Marnowanie czasu na Facebooku - prosty sposób, jak się od tego uwolnić!

Jak uwolnić się od marnowania czasu na Facebooku?

Marnowanie czasu w Internecie? Temat „przesiadywania na Facebooku” często przewija się w sieci. Robimy to regularnie nie tylko w domu, a także w pracy. Często nawet nie zauważymy jak wiele czasu tracimy każdego dnia, jak nasze ambitne plany wypiera „małpa strącająca drona” czy „zdjęcia słodkich zwierzaków”.

Co zrobić w takiej sytuacji?

1. Korzystaj z Facebooka, a nie marnuj na nim czasu

Facebook to tylko platforma, która jest narzędziem, a to jak z niej korzystamy zależy od nas. Tak jak z nożem, czy ogniem. Może nam służyć, a może sprawić, że będziemy marnowali życie.

Po pierwsze ceń swój czas i nie trać go na pierdoły. Dlatego w pierwszej kolejności prześledź swojego Głównego Wall’a i zobacz kogo informacje się tam pojawiają? Od kogo je dostajesz i o jakiej treści.

Nie wiem czy wiesz, ale Facebook filtruje Twoje treści. Jeżeli zobaczy, że chętniej klikasz w „śmieszne” treści, czy „negatywne”, to TYLKO takie zacznie Ci wyświetlać. Bardziej szczegółowo o Algorytmach Facebooka dowiesz się w artykule Pod maską Facebooka.

Co Cię interesuje, a co marnuje Twój czas? Przemyśl to i sam zdecyduj co Facebook ma Ci wyświetlać.

2. Przestań śledzić ludzi, którzy wrzucają chłam

Kiedy już ustalisz jakie treści chcesz widzieć, to na początku przestań śledzić wszystkich, którzy wrzucają chłam. Ja zrobiłem tak, że usiadłem i zacząłem przeglądać swoją stronę. Po czym popatrzyłem na wszystkie informacje.

Jeżeli zobaczyłem, że ktoś udostępnia rzeczy, które marnują mój czas, to przestałem go śledzić. Jak to zrobić?

Przy każdym poście po prawej stronie jest taka strzałka w dół. Klikamy ją i wybieramy: „Przestań obserwować użytkownika Jan Kowalski”. Zobacz zdjęcie pod spodem:

marnowanie czasu

Zrób tak ze wszystkimi, którzy publikują głupoty. Jeżeli nie będziesz ich widział, naturalnie przestanie to przyciągać Twoją uwagę.

PSYCHOLOGICZNY FAKT:
Jeżeli przez 2 tygodnie otaczasz się negatywnymi informacjami, dochodzi do wydzielania w Twoim mózgu związków chemicznych, które wpędzają człowieka w smutek.

3. Zacznij śledzić, lajkować, komentować i udostępniać

Jeżeli chcesz korzystać z Facebooka i sprawić, że będzie Ci służył, zacznij obserwować swoich idoli. Algorytm Facebooka wyświetla Ci to co:

  • polubiłeś
  • komentujesz
  • udostępniasz

Wtedy takich treści pojawia się u Ciebie więcej. Ja np. śledzę branże, które mnie interesują. Śledzę firmy, aktorów i ludzi sukcesu, których lubię. Lajkuję, komentuję i angażuję się w ich wiadomościach, bo potem takich treści widzę więcej. Dzięki temu na mojej ścianie pojawiają się świetne i pozytywne informacje.

Jak to ustawić?

Kiedy polubisz dany profil ustaw jeszcze 2 rzeczy, które znajdziesz na poniższych zdjęciach.

Po pierwsze, ustaw powiadomienia, aby za każdym razem otrzymać informację, gdy coś nowego się pojawi u takiej osoby.

Po drugie ustaw, aby taka informacja wyświetlała się na górze Twojego Wall’a. Opcję tą znajdziesz w aktywnościach obok przycisku LUBIĘ TO:

marnowanie czasu na facebooku

4. Ustaw sobie nadzór

Jeżeli dalej nie możesz poradzić sobie ze zbyt częstym odwiedzaniem Facebooka ustaw sobie nadzór. Są gotowe programy, które pozwalają blokować możliwość korzystania z danej strony internetowej w określonych godzinach.

Drugim sposobem, jest po prostu wyłączenie Internetu i skupienie się na pracy. Wyznacz sobie godziny w których siedzisz na Facebooku. Np. Rano i wieczorem. Od – do.

Trzecim sposobem, który stosuję jest po prostu planowanie jak największej ilości pracy, poza komputerem!

Wciąż nie możesz zacząć realizować swoje marzenia i cele? Brakuje Ci motywacji i potrzebujesz mocnego kopa?

Weź Udział w Bezpłatnym Spotkaniu Online i poznaj sprawdzone strategie do działania, które sprawią, że ruszysz z miejsca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.