Jaka jest Twoja strategia w biznesie? Mały kopniak w dupę od Dawida - Dawid Bagiński - Marketing, Biznes, Reklama, Facebook

Jaka jest Twoja strategia w biznesie? Mały kopniak w dupę od Dawida

strategia w biznesie

Panuje powszechne przekonanie, że Polacy są świetnymi ekspertami, ale nie są zbyt dobrymi przedsiębiorcami.

To potwierdza się w moich obserwacjach. Widzę jak często osoby, które rozmawiają ze mną o biznesie bardzo mocno mieszają pojęcia marketingu ze sprzedażą.

Często traktują to jak jedno i to samo. Prawdą jest to, że bycie przedsiębiorcą nie polega na tym, że pokazujemy palcem, co ktoś ma dla nas zrobić oczekując, że ma uzyskać efekt jaki sobie wymyśliliśmy. W praktyce to tak nie działa.

strategia w biznesie


Strategia w biznesie – reklama a sprzedaż

Owszem jako właściciel firmy nikt nie zabroni Ci powiedzieć: “Panie zrób mi reklamę tylko tak, żeby na siebie zarobiła i wygenerowała zysk dla firmy”.

ALE w praktyce to raczej nie zadziała, bo oprócz dobrego marketingu w firmie potrzebny jest ktoś, kto umie sprzedać.

Możesz sobie mówić co chcesz, ale rynek zawsze podąża za prawdą.

A prawdą jest to, że celem reklamy nie jest sprzedawać, ale też to, że bez reklamy nie ma sprzedaży. Każdy doświadczony przedsiębiorca doskonale o tym wie, a każdy początkujący przedsiębiorca myli etap reklamy z etapem sprzedaży.

strategia w biznesie

Dlatego, jeżeli jesteś właścicielem firmy, a Twój pracownik lub firma zewnętrzna nie uzyskuje efektu, to często nie jest to ich wina. Często jest to problem modelu biznesowego, który jest z góry skazany na porażkę.

A to już odpowiedzialność przedsiębiorcy.

Zwróć uwagę na jeden ważny fakt. Pani, która sprząta w firmie ma swój zakres obowiązków. Do jej pracy należy staranne mycie podłóg, sprzątanie łazienki, zadbanie o to, by nie było śmieci, czy umycie okien. To jest jej praca i to w jej interesie jest wykonać tę pracę jak najlepiej.


A co jest w zakresie obowiązków przedsiębiorcy?

Bycie właścicielem firmy nie polega na machaniu palcem jak magiczną różdżką. W zakresie obowiązków przedsiębiorcy leży zarządzanie biznesem tak, aby przynosił on zyski.

Jeżeli biznes nie przynosi zysków, to jest to odpowiedzialność kiepskiego szefa, nie ludzi.

Czy zarządzasz pracą ludzi w sposób przemyślany?
Czy na koniec miesiąca firma zarabia więcej pieniędzy, niż konsumuje?

strategia w biznesie

Jaka jest Twoja strategia biznesowa?

 1. Czy wiesz, co cię wyróżnia na rynku? Dlaczego klienci mieliby kupować akurat u Ciebie? Co robisz inaczej, niż wszyscy w Twojej branży? Jak to komunikujesz, i czy to trafia?!
 2. Czy potrafisz tanio, szybko i skutecznie pozyskiwać klientów, którzy mają pieniądze do swojego biznesu? A może prowadzisz swoje działania intuicyjnie?
 3. Czy prowadzisz harmonogram publikacji na Facebooku / Instagramie? Czy potrafisz pisać tak, aby inni chcieli czytać? A może Twój Fanpage i Instagram w ogóle nie działają?
 4. Czy Twoja strona www jest zaprojektowana zgodnie z nowymi trendami (UX, pod urządzenia mobilne)? Czy jesteś z niej zadowolony? A może nie masz nawet strony?
 5. Czy publikujesz treści na swoim blogu? Jeśli tak, to czy masz autorytet wśród czytelników?
 6. Jak traktujesz swoich klientów? Jak szybko odpowiadasz na wiadomości? Jak dbasz o to, aby utrzymać z nimi relację, aby nie uciekli do konkurencji?
 7. Czy masz powtarzalny schemat sprzedaży, które generuje Ci zyski z miesiąca na miesiąc? Potrafisz przewidzieć, jak Twoje działania, wpłyną na Twoje wyniki na koniec miesiąca?
 8. Jakie są Twoje działania tuż po tym, gdy ktoś kupi Twój produkt / skorzysta z Twoich usług? Wysyłasz podziękowanie za zakup? Zostawiasz klienta samego? Oferujesz gwarancję / pomoc?

Jeżeli nie masz strategii w biznesie…

Jeśli nie masz przemyślanej strategii, a coś w Twoim biznesie nie gra, to jest to przyczyna. Dziwisz się?

Przecież to zupełnie tak jakbyś wiedział, że do statku, którym płyniesz, przez dziurę nalewałaby się woda, a Ty wiedząc, że zaraz pójdziesz na dno, nic byś z tym nie zrobił.
Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje…

Musisz wiedzieć, że biznes zarabia, gdy ma dobrą strategię, ale wiesz co? W praktyce większość przedsiębiorców nie ma żadnej strategii. A Ty?


Kto jest odpowiedzialny za strategię biznesową?

Mało tego wymyślenie strategii przedsiębiorcy zwalają zazwyczaj na głowy pracowników i firmy zewnętrzne. A wiesz czemu? Ponieważ sami nie chcą wziąć odpowiedzialności za swój biznes i przez to na końcu przegrywają.

Zastanów się, jak można oczekiwać, że osoba, której płacisz np. za zrobienie strony internetowej po 5 minutach rozmowy sprawi, że Twoje problemy ze sprzedażą się skończą?

Przecież ona nie ma pojęcia co się w takiej firmie dzieje po 5 latach istnienia na rynku!!!

A jak osoba, która robi reklamy adwords i jest świeżo upieczonym studentem, ma odpowiadać za sprawne funkcjonowanie całego biznesu, którego nawet na oczy nie widziała?

Przedsiębiorca jest jak dyrygent. To od niego zależy jak będzie grała orkiestra. Dlatego jeżeli czytasz te słowa, a jesteś przedsiębiorcą, to zrozum, że w Twoim zakresie obowiązków jest stworzyć wydajny model biznesowy, a następnie sprawić, żeby on działał w praktyce.

strategia w biznesie

To jest Twój obowiązek, aby przedsiębiorstwo, które prowadzisz, działało i zarabiało. To Ty jesteś dyrygentem. Jeżeli orkiestra zagrała kiepsko, to znaczy, że dyrygent się nie popisał.

I owszem w tym momencie możesz powiedzieć: “Ale Dawid ja się nie znam na strategiach!!! Jak mam to wymyślić i wprowadzić w życie”.

A co zrobi właściciel firmy z Panią od sprzątania, która nie umie dobrze sprzątać? Co zrobi przedsiębiorca gdy widzi, że osoba odpowiedzialna za marketing, nie zna się na swojej pracy i generuje straty?

Właściciel biznesu taką osobę zwolni, ale … siebie nie zwolni… Czy to uczciwe?

Tak, bo nieudolnego przedsiębiorcę czeka coś znacznie gorszego… są to długi, bankructwo i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji.

Dlatego posłuchaj. Jako właściciel firmy skup się w pierwszej kolejności na tym, aby zbudować dobrą strategię zarabiania w firmie. To leży w zakresie obowiązków właściciela firmy.

A jeżeli tego nie potrafisz, to się naucz. Mam specjalne szkolenie “Schematy”, które znajdziesz klikając TU <=.. Jeżeli chcesz, to z niego skorzystaj.

CEL: Przegonić konkurencję, zrobić lepszy biznes i zrealizować swoje cele biznesowe.

strategia w biznesie

A jeżeli nie jesteś zainteresowany, a mimo to każdego miesiąca spędzasz czas na wymyślaniu kierunku rozwoju biznesu na kolejne miesiące, to ewidentnie coś jest nie tak. Czemu?

Ponieważ, jeżeli nie masz sprawdzonych sposobów na rozwój biznesu, to jaka jest szansa, że wymyślisz je na “poczekaniu”?

Dzięki mojemu szkoleniu dobierzesz zestaw gotowych i sprawdzonych schematów MARKETINGOWYCH i SPRZEDAŻOWYCH do swojego biznesu. Przestaniesz działać na ślepo.

Przestaniesz podejmować kosztowne i czasochłonne próby. Zrobisz wszystko od samego początku tak, jak należy.

W nowym biznesie ułatwi to start i zwiększy szanse na szybki sukces. W dobrze działającym biznesie, te schematy zwiększą sprzedaż przy mniejszym nakładzie finansowym.

W biznesie, którzy przeżywa trudny okres, pozwoli szybko i tanio zwiększyć sprzedaż i lepiej korzystać z obecnych zasobów biznesowych, aby przetrwać trudny czas.

Szkolenie schematy Facebooka nie należy do najtańszych, dlatego, że to opcja VIP dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą całkowicie zautomatyzować swój biznes.

Aby wziąć udział w szkoleniu, musisz jednak ogarniać, jak się robi reklamy. No i, musisz mieć po prostu chęci na ulepszenie i optymalizację biznesu.

A może dopiero zaczynasz i nie potrafisz jeszcze robić reklam? Co wtedy?

Są dwa wyjścia. Możesz zacząć od 10-godzinnego warsztatu z Facebooka, na którym nauczysz się prowadzenia Fanpage w sposób prawidłowy.

A jeśli podstawy masz już za sobą, możesz od razu przyjść na szkolenie Facebook Elite i nauczyć się jak pozyskiwać klientów.

Czyli podsumowując – są 3 ETAPY SZKOLENIOWE.


ETAP PIERWSZY – czyli 10-godzinny warsztat z zakresu prowadzenia Fanpage

CEL: zwiększenie rozpoznawalności.

Poruszane zagadnienia na warsztacie:

 • tworzenie atrakcyjnego Fanpage,
 • prawidłowa konfiguracja ustawień na Fanpage,
 • sposoby na pozyskiwanie wartościowych fanów – 3-etapowa weryfikacja,
 • mój autorski sposób, aby docierać do setek tysięcy potencjalnych klientów,
 • copywriting, czyli tworzenie atrakcyjnych treści, które inni chcą czytać,
 • i wiele innych zagadnień potrzebnych, aby wystartować,

Do tego mnóstwo użytecznych materiałów po szkoleniu!


ETAP DRUGI – Facebook Elite 2-dniowe szkolenie z zakresu reklamy

CEL: pozyskiwanie klientów, którzy mają pieniądze.

Agenda jest na tyle długa, że lepiej będzie, jeśli dam po prostu link do strony.
Kliknij tutaj, aby poznać agendę szkolenia z reklamy.

Na tym szkoleniu nauczysz się, jak tanio, szybko i skutecznie pozyskiwać klientów, którzy mają pieniądze i zarabiać na Facebooku.

Efekt będzie widoczny w tym, że po Facebook Elite do Twojego biznesu zaczną napływać nowi klienci.Strategia w biznesie

Powyżej przykład jednego z biznesów, gdzie przy niewielkich nakładach finansowych wygenerowaliśmy 70 434 Leadów tylko z Facebook. Kilka tysięcy osób zostało zadowolonymi klientami.

WAŻNE: Poza 2-dniowym szkoleniem na żywo z reklamy otrzymujesz przede wszystkim platformę edukacyjną do nauki reklam na Facebooku.

Jeśli uczestniczyłeś już kiedyś w jakichś szkoleniach, to wiesz, że często pytania dotyczące materiału omawianego na szkolenia, pojawiają się po szkoleniu, ale wtedy jest już za późno….

W konsekwencji wraca się do domu i wciąż nie wie się, co robić… Tutaj jest inaczej!

W przypadku Facebook Elite swoje pytania możesz zadawać również po szkoleniu, a Ja osobiście lub ktoś z mojego zespołu nagra dla Ciebie wideo z odpowiedzią (np. w kontekście reklamy w Twojej branży), a film zostanie wrzucony na platformę. Fajnie, co?

Zobacz jak to wygląda wewnątrz kursu:Strategia w biznesie

ETAP 3 – Schematy biznesowe Facebooka

CEL: Na tym 3-dniowym szkoleniu nauczę Cię, jak zautomatyzować biznes tak, aby stał się maszynką do zarabiania pieniędzy.

Niektóre omawiane zagadnienia:

 • PIXEL Facebooka,
 • zasoby remarketingowe,
 • własne grupy odbiorców,
 • zaawansowane rodzaje kampanii,
 • menedżer biznesowy,
 • marketingowe tunele sprzedażowe.

Na szkoleniu nauczysz się między innymi jak kierować reklamy do osób, które opuściły koszyk!
Dlaczego to ważne?
Standardowy sposób promowania biznesu polega na kierowaniu reklamy bezpośrednio na ofertę produktu lub usługi.

Niestety jest to bardzo prymitywny i niewydajny sposób budowania biznesu. Stoją za tym dwa kluczowe zjawiska.

Minimum 90% osób, które wchodzi na taką ofertę szybko opuszcza stronę, a zyski z zakupów na poziomie mniejszym niż 2% często nie pokrywają kosztów prowadzenia biznesu.

Nawet jeżeli korzystasz tylko z reklamy i zarabiasz, to miej świadomość, że Twoje działania mogą być dużo skuteczniejsze i znacznie tańsze. Reklama, to tylko NIEWIELKA część możliwości i narzędzi jakie oferuje Facebook.

Niektóre z dodatkowych możliwości to: uczenie konta reklamowego poprzez pixel, remarketing, dynamiczne reklamy, tworzenie grup podobnych odbiorców, czy samodzielne projektowanie kampanii, okno czasowe konwersji i sposoby na zwiększenie jakości klientów oraz dużo więcej.

Jeżeli robisz reklamy i uzyskujesz efekty, to miej świadomość, że te efekty mogą być znacznie lepsze, jeżeli dodasz do nich strategiczne działania, które są możliwe jeżeli umiejętnie korzystasz z narzędzi, o których napisałem powyżej. Dowiedz się więcej.

Cały zakres wiedzy jest prosty do zrozumienia, nawet dla osoby początkującej! Wszystko zostanie pokazane krok po kroku i klik po kliku. Każda osoba otrzyma nagrania ze spotkania do dalszego powtórzenia.

Dla mnie i moich klientów daje to poczucie bezpieczeństwa, konkretny cel i realne wyniki finansowe. Sam celuję w miliony sprzedaży rocznej, jednak te sposoby sprawdzają się w początkujących biznesach jak również w średnich i dużych firmach.

Pozdro,
Dawid


PS. Jeśli masz dodatkowe pytania, śmiało zadaj mi je w komentarzu.

W tym artykule chciałem Ci pokazać, że jeśli Ty nie zadbasz dobrze o swój biznes, to nikt tego nie zrobi. Oferuję Ci moją pomoc, bo ta wiedza i metody po prostu działają.

I nie mówię Ci tego, dlatego, żeby wcisnąć Ci mój kurs – pierwszy, drugi czy trzeci.

Mówię to dlatego, że tak po prostu jest. Facebook (i Instagram) to w obecnych czasach to, czym uzyskuje się przewagę na rynku, a Ja się na tym znam!

Zobacz, że kiedyś to klienci przychodzili do Twojego biznesu. Siedział sobie taki krawiec w lokalu i się niczym nie martwił. A teraz? Teraz to Ty musisz dotrzeć do swojego klienta pierwszy (bo on ma duży wybór i takie są fakty).

Nie zrobisz tego, to zastanów się sam, co się stanie…

Jeżeli znasz mnie, ufasz mi i czytałeś opinie o szkoleniach, to wiesz, że możesz liczyć na super dawkę wiedzy, metod i wsparcia z mojej strony.

Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce na sali szkoleniowej. Pozdro!

Zdjęcie poniżej z dzisiejszego dnia w Łodzi podczas szkolenia Schematy Facebooka.

strategia w biznesie

2 Comments

 1. Dawid pisze:

  Moim zdaniem, do każdej branży i biznesu warto indywidualnie dostosować działania reklamowe i strategię, którą krok po kroku, będziemy realizować. Jest też tak, jak powiedziałeś – coraz więcej osób szukając informacji o biznesach czy produktach korzysta z SM. Tendencja ta będzie stale rosnąć, bo jako konsumenci, niedługo do korzystania z wielu usług dołączy dzisiejsza młodzież, którą od najmłodszych lat korzysta z mediów społecznościowych. Jeśli interesuje Cię ten temat, zachęcam to przeczytania artykułu ,,Jak kupują młodzi ludzie i dlaczego żaden przedsiębiorca nie powinien tego zignorować”. 😊

 2. Signum pisze:

  Warto pamiętać, że wiele branż nadal może funkcjonować bez mediów społecznościowych dzięki klasycznym formom reklamy. Ale w ciągu najbliższych lat to się na pewno zmieni na korzyść SM 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *