Dlaczego ludzie sukcesu kupują drogie rzeczy? Oto 6 powodów...

Dlaczego ludzie sukcesu kupują drogie rzeczy? Oto 6 powodów

ludzie sukcesu w polsce

Czas czytania: 5 minut

Oto tematy, które poruszam w dzisiejszym wpisie:

 1. JAKOŚĆ, JAKOŚĆ, JAKOŚĆ
 2. Pieniądze są po to, by ułatwiać sobie życie
 3. Bezpieczeństwo i komfort ma znaczenie
 4. Kupujemy, aby spełniać swoje marzenia
 5. Drogie rzeczy w rękach ludzi sukcesu, to narzędzia
 6. To nie jest tak, że od pieniędzy odpierdala

1. JAKOŚĆ, JAKOŚĆ, JAKOŚĆ

Nieważne co powiesz i co myślisz fakty są takie: Jakość idzie w parze z ceną.

Torebka LV za 20 000 zł wyprodukowana we Włoszech ma zupełnie inną jakość, niż torebka za 100, 200 czy 500 zł.

Samochód za 40 000 zł, tak zwana klasa ekonomiczna, nigdy nie będzie tak samo bezpieczny, szybki, stylowy i prestiżowy, jak samochód za 400 000 zł.

Spodnie za 1000 zł są zupełnie innej jakości, niż te za 30 zł.


Ludzie sukcesu kupują rzeczy dla ich jakości

Wśród swoich znajomych zauważyłem taki pogląd: “Na rzeczach codziennego użytku się nie oszczędza (W domyśle – dla swojego zdrowia, komfortu itd.)”

Podam przykład: Mój znajomy kupił czajniczek do kawy 0,9 litra za 400 zł. Pomyślałem, że go poje***, ale on mi wyjaśnił, że czajniki plastikowe psują wodę.

Innym razem kolejny mój znajomy kupił młynek do kawy za 1000 zł. Walnięty, co? Jednak nie. Sam kupiłem 3 młynki za 60 zł, za 180 zł i za 250 zł. Wiecie co? Albo się do niczego te młynki nie nadawały, bo źle mieliły kawę, albo psuły się po 3 miesiącach.

Gdy wypiłem kawę z RĘCZNEGO młynka za 1000 zł, to kawa była arcydziełem. Takiej jakości zmielonego ziarna Twoje podniebienie nie doświadczy z gorszego urządzenia.

Wiecie, co zrobiłem? Kupiłem taki sam młynek i od teraz cieszę się kawą każdego poranka. Każdego.

Ludzie sukcesu cenią sobie jakość życia. Dążą do niej!


2. Pieniądze są po to, aby ułatwiać sobie życie

Ludzie, którzy cenią siebie ponad pieniądze, wybierają to, co ułatwi im życie. Lepiej jest lecieć wygodnie pierwszą klasą, niż cisnąć się w żółtym samolociku ryanair. Niektórzy ludzie za taką wygodę zapłacą nawet kilkanaście razy więcej.

Zobacz, to naturalne dla każdego z nas:

Skoro stać Cię na to, aby nie gnieździć się w ciasnych fotelikach, to po co to robić?
Skoro stać Cię na to, aby kupić jakościowe jedzenie, to nie kupisz kiełby z krótką datą ważności na wyprzedaży.

Skoro możesz jechać gdzieś wygodnym samochodem, to nie weźmiesz tramwaju, autobusu, czy pociągu.
Skoro możesz napić się lepszego alko, to nie kupisz butelki z czerwoną kartką.
Skoro możesz mieszkać w luksusowej willi z basenem, to czemu nie?


3. Bezpieczeństwo i komfort ma znaczenie

Kiedyś jeździłem 20 letnim BMW E36 i pamiętam czasy, gdy nie było jeszcze autostrad w Polsce. Czy wiesz, że w trakcie 500 kilometrowych podróży, za każdym razem 2-3 razy byłem bliski kolizji drogowej? Za każdym razem nie była to moja wina, a innych kierowców, którzy naginali przepisy lub ich po prostu nie znali.

Pewnego dnia wkurzyłem się i powiedziałem sobie dość! Stwierdziłem, że potrzebuję lepszego i bezpieczniejszego samochodu. Tak kupiłem Mercedesa.

dawid bagiński mercedes ludzie sukcesu

Czemu ktoś mieszka w luksusowym apartamencie, na zamkniętym osiedlu z ochroną?

Ponieważ chce mieć komfort, spokój i bezpieczeństwo. Po ciężkim dniu pracy każdy zasługuje na odpoczynek. Czemu ktoś kupuje laptopa czy telefon za 10 000 zł? Bo można na takim sprzęcie polegać.

Dlaczego ktoś płaci 500 zł za wizytę u najlepszego lekarza? Bo to się opłaca bardziej, niż czekanie przez 12 miesięcy w kolejce.

Bezpieczeństwo i komfort mają ogromne znaczenie. Dla wielu ludzi są one warte każdych pieniędzy.


4. Kupujemy, aby spełniać swoje marzenia

Wiesz dlaczego kupiłem Porsche? Nie dlatego, że jest to drogi samochód. Kupiłem go, ponieważ mogę spełnić jedno ze swoich marzeń. W końcu po to pracuję, aby spełniać swoje marzenia. Innych też.

Tak samo i Ty pracujesz po to, aby spełniać swoje marzenia. Każdy człowiek spełnia swoje marzenia proporcjonalnie do możliwości finansowych. Nie obwiniaj innych, że mają większe możliwości niż Ty. Bądź cierpliwy, pracuj i pewnego dnia sam będziesz takie miał.


5. Drogie rzeczy w rękach ludzi sukcesu to narzędzia

W książce „Jak Kulczyk Biografia niezwykła” Pan Jan na samym starcie stwierdził bardzo ważną rzecz: „Jeżeli ktoś przychodzi do mojej luksusowej nieruchomości w Londynie lub rozmawia ze mną o biznesie na moim ekskluzywnym jachcie, to nikt nie pyta mnie o CV”.

Innymi słowy to, co masz, może potwierdzać, że jesteś dobry w tym, co robisz. Dobry garnitur i zegarek ułatwiają spotkania biznesowe. Cokolwiek pomyślisz, to ludzie zwracają na to uwagę. Jeżeli jesteś dobrze ubrany i masz kozacki zegarek, to łatwiej jest dogadać się z drugą osobą. Takie są fakty.

Nawet mój samochód jest narzędziem biznesowym. Jeżeli ktoś chce się nauczyć zarabiać dzięki reklamie na Facebook, to często zastanawia się, czy to naprawdę działa.

I teraz popatrz. Taka osoba widzi rejestrację D9 FBADS, co oznacza Reklama Facebook na luksusowym sportowym samochodzie marki Porsche. Czy uważasz, że ktoś mnie zapyta: “Dawid, czy dzięki reklamie na FB da się zarobić?”

To ułatwia życie. Tyle.

ludzie sukcesu Dawid Bagiński porsche


6. To nie jest tak, że od pieniędzy odpierdala

Pieniądze nie sprawiają, że osoba inteligentna będzie głupia. Pieniądze nie sprawią też, że osoba skromna nagle stanie się odważna. Pieniądze nie są czymś co sprawi, że sodówka uderzy Ci do głowy. Owszem, ludzie obwiniają pieniądze, ale prawda jest taka, że pieniądze jedynie pomagają wyolbrzymić to, co już jest w Tobie.

Jeżeli jesteś dobrym człowiekiem, to z pieniędzmi będziesz czynił więcej dobra. Jeżeli robisz ludziom świństwa, to z pieniędzy taka osoba będzie robiła je na większa skalę. Jeżeli osoba jest chamska, z pieniędzmi będzie większym chamem. Jeżeli osoba jest skromna, dalej pozostanie skromna.

Jeżeli ktoś jest skromny, a po zarobieniu pieniędzy staje się chamski, to miej pewność, że taka osoba udawała skromną.

Czemu ludzie sukcesu kupują drogie rzeczy? Ostatni piąty powód brzmi: A dlaczego nie?

Skoro możesz to czemu miałbyś sobie odmawiać? W końcu po to pracujesz, aby mieć wszystko co chcesz? Proste prawda.

8 Comments

 1. Werdak pisze:

  W kupnie dóbr luksusowych też dla wielu zamożnych ludzi liczy się prestiż. Pokazanie się na tzw. salonach. Wiele biedniejszych osób uznaje to za próżność. Tak wcale nie musi być. Często jest to forma wyróżnienia się. Dołączenia do pewnego elitarnego grona. Podniesienia swojego statusu. Oczywiście znajdą się i tacy, dla których faktycznie będzie to jedynie forma dowartościowania się, połechtania swego ego.

  Ponadto wiele przykładów omówionych w artykule jest jak najbardziej sensownych odnośnie droższych produktów. Nie mniej naprawdę wiele jest elementów ubioru, które mają swoją cenę głównie ze względu na markę. Nie będę robił reklamy, kto wie ten wie, ale bluzy za 3000 zł tak naprawdę w większości są warte tyle co ze zwyczajnych sieciówek.

 2. Paweł Mansfeld pisze:

  Gratuluję bardzo mądrego wpisu i Porsche :).

  Kupowanie droższych rzeczy a szczególnie tych, z którymi stykamy się na co dzień to najczęściej bardzo dobre decyzje.

 3. Robert pisze:

  Przeczytałem kiedyś o właścicielu dużej firmy który robiąc interesy z szejkiem z Arabii, dowiedział się że posiada on Rolls-Royc’ea, więc kupił nowszego i droższego, ponieważ chciał czuć pewność i wyższość przy rozmowach przed podpisaniem kontraktu. Czyli jednak sam fakt posiadania podbudowuje pewność siebie.

  • Dawid pisze:

   Ale przyczyną większej pewności nie jest Rolce Royc. Są osoby, które mają najdroższe zegarki i najbardziej prestiżowe rzeczy, a i tak brakuje im pewności siebie. To on sobie w głowie stworzył takie wyobrażenie, że jak będzie miał ten samochód, to będzie czuł się pewniej. Ale samochód nie jest przyczyną.

 4. Khris pisze:

  Krótko i rzeczowo to ująłeś Dawid.
  Pozdrawiam serdecznie Khris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *