Filmy dające do myślenia - moje TOP 9 - Dawid Bagiński

Filmy dające do myślenia – moje TOP 9

Artykuł o inspirujących filmach na wieczór

Masz czasem takie wieczory, kiedy chcesz obejrzeć film, ale sam nie wiesz jaki? Szperasz w Internecie, szukasz list z filmami, które mogłyby Cię zainteresować?

Warto czasem postawić wybór nie tylko na te, które dostarczą Ci  wyłącznie rozrywki, ale wziąć też pod uwagę te filmy dające do myślenia, które może poruszą lub sprawią, że zaczniesz patrzeć na to, co Cię otacza z innej perspektywy? To zawsze cenne.

Oto lista 9 filmów dających do myślenia, które warto obejrzeć w wolny wieczór:


1. W pogoni za szczęściem

Bardzo znany film z Willem Smithem, który momentami naprawdę łapie za serce. Kto choć raz obejrzał ten film, na pewno zapamiętał te słowa: “Nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Nawet gdybyś usłyszał to ode mnie”


2. Choć goni nas czas

Film, który wyciska łzy – z rozbawienia i ze wzruszenia. Pokazuje, na czym właściwie powinno polegać życie i co tak naprawdę się w nim liczy.


3. Wszystko za życie (Into the Wild)

Młody chłopak wykazuje się niespotykaną odwagą – po zakończeniu studiów decyduje się na podróż w kierunku Alaski. Autostopem. Dlaczego to zrobił i z czym musiał się zmierzyć? Tego nie powiem 😁


filmy dające do myślenia

4. Nietykalni

Francuski film. Klasyka! Po prostu nie wolno Ci go nie obejrzeć. Opowieść o sparaliżowanym milionerze, który zatrudnia do pomocy chłopaka, który jest jego całkowitym przeciwieństwem.


5. Forrest Gump

Film o chłopcu z niedowładem nóg, z niskim ilorazem inteligencji, który chciał dorównać zdrowym ludziom i żyć tak jak oni. Jego wiara i ciężka praca sprawiła, że stał się bohaterem. Swoją inspirującą historię opowiada przypadkowo spotkanym osobom. Naprawdę warto!


6. Rozumiemy się bez słów

Lubicie francuskie komedie? Jeśli tak, to dobrze, bo to kolejna z nich, którą trzeba obejrzeć. Opowieść o dziewczynie, której rodzina jest głuchoniema. Dziewczyna decyduje się wykorzystać swój talent i bierze udział w konkursie wokalnym.


7. Chłopiec w pasiastej piżamie

Jak wygląda wojna oczami ośmioletniego chłopca – syna niemieckiego oficera SS, który zaprzyjaźnia się z żydowskim chłopcem z obozu? Piękna i wzruszająca historia, którą warto poznać.


9 inspirujących filmów na wieczór


 

8. Whiplash

Historia młodego chłopaka, którego pasją jest granie na perkusji. Chłopak stawia czoła ciężkiej pracy, czasami ponad swoje możliwości. Ale to dlatego, że ma jasno określony cel i dąży do niego bez względu na wszystko.

Ty też masz marzenie? Cel? Sprawdź jak go skutecznie zrealizować, nie poddając się po tygodniu!


9. Piękny umysł

Opowieść o geniuszu matematycznym, który pragnie odkryć swoją własną teorię. Niestety, na przeszkodzie staje mu choroba, która próbuje pokrzyżować mu plany.PS. Jakie filmy dające do myślenia, Ty dorzuciłbyś do tej listy? Daj znać w komentarzu.

9 Comments

 1. grzegorz pisze:

  Oglądałem 8/9 i racja – super filmy dające do myślenia. Mamy podobne gusty 🙂

 2. Karol pisze:

  Świetny wybór Dawidzie. Każdy jeden z tytułów, które wymieniłeś są warte obejrzenia i są na mojej liście najczęściej oglądanych. Do Twojej top 9 dodałbym jeszcze takie tytuły jak “Kaznodzieja z karabinem” , “Kwiat pustyni” czy klasykę “Rain man”. Ostatnio usłyszałem nawet, ze ma wyjść film a’la Nietykalni tylko głównym bohaterem jest niepełnosprawna kobieta.
  Pozdrawiam ciepło Dawidzie

  • Dawid pisze:

   Nie słyszałem jeszcze, że ma wyjść taki film, ale z ciekawości sprawdzę! Dzięki za podesłanie nowych tytułów. 😉

 3. WildSlaV pisze:

  Polecam film “NAJLEPSZY”, który zrobił na mnie wielkie wrażenie i uświadamiał wiele rzeczy.

 4. Signum pisze:

  Dobry wybór, każdy z tych filmów jest świetny. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *