Reklama internetowa - 5 mitów na temat Facebooka

Reklama internetowa – 5 mitów na temat Facebooka

reklama internetowa - mity na temat facebooka

reklama internetowa - mity na temat facebooka

MUSISZ BYĆ OSTROŻNY

W swojej pracy mam styczność z przedsiębiorcami z różnych branż! Jednak w każdej z tych branż niektórzy przedsiębiorcy powielają mity, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Czasem jest to powtarzanie tych ludowych mądrości za większością. Słuchanie tych, którzy z reklamą internetową nie mają nic wspólnego. Logiczne jest to, że jak chcesz kupić chleb, to idziesz do piekarza, bo zna się na tym. Jak chcesz nauczyć się pływać, to idziesz do instruktora. A jednak wielu ludzi odnośnie reklamy internetowej radzi się osób, które z reklamą internetową nie mają nic wspólnego!

A co jeśli te osoby się mylą? Co jeśli Internet, to idealne narzędzie do promocji marki osobistej, zwiększenia rozpoznawalności Twojej firmy. Zbudowania lepszej relacji z klientami. I zarobienia konkretnych pieniędzy? Co jeśli… Możemy tak sobie gdybać, ale to niczego nie zmienia.

Podejrzewam, że jesteś bystrym człowiekiem, który zanim podejmie decyzję, chce przekonać się, czy podejmuje tą właściwą. Właśnie dlatego w tym artykule pokażę Ci, jak te powtarzane mity mijają się z prawdą. Pokażę Ci twarde dane i pokażę Ci, że reklama internetowa Facebook, to niezbędne narzędzie dla Twojego biznesu, niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Zainteresowany?

No to zaczynamy…


Internet w XXI wieku

Nie oszukujmy się. Internet w tych czasach to globalny trend. Ciągle widzisz ludzi z telefonami w ręku. I to, że technologia związana z Internetem, będzie się dalej rozwijać, to coś 100% pewnego.

Problem w tym, że chociaż ludzie dyskutują o tym, jak można młodemu człowiekowi kupować Iphone’a 6 i pozwolić tyle surfować po Internecie, to mogą nie dostrzegać OGROMNEGO potencjału dla SIEBIE i dla swojej firmy. Jestem skłonny powiedzieć, że na 99% NIE WYKORZYSTUJESZ tego, co reklama internetowa ma Ci do zaoferowania!

Skąd to wiem? Bo codziennie obserwuję różne branże i widzę, że wielu przedsiębiorców miałoby tu ogromne pole do popisu. Ja SAM czuję się w Internecie jak ryba w wodzie. A jednak są przedsiębiorcy, którzy boją się zacząć… nie wiadomo do końca dlaczego. Boją się tego, co nowe? Mi to pasuję. Ale Ty na tym tracisz. Jeśli masz jakieś obawy związane z wejściem z biznesem do Internetu, to zobacz…

100 lat temu nikt by nie pomyślał, że plastikowe pudełko, będzie MÓWIĆ, jak dojechać z punktu A do B. A dzisiaj? To norma. Niektórzy już nie pamiętają, jak to jest jeździć bez GPS. Młodzi kierowcy przyczepiają telefon do statywu i jadą tam, gdzie chcą. A starsi? Też to robią, bo to duże ułatwienie. To adaptacja do zmian, które są lepsze. Gdy nie błądzisz, to oszczędzasz paliwo i pieniądze. To logiczne, zgodzisz się ze mną?

reklama internetowa

A jeżeli to Cię nie przekonuje, to słuchaj dalej. Jakiś czas temu będąc u rodziny w odwiedzinach powiedziałem 12-letniej osobie, czy zdaje sobie sprawę, że kiedyś w tej miejscowości NIE BYŁO Internetu. Wiesz co mi odpowiedziała? Zapytała: „Na ile godzin?”.

I teraz pomyśl, że osoba wychowana z taką świadomością ma zupełnie inny pogląd na to, jak się kupuje i sprzedaje. Jeżeli Ty nie nauczysz się sprzedawać w nowy sposób, to klienci, którzy kupują w nowy sposób, po prostu do Ciebie nie przyjdą. Tylko uważaj – ten sposób jest nowy dla Ciebie. Ale dla nich to jest JEDYNY sposób!

Zastanów się przez chwilę, ile osób może korzystać z Facebooka w Polsce, a ja Ci zaraz zdradzę odpowiedź.


Wykorzystaj Internet w biznesie

Przyszła pora, żebyś zatrzymał się, otworzył oczy i zobaczył, jakie możliwości oferuje Tobie XXI wiek! Jakie możliwości oferują Social Media (Facebook, Instagram, Snapchat) i jak Ty możesz to wykorzystać. Mówię poważnie! Koniec zwlekania w tym temacie, bo nawet nie wiesz, ile tracisz nie podejmując działania. Nie piszę tego, żeby Cię straszyć, ale po to, żebyś zobaczył, że podejmując decyzję, żeby zrobić to, czego nie robi Twoja konkurencja, możesz zdominować rynek. Jeśli teraz nie jesteś zadowolony ze swoich wyników i efektów, to może dlatego, że wciąż robisz to samo i boisz się zaryzykować? Einstein powiedział: „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów”.

Jeśli myślisz, że to trudne albo że sobie nie poradzisz, to przeczytaj ten artykuł do końca. W rzeczywistości jest to proste jak bułka z masłem i każdy może się tego nauczyć. Po prostu teraz jeszcze tego nie robisz i myślisz, że to trudne. Ale jak znasz życie, to wiesz, że rzeczywistość (z reguły tak jest), zazwyczaj okazuje się mniej straszna, niż ją sobie wyobrażamy!

I dlatego wiele tych mitów, które narosły wokół Facebooka i jego roli w biznesie i promowaniu własnej marki, jest wyssanych z palca. One nie mają nic wspólnego z prawdą. A ja w tym artykule (wybacz wyrażenie) zamierzam doszczętnie ZETRZEĆ JE W PROCH. Bo wiem, że myśląc w ten sposób, nie uwolnisz pełnego potencjału, który jest w Twoim biznesie. Dlatego przeczytaj to i podejmij decyzję, co chcesz robić dalej.


MIT 1: FACEBOOK JEST DLA NASTOLATKÓW, A NIE DLA FIRM

Wiem, że możesz tak myśleć widząc tych wszystkich młodych ludzi ze wzrokiem przyklejonym do ekranów swojego telefonu. Rozumiem to! Przecież nie każdy z nas wychowywał się w dobie Internetu, tabletów, smartfonów i aplikacji społecznościowych. Wiem, że jeśli masz trochę więcej lat na karku, jesteś doświadczonym fachowcem albo osobą z pokolenia, w którym oglądało się Star Warsy, to możesz patrzeć na Internet z dystansem. Może nawet myślisz, że Facebook to taka zabawka dla dzieci. Ale to MIT. Funkcje biznesowe pozwalające na reklamę Internetową dają setki możliwości, które wznoszą Twój biznes na kolejny level. A to, że z Facebooka korzysta tak wiele osób, to w Twoim przypadku ogromna zaleta. Będąc przekonanym, że tego nie potrzebujesz, tracisz potężny kanał dotarcia, do najbardziej wartościowych klientów. I zamierzam wytłumaczyć Ci DLACZEGO!

reklama na facebooku

Być może teraz Twój biznes jakoś idzie. Być może działasz z poleceń. Ale zastanów się, czy masz pewność, że tak będzie zawsze? To dość niepewne założenie biorąc pod uwagę, że Twoja konkurencja już myśli, jakby tu skorzystać z możliwości Internetu. Na Twoje szczęście świadomość tych możliwości wśród polskich przedsiębiorców jest znikoma! Z tym, że to się zmienia…

Skąd to wiem? Działam w tym biznesie od 8 lat i rywalizując na rynku, czuję się jakbym bawił się z przedszkolakami. Możesz pomyśleć: “Ale ten Dawid jest zadufany w sobie“. Ale to NIEPRAWDA! Naprawdę tak się czuję działając w Internecie! A to dlatego, że nie ma tutaj dla mnie konkurencji. To znaczy, że startując TERAZ, w Twoim przypadku pewnie będzie tak samo. Chciałbyś tak?

Okej!!! Ale jeśli chcesz być pierwszy, i zależy Ci na tym, żeby Twój biznes przyciągał klientów, stał się popularny i zaczął przynosić konkretne zyski, to zrób coś w tym kierunku.


MIT 2: TU NIE MA KLIENTÓW DO MOJEGO BIZNESU

Są! Obiecałem Ci, że napiszę, ilu klientów korzysta z Facebooka, więc ten moment, to idealne miejsce na odpowiedź. Nie spadnij z krzesła – z Facebooka korzysta ponad 15 000 000 osób w Polsce! Także mówienie, że wśród tych osób nie ma klientów, jest trochę niedorzeczne, co? Możesz teraz pomyśleć: „No niby są Ci ludzie, ale przecież nie każdy chce kupić mój produkt”. No to zobacz:

reklama dla firmy w internecie


Reklamy na Facebooku

Każdego dnia, rano, przed pracą… W trakcie pracy, po pracy i wieczorem, Twoi potencjalni klienci oglądają Facebooka. Czy wiesz, że gdy to robią, może wyświetlić im się Twoja reklama? Zupełnie, tak jak baner na ulicy. ALE w porównaniu do banerów, reklamy na Facebooku mają ogromną PRZEWAGĘ. Oto dlaczego:

Reklamę na Facebooku możesz adresować do konkretnej grupy odbiorców – dzięki temu Twoja reklama trafia do osób NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH Twoimi produktami! I nie tracisz pieniędzy, które wydałbyś w przypadku reklamy tradycyjnej. Jeśli chcesz przeczytać o tym więcej, to w tym artykule opisałem dokładnie, dlaczego reklama na Facebooku ma przewagę nad reklamą tradycyjną. Spodoba Ci się!

PRZYKŁAD: Załóżmy, że chcesz sprzedawać treningi personalne we Wrocławiu. Dzięki reklamie Internetowej na Facebooku, możesz zrobić tak, że tę reklamę zobaczą TYLKO osoby, które interesują się sportem, zdrowym trybem życia, siłownią i mieszkają we Wrocławiu. Czyli możesz stworzyć SUPERPRECYZYJNĄ reklamę internetową do osób, które będą zainteresowane Twoimi produktami, czy usługami. I dotrzeć do tych klientów, którzy rzeczywiście kupią. Tak samo działa, to w każdym rodzaju biznesu…


Fanpage na Facebooku

No tak… tutaj pojawia się sporo pytań. Co to jest Fanpage? Jak prowadzić Fanpage? Aż po… po co mojej firmie Fanpage? Popatrz na obrazek poniżej.

reklama w internecie

Przekonuje Cię to? Ponad 27 000 zaangażowanych fanów w 14 miesięcy. Jako przedsiębiorca codzienne rozmawiam z przedsiębiorcami, którzy chcieliby wejść z biznesem do sieci, ale nie do końca wiedzą, czy warto. Inni przedsiębiorcy z kolei nie wierzą, że są w stanie zdobyć popularność w sieci. A kiedy w końcu przekonam ich, że są w stanie dotrzeć do swoich klientów, to zastanawiają się, ile to trwa. Nie robi to na Tobie wrażenia? Przecież 27 000 fanów w 14 miesięcy to tyle, co jedno małe miasto!

Takie wyniki osiąga się poprzez odpowiednie zarządzanie swoim Fanpage. Jeśli Twoim problemem jest brak rozpoznawalności Twojej firmy, to teraz masz rozwiązanie, które pozwala dotrzeć do tysięcy osób.


MIT 3: PRZEZ INTERNET NIE DA SIĘ BUDOWAĆ RELACJI

Zbudowałem świetną relację z ludźmi, którzy śledzą mój Fanpage. Pod każdym moim wpisem są komentarze. Ludzie dzielą się moimi treściami ze swoimi znajomymi. Udostępniają je na swoich tablicach. Dzięki czemu docieram do nowych fanów!

Chcesz mieć to samo? MOŻESZ! Wystarczy, że nauczysz się pisać angażujące treści. Wystarczy, że dowiesz się skąd brać pomysły na wpisy. Jak tworzyć ładne grafiki? I w jaki sposób promować swoją stronę na Facebooku. Wtedy po pierwsze – zdobędziesz popularność, a po drugie – zbudujesz relację ze swoimi odbiorcami.

reklama biznesu


Zdobywanie wiarygodności na Fanpage

Fanpage, to świetny sposób, żeby budować zaufanie do swojej osoby. Sam pomyśl. Człowiek, który Cię obserwuje, na tę chwilę może nie potrzebować treningów personalnych, ale za jakiś czas, gdy będzie potrzebował trenera personalnego, to jak myślisz – wybierze kogoś, kogo nie zna, czy Ciebie? Skoro TY dajesz mu ciekawą wiedzę. Skoro TY budujesz swoją wiarygodność i autorytet. W końcu – skoro TY dajesz mu informacje, których szuka. I pokazujesz mu efekty swoich podopiecznych… i perspektywę tego, co może osiągnąć współpracując z Tobą. No kogo wybierze?

I jeszcze jedno! Wiesz co robi człowiek, który chce skorzystać z Twoich usług? Pierwsze co robi, to szuka Twojego Fanpage i patrzy, czy któryś ze znajomych to lubi. A co jeśli nie masz Fanpage albo nie wiesz, co zrobić, żeby prowadzić go w sposób angażujący?

Istnieje ryzyko, że stracisz klienta. Ale teraz popatrz. Doskonale wiesz, że rekomendacje to jeden z najskuteczniejszych sposobów reklamy. Nie uwierzysz, ale aż 78% ludzi zanim podejmie decyzję o zakupie, szuka informacji w Internecie! (Zwyczaje zakupowe Polaków, Promosfera, 2016).

jak pozyskiwać klientów?

Być może masz firmę budowlaną, jesteś kosmetyczką, dentystą i… działasz na poleceniach. A teraz wyobraź sobie, że każda zadowolona osoba mogłaby zostawić opinię na Twoim Fanpage. To znaczy, że każda następna osoba, która weszłaby na Twój Fanpage, zobaczyłaby opinie innych zadowolonych osób. Pomyśl, jak Ty kupujesz. Założę się, że zdarzyło Ci się szukać opinii na temat produktu, zanim go kupiłeś.


MIT 4: REKLAMA NA FACEBOOKU JEST DROGA

A co jeśli powiem Ci, że reklama internetowa na Facebooku, to najtańsza opcja promowania swojej marki i biznesu? Minimalny dzienny budżet na reklamę wynosi tu 2 złote, a średni koszt pozyskania klienta wynosi od 3 do 8 złotych. To dlatego z takich rozwiązań korzystają największe firmy. Ostatnio Philips ze swoimi trymerami dla mężczyzn. Nawet Googlenajwiększy konkurent Facebooka korzysta z reklam na Facebooku, bo to skuteczne i tanie Ale wielu przedsiębiorców wciąż woli korzystać z przestarzałych metod reklamy, takich jak: banery i ulotki rozdawane przed galerią handlową. Wiesz, co 99% zrobi z Twoimi ulotkami?

Bo reklama, która trafia do wszystkich jest nieskuteczna. Philips kieruje swoją reklamę tylko do mężczyzn w określonym wieku. Bo po co 12-latkowi trymer? Dzięki temu, że możesz skierować tę reklamę do osób, które będą rzeczywiście zainteresowane, oszczędzasz pieniądze! Twoja reklama jest tańsza i bardziej skuteczna. Warren Buffett – drugi na liście najbogatszych ludzi na świecie, powiedział kiedyś: “Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie nr 1“. I zapamiętaj sobie te słowa na zawsze.


MIT 5: FACEBOOK JEST TRUDNY

A co jeśli nie wiesz, czy sobie poradzisz? Co jeśli masz wątpliwości, czy dasz radę to wszystko ogarnąć? Nie wiesz, czy będziesz potrafił pozyskiwać klientów?

Są ludzie, którzy podejmują działania promocyjne swojej firmy na Facebooku, ale bezskutecznie. I Ci ludzie najczęściej powiedzą, że to nie działa. Albo właśnie – że to trudne. To nie jest trudne. Prawda jest taka, że Ci ludzie próbują zrobić to bez skutecznych narzędzi i rozwiązań, które działają i przynoszą sukces w Internecie.

jak zdobyć klientów?

To tak jakbyś zdecydował się grać na giełdzie, chociaż Twoja wiedza na temat liczb ogranicza się do tego, że potrafisz dodawać i odejmować. Czy potrafiąc dodawać i odejmować, trudno jest nauczyć się mnożyć? NIE!

Po prostu trzeba usiąść do tabliczki mnożenia i się jej nauczyć. Albo poprosić kogoś, kto Ci to wytłumaczy szybciej. I tak samo jest w przypadku reklamy internetowej na Facebooku. Ludzie nie osiągają sukcesu na Facebooku z dwóch powodów: 1. Nie mają odpowiedniej wiedzy. 2. Próbują wszystko zrobić samemu i nie wychodzi. Dlatego nie możesz mówić, że to trudne, jeśli prawie nic nie zrobiłeś w kierunku tego, żeby nauczyć się robić taką reklamę internetową.

Ja wiem, że sobie poradzisz. Bo to nie jest trudne. To jest kwestia nauczenia! A tego jak prowadzić Fanpage, możesz nauczyć się na jednodniowym 10-godzinnym warsztacie: “Jak zarabiać i zaistnieć na Facebooku?“, o którym niedługo zostaniesz poinformowany. Póki co mam dla Ciebie niespodziankę w postaci darmowego raportu, w którym uczę, jak zdobyć pierwszych 1000 fanów i czego absolutnie nie robić na Facebooku, żeby zarabiać!

Ja z pełnym przekonaniem mówię, że Facebook jest dla Ciebie niezbędny. Wiesz dlaczego? Ponieważ ludzie z mojego pokolenia, którzy dzisiaj zarabiają dobre pieniądze, gdy idą do McDonnalda i widzą że przy kasach stoją sprzedawcy i nie ma żadnej kolejki. Wiesz co wtedy robią? Podejdą do maszyny samoobsługowej, wybiorą to, co ich interesuje i zapłacą kartą. Zobacz, że w McDonnaldzie są coraz mniejsze kolejki, bo ludzie nie zamawiają w tradycyjny sposób. A wiesz co zrobią Ci młodzi? Wyciągną telefony komórkowe i zamówią przez telefon. W takim razie po co pracownicy? Prawdopodobnie w najbliższych czasach zobaczysz, że przeniosą się w inne miejsce.

firma w internecie

Także to, że potrzebujesz reklamy na Facebooku jest pewne. Ty jesteś jeszcze w takim momencie, że możesz się tego nauczyć i być jedną z pierwszych osób. Dlatego wykorzystaj Internet, zanim zrobią to inni! Dzięki temu możesz stać się popularny i pozyskać wielu klientów do Twojego biznesu. To fakt!


DLACZEGO JA KORZYSTAM Z FACEBOOKA?

Tych mitów jest więcej, ale na potrzeby tego artykułu chciałem pokazać Tobie, że reklama internetowa na Facebook, to potężne narzędzie do zarabiania pieniędzy. Gdyby tak nie było, to nie zainwestowałbym w tę reklamę aż 1 miliona złotych. Dlaczego? Bo przyniosło mi to ogromne zyski. To po prostu ZARABIA! Kwestia jest taka, czy Ty będziesz chciał się nauczyć tego czy nie? Z własnego doświadczenia i doświadczenia wielu ludzi, mogę Ci powiedzieć, że Facebook jest najłatwiejszą platformą do zarabiania, jaka obecnie istnieje. Jeśli chciałbyś tę wiedzę rozwinąć, poznać więcej mitów i sposobów na zarabianie, to pobierz darmowy raport.

Przykład jednej z kampanii znajduje się poniżej. Ta JEDNA kampania poniżej wygenerowała ponad 51 tysięcy złotych minus koszt pozyskania klientów. Koszt pozyskania klienta zwraca nam się natychmiastowo. Już w pierwsze 24 godziny po kliknięciu w reklamę. Średnio ten klient w 90 dni kupuje w sklepie za 300 zł. Matematykę zostawiam Tobie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zacząć – odbierz darmowy raport: Jak zaistnieć i zarabiać na Facebooku – praktyczne wskazówki dla początkujących.

marketing internetowy

11 Comments

 1. Vianki.pl pisze:

  Śledzę Twój profil od jakiegoś czasu, gdzieś mi wyskoczyłeś na Facebooku i weszłam w to dalej. Prowadzę Fanpage na Facebooku, chociaż prowadzę to trochę za duże słowo. Jeszcze dokładnie nie wiem , jak to wszystko ugryźć. Jestem w trakcie zakładania działalności gospodarczej z zakresu usług florystycznych, dekoracja okazjonalne i rękodzieło. Chyba muszę się zgłosić do Ciebie po więcej, ponieważ jak na razie nie bardzo ogarniam Fanpage a bardzo zależy mi na rozwoju firmy. Serdecznie pozdrawiam!

 2. Dominika B.P. pisze:

  Dzięki wielkie za te treści! Bardzo motywują mnie do działania. Teraz widzę w fb ma konkretny potencjał do promocji własnej osoby i rozwoju biznesu. Mam wielką ochotę zgłębić wiedzę o narzędziach fb aby odnieść sukces. Myślę, że do zobaczenia w przyszłości na warsztatach.

  • Dawid pisze:

   Cieszę się, że mogę przekazywać dalej mojego “pozytywnego kopa” ! 🙂
   Jeśli chodzi o facebooka, to zajmuje już miejsce potęgi reklamowej, więc zdecydowanie warto go poznać i zacząć na nim działać! Nie warto czekać!

   Jeśli chodzi o warsztaty, to zapraszam na http://socialelite.pl/, po więcej informacji 🙂

 3. Marlena pisze:

  Dziekuje za wartosciowe treści. Samo ”gęste”- tak jak lubie 🙂 Cieszę sie bardzo, że mam możliwość korzystać z tego źródła wiedzy. Moje dylematy powoli znikają – w kwestii znalezienia odpowiedniego eksperta, ktory w jednym miejscu przekazuje wszystkie kompletne informacje, potrzebne do dynamicznego rozwoju biznesu lub marki osobistej. To pozwala zaoszczędzić czas i minimalizuje stres spowodowany ogromem wiedzy spływającej zewsząd a nie przynoszącej trafnych rozwiązań.
  Jako amator zapisałam sie na szkolenie Jak zaistnieć i zarobić na Facebook i mam silne przeczucie, że jest to strzał w 10 i juz nie moge się doczekać działań, ktore będę podejmować po warsztatach tak by skutecznie osiągnąć swoje cele.

  Zasługuje na więcej więc jestem… działam.

  Dziękuję Dawid & Team 😉

 4. Maciej pisze:

  No, naprawdę rewelacja. Nigdy bym nie pomyślał… 🙂
  Pozdrawiam!

 5. BeataAnna pisze:

  jestes bardzo inspirujący 🙂

  • Dawid pisze:

   Wielkie dzięki, Beata! Bardzo się staram. 🙂 Zachęcam do przeczytania również innych artykułów i komentowania. Wtedy widzę, jakich tekstów pisać więcej! Powodzenia 🙂

 6. Grzegorz pisze:

  Świetny artykuł! Pozdrawiam!

  • Dawid pisze:

   Bardzo się cieszę, że się spodobał i zachęcam do korzystania z innych darmowych materiałów. Dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *