Odpoczynek - co powinieneś wiedzieć o własnym odpoczynku!

Odpoczynek – co powinieneś wiedzieć o własnym odpoczynku!

Wczoraj wróciłem po 6 dniach nieobecności do domu i muszę przyznać, że tak intensywny wyjazd dał mi fizycznie w kość.

Dlatego kontynuując poprzedni temat: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WAŻNEGO WYSTĄPIENIA? W którym powiedziałem o 3 ważnych elementach, dzisiaj przejdę do czwartej rzeczy jaką jest WYPOCZYNEK. I nie będzie tutaj chodziło tylko o leżenie, a coś znacznie ważniejszego.

Kiedy pracujesz nad czym ważnym w życiu, to zazwyczaj zajmuje to minimum kilka tygodni intensywnej, wielogodzinnej pracy. Po takim czasie organizm nieźle dostaje w kość, a wszystko co się wydarzyło to niezwykle ważne lekcje.

Niestety: 99,9% LUDZI NIE WYCIĄGA WNIOSKÓW Z TEGO CO ROBI!

Dlatego zadajmy sobie ważne pytanie: Co decyduje o szybkim sukcesie ludzi?

Nie jest to tylko ilość doświadczeń! A umiejętność wyciągania odpowiednich wniosków i implementowania ich w kolejnych działaniach.

Dlatego zawsze robię, gdy kończę realizację ważnego dla mnie celu?

1. Odpoczynek

Pierwszą rzeczą jaką robię jest odpoczynek. Jest godzina prawie 15 i od samego rana nie zrobiłem nic poza odpoczynkiem. Nie uruchamiałem komputera, nie wysilałem umysłu, ani ciała. Po prostu dałem sobie czas na regenerację u wytchnienie. Jedyne co zrobiłem to delikatny ruch. Ogarnąłem trochę mieszkanie i poszedłem na spacer, z przerwą na pyszne espersso. W ciągu dnia skupiłem się również na uzupełnieniu witamin i spożyciu dobrego jedzenia pełnego wartości odżywczych.

Jeżeli nie dasz sobie czasu na odpoczynek i regenerację, popełnisz wielki błąd. Nasze ciało ma swoje fizyczne granice i potrzebuje wypoczynku. Pójście na imprezę, siłownię czy cokolwiek co dodatkowo je eksploatuje to nie odpoczynek, a dożynanie go.

2. Feedback

Kolejną rzeczą, którą zawsze robię po zakończeniu realizacji konkretnego celu jest wyciągnięcie wniosków.

Gdy już trochę wypocząłem i czuję przypływ energii, daję sobie czas na przemyślenie tego co się działo. Myślę o tym:

  • czego się nauczyłem,
  • co zrobiłem dobrze,
  • co mogę poprawić,
  • czego mam unikać,

Jeżeli tego nie zrobisz, to całe doświadczenie pójdzie na marne. Gdy nie uczysz się na swoich doświadczeniach, to ciągle stoisz w miejscu. Nie ma znaczenia ile książek przeczytasz, czy jak mocno pracujesz – ważne jest jak szybko wyciągasz wnioski i je stosujesz.

3. Co dalej?

No właśnie co dalej? Jakie działania zmienisz i jakie działania wzmocnisz w kolejnych dniach / tygodniach / miesiącach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *