swoje życie

6 Comments

 1. Maciej pisze:

  Witaj Dawidzie! Staram się każdego dnia czytać któryś z Twoich artykułów i za każdym razem odkrywam coś wartościowego dla siebie. Samodyscyplina i działanie niestety jeszcze często kuleją w moim przypadku ale ciągle z tym walczę 🙂 Dzięki za takie artykuły, dają zastrzyk energii!
  Pozdrawiam 🙂

  • Dawid pisze:

   Słowa takie, jak te są dla mnie mega mobilizujące! Dzięki za każdy Twój komentarz. Powodzenia! Jeśli czytasz inne artykuły, komentuj śmiało! Odpowiem 🙂

 2. Rafał pisze:

  Bardzo fajny artykuł 🙂

 3. Dawid pisze:

  Cześć Dawidzie,

  dziękuję na wstępie za pozytywną dawkę motywacji i kolejnego kopa do działania.
  Jakiś czas temu miałem już okazje czytać Twoje poprzednie artykuły i szczególnie jedna rada z nich zapadła mi głęboko w pamięci. Stosuję ją każdego dnia. Mówiłeś o tym, żeby wstawać pomiędzy 4 – 7. Kiedyś to by było nie do pomyślenia… Przecież jest tak wygodnie z rana, a kołdra taka cieplutka a poduszka taka miękka… Jednak o tego czasu postanowiłem wstawać wcześniej, by już z samego rana zabierać się do działania… Zaczynam pracę o 8, toteż na spokojnie mógłbym wstawać o 7 i ze wszystkim się wyrobić.. Aktualnie jednak tak się już zaprogramowałem, że wstaję dużo, dużo wcześniej.. Na początku zaczynałem po kilka minut, a teraz już wstaję o 5:40. Kolejny cel to 5:30. Śpię po 7 godzin, a czuję się przy tym mega dobrze! Z samego rana jestem w stanie zrobić mnóstwo rzeczy – pooglądać Twoje filmy, poczytać artykuły, książkę co zajmuje mi około 30 minut, a później kolejne 30 minut czasu spędzam na pisaniu pracy magisterskiej! Tak! Robię to, co tak długo odkładałem! Mój nawyk się utrwalił i nawet nie zmuszam się do robienia tego! Dziękuję serdecznie za rady i cieszę się, że jest taka osoba jak Ty, która tak wiele dobroci robi dla innych osób ! 😉 Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *