Jak zmienić życie na lepsze i odnaleźć szczęście - Część 2

Jak zmienić życie na lepsze i odnaleźć szczęście – Część 2

jak pokochać siebie?

Zdjęcie do artykułu jak zmienić swoje życie?

Cześć! Skoro czytasz ten artykuł to znaczy, że zależy Ci na swoim życiu. Świetnie! Być może chcesz wprowadzić zmiany, które sprawią, że staniesz się bardziej szczęśliwy, poprawią się Twoje relacje z ludźmi, a może znajdziesz pracę albo nawet stworzysz wspaniały związek.

Jeśli tak, to znaczy, że dobrze trafiłeś. Jednak musisz wiedzieć, że ten artykuł wygląda jakby nie miał dobrego wstępu… Otóż ma wstęp, bo ten wpis jest DRUGĄ częścią artykułu, który pojawił się na blogu w poprzednim tygodniu.

Jeśli chcesz mieć cały obraz tego od czego, WARTO zacząć zmiany, to przeczytaj pierwszą część: Jak zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć szczęście? – część 1

A teraz zaczynamy!

 

PORA ZACZĄĆ NAMACALNE ZMIANY

Wiesz jaki jest najlepszy sposób, żeby oduczyć się języka obcego? Przestać się nim posługiwać. Tak samo jest z Twoim negatywnym spojrzeniem na świat. Jeśli twoje poglądy są negatywne, to pomyśl, co możesz zrobić, żeby były pozytywne. Mam dla Ciebie kilka propozycji…

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Wymyśliłem to w 10 minut! Dlatego nie oszukasz mnie, jeśli powiesz, że nie jesteś w stanie zrobić tego samego. Wydaje mi się, że Ty dobrze wiesz co robić, ale za długo się nad tym zastanawiasz. Niepotrzebnie! Pomyśl ile czasu zaoszczędzisz, jeśli po prostu zaczniesz działać zamiast tylko mówić o tym, że zaczniesz!

 

1. Jakie zmiany warto wprowadzić w życie?

 • PRZESTAŃ OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ – złe rzeczy dzieją się na świecie. To fakt, ale pomyśl! Czy zmienisz świat od samego oglądania telewizji? Czy zmniejszysz  tym liczbę wypadków na drogach? Jeśli nie, to skup swoją uwagę na tym, co naprawdę ważne dla Ciebie. 2h telewizji dziennie to 730h w roku, czyli 30 dni! Masz tyle czasu?
 • CZYTAJ POZYTYWNE KSIĄŻKI – mówi się: “zło dobrem zwyciężaj”… a negatywność? Wiem, że to może zabrzmieć jak banał wyjęty z poradnika “dla szczęśliwych”, ale weź do ręki pozytywną książkę ZAMIAST pilota! Codziennie do Twojego umysłu dociera TRYLION nieistotnych i przesiąkniętych negatywnością informacji. Ludzkie tragedie, morderstwa, gwałty. Czy na pewno tym chcesz karmić swój umysł każdego dnia?
 • ODIZOLUJ SIĘ OD NEGATYWNYCH LUDZI – jestem przekonany, że w swoim życiu spotkałeś niejednego “narzekacza”, który ciągle mówił o swoich problemach, a nigdy nie robił nic, co pomogłoby mu ten problem rozwiązać. Po co gadać o problemach, kiedy można rozmawiać o rozwiązaniach? Zacznij otaczać się ludźmi, którzy ciągną do góry, zamiast ciągnąć w dół. Tymi, którzy rozmawiają o rzeczach istotnych, a nie skupiają się na problemach.
 • WSTAWAJ Z UŚMIECHEM NA TWARZY – to, co pisze interpretuj dosłownie. Nawet jeśli nie jesteś w humorze, zacznij uśmiechać się “na siłę”! Po co? badania pokazują, że nie tylko nasze myśli i emocje wpływają na naszą mimikę. To znaczy, że nie jest tylko tak, że jak czujemy się dobrze, to się uśmiechamy. Działa tu tak zwane sprzężenie zwrotne. Jeśli się uśmiechasz (nawet jeśli jesteś smutny), to samą mimiką możesz wywołać lepszy nastrój. Z kolei twarz “nawykowo” niezadowolona może powodować generalne obniżenie nastroju. To dlatego TRZEBA się częściej uśmiechać!
 • WSTAWAJ MIĘDZY 4:00, A 7:00 – naucz się wstawać wcześniej. Zamiast obracać się z boku na bok, zrób rano coś pożytecznego. Ja wiem, że to nie jest takie proste… ale zdecydowanie WARTO! Zobaczysz, ile dodatkowego czasu zyskasz, kiedy wprowadzisz ten nawyk w życie. Zobaczysz, że polepszy się Twoje samopoczucie, bo zaczniesz dzień od zrobienia czegoś konkretnego. Pamiętaj też, że rano jesteś najbardziej produktywny. Pomyśl sobie jak dobrze będzie usiąść popołudniu przy kawie ze świadomością, że wszystkie najważniejsze zadania masz już za sobą.
 • ZMIEŃ NAWYKI ŻYWIENIOWE – dostarczaj organizmowi paliwo, zamiast śmieci. Większość ludzi myśli, że tłuszcz jest zły. Mam nadzieję, że nie wierzysz w te bzdury. To zbyt uproszczone podejście. Prawda jest taka, że jest tłuszcz “dobry” i “zły”! Zastąp złe tłuszcze, dobrymi tłuszczami, bo Twój mózg w dużej części składa się z tłuszczu. Jak ma pracować na najwyższych obrotach, jeśli bombardujesz go cukrem, a nie dajesz mu tego, co naprawdę potrzebuje? Poczytaj o tym co wpływa na pracę Twojego mózgu, a co mu szkodzi i wprowadź zmiany w życie. Cynk, selen, omega 3, witaminy: D3, K2, B, cholina, lecytyna? Dajesz mu to, czego potrzebuje?
 • ZACZNIJ SŁUCHAĆ AUDIOBOOKÓW – polecam Dale’a Carnegie – „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać do siebie ludzi?” Zrób ze swojego auta Uniwersytet i słuchaj ludzi, których WARTO słuchać! Nie masz jak? Daj spokój. Kup sobie słuchawki i zamiast bezmyślnie patrzyć się w szybę, wykorzystaj ten czas, żeby nauczyć się czegoś nowego.

 

2. Po prostu to zrób!

Rozejrzyj się dookoła. Masz wokół siebie ludzi, którzy tylko myślą co by chcieli zrobić i tych, którzy po prostu to robią. To tak jak w tej historyjce o dwóch gościach, których rozmowa wyglądała tak:

– Chciałbym jeszcze raz pojechać do Paryża!

– A byłeś już?

– Nie, ale już raz chciałem!

Podobnie jest z negatywnością! Jeśli wiesz, że wierzysz w poglądy, które tylko utrudniają Ci szczęśliwe życie, to zamiast chcieć, po prostu przestań z nich korzystać. Wtedy Twój umysł o nich zapomni, tak samo jak zapominasz o słówkach z angielskiego, których długo nie używałeś.

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Możesz sobie pomyśleć: “Dawid, to nie może być aż takie proste”. Ale jest! Ja wiem, że my wszyscy lubimy jak wiedza jest skryta pod słowem: “sekret”, ale w tym nie ma żadnej wielkiej filozofii. Po prostu zrezygnuj z tych poglądów i znajdź nowe – lepsze!

 

3. Zidentyfikuj nieadaptacyjne przekonania

Twierdzenie: „w Polsce nie ma pracy” albo „nie zasługuję na …” to przykład przekonań, czyli myśli, które w kółko sobie powtarzasz i które weszły już na głębszy poziom tego, jak myślisz o otaczającej Cię rzeczywistości. Wiele z przekonań może być nieadaptacyjnych! To znaczy, że nie pomagają Ci się przystosować do „środowiska”, ale działają na Twoją niekorzyść!

Oto kilka przykładów:

 1. Ludzie chcą mnie wykorzystać – więc nie ufaj nikomu i najlepiej zamknij się w piwnicy.
 2. Bogaty, to złodziej – Ty nie kradniesz, więc nie będziesz bogaty.
 3. Szczęśliwy to wariat – na pewno chory i trzeba go odesłać do psychiatryka.
 4. Dobrze, że powinęła mu się noga – tak! Nie ma to jak życzyć najgorszego sąsiadowi.
 5. Politycy niszczą mi życie – najłatwiej zwalić winę na kogoś.
 6. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi – ze wszystkimi?
 7. Nie zasługuję na szczęśliwe życie – zasługujesz i nad tym teraz pracujemy!

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Żadne z tych przekonań w ŻADEN sposób nie pomaga Ci w osiągnięciu życia, jakiego pragniesz.

W takim razie po co myśleć w negatywny sposób i przyciągać do siebie negatywne sytuacje?

Jeśli natomiast masz wrażenie, że nie potrafisz poradzić sobie z tym sam albo po prostu chcesz na poważnie wziąć się za zmianę swojego życia, to chcę zaproponować Ci dołączenie do Smart Life Akademii, w której przez następne 16 tygodni zrealizujesz swoje długo odwlekane plany i marzenia. Ten program pozwoli Ci osiągnąć maksymalne rezultaty w dowolnej dziedzinie życia. Kliknij w obrazek poniżej, żeby dowiedzieć się więcej.

jak zmienić swoje życie na lepsze?

 

Zastanawiasz się gdzie są poprzednie 3 zadania? Znajdziesz jest w części pierwszej artykułu: Jak zmienić swoje życie na takie, jakiego pragniesz? – Część 1

Jak zmienić swoje życie na lepsze

KLIKNIJ TUTAJ I ROZWIŃ POLECENIE

Weź kartkę papieru i wypisz wszystkie przekonania / poglądy, które ściągają na Ciebie kłopoty. Pomyśl o przekonaniach w kontekście pracy, relacji, innych ludzi, pieniędzy, atrakcyjności itd.

Dlaczego to ważne? Bo wtedy na własne oczy zobaczysz poglądy, które stoją na Twojej drodze do szczęśliwego życia.

Na przykład ktoś może myśleć: „Jestem urodzonym pesymistą” albo „nic nie mogę zrobić, bo taki już jestem”. Zauważ, że myśląc w taki sposób ściągamy z siebie odpowiedzialność. Kiedy mówisz sobie: „nic nie mogę zrobić, bo taki już jestem”, przekonujesz sam siebie, że nic nie możesz zmienić.

Myślenie w taki sposób jest jak wypadek na drodze – blokuje Ci drogę do celu.

Dlaczego musisz poznać swoje przekonania / poglądy? Bo to, w co wierzysz, determinuje Twoje zachowanie.

Mówię poważnie… złe przekonania mogą zrobić Ci krzywdę, okej? Myśli to nie zabawka!

 

4. Przestań być taki krytyczny i wprowadź w życie pozytywne przekonania

W wielu sytuacjach ludzie szukają potwierdzenia tego, co sami na swój temat myślą. Wtedy zwracają na to większą uwagę. To tak jakbyś planował niebawem kupić czarne Audi. Złapiesz się na tym, że zaczniesz zauważać więcej czarnych Audi na ulicy, chociaż wcześniej w ogóle nie zwracałeś uwagi na ten model auta…

Tak samo działa Twój mózg. Jeśli będziesz myśleć, że jesteś do niczego, to możesz zauważać i rozpamiętywać tylko te sytuacje, w których coś poszło nie tak. Będziesz szukał potwierdzenia tego, co sam na swój temat myślisz. Jeśli myślisz, że jesteś nieudacznikiem, to za każdym razem, gdy poniesiesz porażkę, utwierdzisz się w przekonaniu, że nim jesteś.

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Przestań być taki krytyczny. Na pewno w Twoim życiu są sytuacje, które są pozytywne. W tej chwili możesz w ogóle nie zauważać tych sytuacji, w których wszystko jest dobrze, a Ty radzisz sobie świetnie. Czy nie jesteś wobec siebie zbyt krytyczny?

 

Jak zmienić swoje życie na lepsze

KLIKNIJ TUTAJ I ROZWIŃ POLECENIE

Weź negatywne przekonania z zadania 4 i dla każdego z nich znajdź jedno pozytywne przekonanie, które od dziś zastąpi te stare.

Jeśli do tej pory żyłeś przekonaniem: „ludzie są głupi”, to zmień je na: „od każdego człowieka można się czegoś nauczyć”.

Oprócz tego wypisz inne przekonania, które zaczną Cię wspierać, na przykład: “Okazje pojawiają się codziennie. Trzeba tylko je dostrzec i wykorzystać“.

Zaczynasz powoli rozumieć, że to wszystko zaczyna się w Twojej głowie, a to, że jesteś zniechęcony, negatywny i przestałeś czuć chęć do życia pochodzi od Ciebie?

Wszystko Ci się ułoży lepiej, gdy przeczytasz tę anegdotę…

 

5. Zmień perspektywę

Dawno, dawno temu w Czechach, był sobie producent obuwia Bata, który wysłał swojego księgowego do Afryki, żeby ten sprawdził, czy warto tam robić interesy. Księgowy pojechał więc w podróż, a kiedy dotarł i spotkał pierwsze plemię w Afryce, zobaczył, że każdy tam chodzi boso.

Wrócił z podróży i ze smutkiem powiedział, że w Afryce: „wszyscy chodzą boso, rynek butów nie istnieje – nie sprzedamy tam żadnych butów!”

Jednak Bata nie zraził się tą opinią i wysłał do Afryki swojego marketingowca. Ten pojechał i na miejscu spotkał to samo plemię, co księgowy. Wrócił podniecony i powiedział: „nikt tam nie nosi butów – rynek jest nieograniczony. Sprzedamy w Afryce mnóstwo butów!”.

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Z tej krótkiej historii płyną przynajmniej 2 wnioski.

1) Dostrzegaj szanse, zamiast ograniczeń.
2) Reinterpretuj sytuacje na swoją korzyść.

Kiedy coś Ci się przydarza w życiu, masz wybór jak myśleć o tej sytuacji. Często to, jak myślisz, to skutek tego jak na ogół interpretujesz sytuacje. Przed chwilą wypisałeś na kartce przekonania, które Cię blokują i przekonania, które sprawią, że zaczniesz lepiej myśleć o sobie (nie zrobiłeś tego? To do roboty! Nie robisz tego dla mnie, tylko dla siebie).

Teraz, kiedy weszliśmy w to głębiej, widzisz wyraźnie jeszcze jedno – różni ludzie myślą różnie o różnych sytuacjach. Co to znaczy?

To znaczy, że jak jednej osobie ptak nasra na włosy, to powie: „dobrze, że krowy nie mają skrzydeł”, a druga zacznie rzucać kur”wami na lewo i prawo.

 

6. Myśl, że możesz nauczyć się wszystkiego

Z badań Carol Dweck – profesor psychologii na Uniwersytecie Stanforda wynika, że jeśli wierzysz, że WSZYSTKIEGO możesz się nauczyć, twoja inteligencja stale się rozwija (a growth mindset), a twoje wyniki i osiągnięcia znacznie przewyższą to, co mogą osiągnąć osoby o „fixed mindset” – czyli z góry narzuconemu: ‘Ja się tego nie nauczę!’

To znaczy, że jest naukowy dowód na to, że lepiej myśleć, że jesteś w stanie nauczyć się wszystkiego, niż lamentować i powtarzać sobie: „ja nie dam rady”, „ja nie potrafię” itd.

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Mam takie myśli, że: „mógłbym już tu skończyć ten artykuł. To i tak dużo wiedzy”. Ale nie! Dam Ci więcej. Chcę, żebyś miał taki artykuł do którego będziesz mógł wracać zawsze, gdy poczujesz, że masz w życiu pod górkę!

 

7. Zmień okulary przez które patrzysz na świat

Tak, żeby podsumować wątek przekonań, wyobraź sobie, że każdy z nas nosi okulary w różnych kolorach. Kolor różowy noszą optymiści. Kolor czarny noszą pesymiści i tak dalej. Teraz pomyśl sobie, że jedziecie do Afryki zobaczyć czy wasza firma sprzeda obuwie. Znajdując się w tej samej sytuacji, każdy z was pomyśli inaczej.

A teraz bardziej życiowy przykład: Pracujecie w tej samej firmie, w której 10 osób narzeka, że jest źle, a Ty uważasz, że firma jest świetna. Niby sytuacja ta sama, ale poglądy ludzi zupełnie inne.

Zrozum, że nikt nie nosi dokładnie takich samych okularów, jak Ty. To dlatego pozornie ta sama sytuacja może być interpretowana w zupełnie różny sposób.

Zrozum jeszcze jedną rzecz. Kolor okularów możesz sobie wybrać sam. Poglądy wybierasz sobie sam. W życiu chodzi o to, aby okulary pomagały Ci widzieć lepiej, a nie gorzej! To wszystko, o czym napisałem, to dobieranie okularów odpowiednich dla Ciebie. Rozumiesz metaforę?

 

8. Jak wprowadzić zmiany i zaprojektować lepsze życie?

Ty wiesz co robić. Tak naprawdę wiesz, co wpływa na szczęście. Ważne jest to, żebyś po przeczytaniu tego tekstu wyciągnął wnioski i przeniósł tę wiedzę w realny świat.

Weź kartkę, spisz wnioski, zrób te krótkie zadania. Czy 30, czy 60 minut, to dużo biorąc pod uwagę fakt, że zrobisz ogromny krok w kierunku tego, żeby odczuwać więcej satysfakcji w życiu i po prostu żyć lepiej?

Zastanów się też, w jakich sytuacjach możesz reagować inaczej?

W świecie nic nie zostaje w próżni. Działa tak zwany efekt kuli śnieżnej i musisz mieć tego świadomość. Jedna mała zmiana, powoduje kolejne większe zmiany. Ale to wszystko zaczyna się od podjęcia działania.

Jak zmienić swoje życie na lepsze

 

9. Miej wysokie standardy

Tak na koniec dodam, że podziwiam Cię, że dotrwałeś do końca. To, że przeczytałeś ten artykuł świadczy o jednej bardzo istotnej rzeczy – MASZ WYSOKIE STANDARDY. Nie porównujesz się do 4 ligi i dobrze!

Chcesz wiedzieć jaki jest jeden kluczowy czynnik, który decyduje o tym, że jedni ludzie żyją życiem jak marzenie, a inni życie jak marzenie oglądają w telewizji?

Ci piersi chcą od życia więcej i wiedzą, że na to zasługują! Ale to jeszcze nie wszystko, bo sama chęć nie wystarczy…

Jak zmienić swoje życie na lepsze

Bo ludzie nie dostają tego, czego chcą. Dostają to, co muszą absolutnie mieć. Zobacz, że każdy chce zarabiać dużo, podróżować po świecie, mieć fajną pracę i otaczać się wspaniałymi ludźmi. Jednak tylko niewielu to ma…

Nie wszyscy są gotowi podjąć ten wysiłek. Jednak chcę Ci napisać, że zrobiłeś dziś kawał dobrej roboty! Jeśli pomyślałeś: „Dobra, Dawid kończ już…”, to ja na to: „Ok, ok… jeszcze tylko jedno!”.

 

10. Zdobądź absolutną wiarę w siebie

Chyba usłyszałem to od Walkiewicza. W jednym z wystąpień powiedział:

„Dam radę !!! A jak nie dam? Dam !!! A jak się przewrócę? To się podniosę! A jak się nie podniosę? To sobie poleżę! A potem? A potem wstanę i pójdę dalej!”

Co może w życiu zrobić człowiek, który nie wierzy we własną sprawczość? Pozbawiony wiary, że może wpływać na świat? Że nie zasługuje na życie, jakiego pragnie?

Żyjemy tylko raz, więc zróbmy z tego życia coś niesamowitego!

 

Na koniec…

PS. Ale się rozpisałem! Przez chwilę zacząłem się zastanawiać jak to lepiej poukładać, ale doszedłem do wniosku, że to nie ma większego znaczenia! Te 2 artykuły nie muszą mieć struktury w stylu: 7 kroków do szczęścia.

Ważne, że będą tu myśli, które będą dla Ciebie wartościowe. Weźmiesz z tego to, co będzie Ci najbardziej potrzebne w momencie, w którym będziesz najbardziej tego potrzebował!

A jeśli byłeś uparty i nie przeczytałeś pierwszej części, to zachęcam Cię do tego teraz. Dzięki temu będziesz miał pełny obraz na to, od czego warto zacząć decydując się zmianę swojego życia na lepsze. Klikając w ten link możesz przeczytać pierwszą część artykułu.

Dzięki, że dotarłeś do końca. Daj znać, co o tym myślisz? W czym pomogła Ci ta wiedza? Będę wdzięczny za komentarz!

Pod spodem znajdziesz krótki film, w którym pokaże Ci co w Twoim życiu może się zmienić, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w programie Smart Life Academy. Sprawdź, czy to coś dla Ciebie.

12 Comments

 1. wiesia pisze:

  Pomocny dla mnie artykuł,Przykład…mąż dzień w dzień z pilotem w ręku i tylko programy Jaworowicz,Interwencja,uwaga,o sądach itp.Morderstwa,rozboje,oszustwa itp.Zobrazuję to w ten sposób-/w przenośni oczywiście /mąż żyje tak jakby w kokonie,gdzie jest duuuuuuzo zła,i niech sobie tak żyje,tylko niech nie otwiera tego kokonu i nie ,,pryska” na mnie tym złem.—tak z humorem napisałam,jestem osobą pozytywną,z poczuciem humoru,kocham życie,żyję aktywnie -jestem na emeryturze-Śmiać mi się chce niejednokrotnie ja przy kompie czytam coś zabawnego,radosna,z uśmiechem na twarzy,przerabiam zdjęcia,daje mi to dużo zadowolenia—mąż ogląda swoje ,,ulubione”programy i…..zbulwersowany nimi komentuje .Naładuje się tym złem ,to zdaje się jego karma.I tak bywa że np.ja mówię rano-ładna pogoda,słoneczko świeci-mąż na to-no,dopiero rano,jeszcze może deszcz padać.Ma rację,ale po co sobie psuć poranek,?Wiesia

  • Dawid pisze:

   Wow, Wiesiu! Brawo dla Ciebie za taką energię do życia. Ona od Ciebie po prostu emanuje. Czuję ją mimo, że czytam tylko kilka zdań, które napisałaś. Dziękuję Ci za to i życzę trzymania się takiego nastawienia. Jest wspaniałe. Zarażaj nią innych!!! Koniecznie 🙂 Miłego dnia!!!

 2. Artur Paczkowski pisze:

  Dawid ! Czy Ty nie miałeś zostać zawodowo mówcą motywacyjnym? To był genialny artykuł. Czytałem wiele książek i robiłem wiele ćwiczeń które…były nudne i ciężkie…Ale tutaj skróciłeś wszystko i opisałeś tak prostym językiem że jestem w szoku:) I wcale nie tak długi artykuł bo gdy skończyłem to byłem żądny czytania dalej…mógł bym czytać i czytać Twoje cenne rady bez końca:) No ale trzeba też zacząć działać !:) Wiedza tutaj jest bezcenna:) Ludzie chyba jeszcze tego nie kumają ile można wyciągnąć i zmienić w swoim życiu!:) Brawo mistrzu!

  • Dawid pisze:

   Właśnie dla takich ludzi, jak Ty warto tworzyć te teksty. Tak, używam prostego języka. Uważam, że jeśli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć w prosty sposób, to tak naprawdę nie rozumiesz tego do końca. Ale chodzi głównie o to, że moje artykuły czytają ludzie młodsi i starsi. Zależy mi na tym, żeby każdy wyciągnął z tego coś dla siebie. Cieszę się, że tak na to patrzysz.

   Jak masz myśl po przeczytaniu artykułu, to śmiało pisz. Bo odpowiadam! 🙂 pozdro mistrzu 😀

 3. Piotr pisze:

  Fajny artykuł i zdecydowanie do przeczytania minimum 2 razy, pierwszy żeby się ogarnąć, drugi żeby zacząć działać! Nie chciało mi się nic pisać za pierwszym razem po pierwszym artykule, ale jak to zrobiłem to najpierw wiedziałem co jest nie tak, a po skontrowaniu negatywnych myśli pozytywnymi okazuje się, że to nie jest trudne tylko trzeba się przełączyć i chwile przytrzymać guziczek jak się jest “opornym”… 🙂

  • Dawid pisze:

   Dokładnie tak, jak piszesz, Piotr. Zobacz, że większości ludzi, którzy czytają ten artykuł nie będzie chciało się wkonać tych ćwiczeń. Ae zobacz, że skoro nawet tego im się nie chce, to potem nie będzie im się chciało podejmować decyzji, które będą miały już dużo większe znaczenie w ich życiu. Co Ty o tym myślisz?

   Małe decyzje mają znaczenie, ale widzę że to doskonale rozumiesz! Powodzenia 🙂

 4. Dawid pisze:

  Świetnie napisane. Daje do myślenia i o to przecież chodzi! Brawo Dawid. Oby tak dalej!

  • Dawid pisze:

   Wielkie dzięki! Pewnie, że o to chodzi. Bardzo mnie cieszy, że tyle osób może z tych artykułów wynieść wartość dla siebie! 🤩

 5. Mariusz pisze:

  Podoba mi się to, że używasz metafor, porównań, przykładów i co najważniejsze i najbardziej pomocne… ćwiczenia do pisania na kartce… jak wypisałem większość moich błędnych przekonań to śmiałem sie 4 minuty – taka abstrakcja bezsensowna 🙂

 6. Sylwia pisze:

  Super artykuł. Motywuje do zmiany i wiary w nieograniczone możliwości ? oby więcej takich sie pojawiało ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *