Dlaczego warto prowadzić własną firmę? - 5 najważniejszych zalet!

Dlaczego warto prowadzić własną firmę? – 5 powodów, które zrozumiałem, gdy zacząłem

zalety prowadzenia własnej firmy

Dlaczego warto prowadzić własną firmę? 5 zalet, które zrozumiałem, gdy zacząłem

1. Własny biznes jest po prostu cool.

Dlaczego warto prowadzić własną firmę? To proste pytanie! Jesteś Panem swojego losu. Nikt nie stoi nad Twoją głową. A gdy dobrze prowadzisz i zarządzasz firmą sam decydujesz jak i kiedy pracujesz. Chcesz to działasz, jak nie chcesz, to robisz sobie wolne. Sam tworzysz kulturę firmy, sam wybierasz sobie otoczenie w jakim pracujesz i z kim pracujesz. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Nikt nie tworzy sztucznego ciśnienia, rygoru i rywalizacji, abyś jak małpa w zoo robił dobry show i generował duże zyski dla chciwych korporacji. We własnym biznesie nie usłyszysz na koniec dnia „Dobrze się spisałeś, ale jutro oczekujemy więcej, ponieważ dla nas liczysz się tyle, co Twój wynik na koniec dnia”.


2. Nikomu nic nie zawdzięczasz.

Do wszystkiego dochodzisz własną pracą i wyobraźnią. Sam wyznaczasz sobie cele i jesteś za nie odpowiedzialny. Bardzo mocno rośnie Twoja niezależność, a gdy widzisz owoce swojej pracy napawasz się dumną, ponieważ Ty sam to stworzyłeś.

Nikt Ci nie powie, że wybiłeś się na czyichś plecach,że masz znajomości lub sypiasz z szefem. Gdy ktoś lub coś Cię wkurza, to poprostu kasujesz temat i wybierasz to, co jest dla Ciebie dobre.


3. Robisz to, co kochasz.

Gdy robisz to, co kochasz i to jeszcze dla siebie, motywacja do pracy jest po prostu zbędna. W Internecie spotkasz ogromną ilość prawdziwych historii ludzi, którzy mieli dość oszukiwania się, że pieniądze i wyścig szczurów to coś co daje szczęście.

Gdy człowiek uwalnia się z systemu, jest ponad wyścigiem. Wtedy patrzy z boku i cieszy się, że teraz życie niby jest takie samo, a jednak zupełnie inne.

Robienie tego co kochasz napędza Cię. Po to właśnie żyjesz.


4. Twój biznes rośnie wprost proporcjonalnie do tego jak ty się rozwijasz.

To jest piękne, że im bardziej Ty się rozwijasz, tym mocniej Twój biznes i efekty idą do przodu.

To samonapędzająca się maszyna. Im większą masz pasję do rozwoju i działania, tym lepszym stajesz się człowiekiem. Jednocześnie Twój Biznes zyskuje na tym. Odnosisz większe sukcesy i generujesz większe zyski. Pomagasz ludziom i dobrze się bawisz. To jest piękne.


5. Twój biznes – twoje zasady.

Nie usłyszysz pierdolenia o tym jaki jest u nas „dress code”. Żadna przemądrzała Pani kierownik nie podejdzie do Ciebie i nie powie: „Jak do jutra nie zmienisz fryzury, to możesz tu nie przychodzić”.
A gdy klient zachowuje się jak debil, nie musisz tłumić w sobie złości i na siłę przekonywać go do kolejnego gównianego produktu finansowego, usługi lub abonamentu.

Chcesz w swojej firmie robić wygłupy – bardzo proszę!
Chcesz przyjść ubrany w dresy – bardzo proszę!
Chcesz pracować w kawiarni, parku, biurze – bardzo proszę!
Chcesz zwiedzać świat i zarabiać – nie ma sprawy!
Chcesz nagrywać śmieszne filmiki i dawać ludziom radość – możesz!

Tak! Możesz! I to jest piękne.

Możesz to stworzyć i jest to proste. W obecnych czasach narzędzia i systemy są tak dostępne i proste w obsłudze, że nawet dzieciaki mające12-15 lat zarabiają przez Internet. Dlaczego? Bo mogą. Bo jest to łatwe. A taka praca jest po prostu COOL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *